PL: Pobede Junajteda i Čelsija

Fudbaleri Mančester Junajteda i Čelsija zabeležili su pobede u 34. kolu engleske Premijer lige.

Subota, 02.05.2009.

18:29

'Crveni đavoli' dobili su Midlzbro u gostima 2:0, a Čelsi je pobedio Fulam 3:1 kod kuće. Arsenal je savladao Portsmut na strani 3:0, a Mančester Siti je sa 3:1 nadigrao Blekburn. Vigan i Bolton remizirali su bez golova, a Vest Hem je slavio minimalnim rezultatom (1:0) na gostovanju Stouku. Totenhem je sa 1:0 uzeo sva tri boda protvi VBA. Liverpul u nedelju dočekuje Njukasl.

Junajted je napravio još jedan značajan korak na putu ka odbrani titule, pošto je pogocima Rajana Gigsa i Park Đi-Sunga slavio na Riversajdu. Velšanin, koji je nedavno proglašen za najboljeg igrača sezone, preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca doveo je goste u vođstvo, a Park je posle dodavanja Runija pogodio suprotni ugao za konačnih 2:0.

Srpski reprezentativac Nemanja Vidić proveo je na terenu ceo meč.

Tim Aleksa Fergusona sada ima šest bodova prednosti nad drugoplasiranim Liverpulom, a Midlzbro je pretposlednji sa 28 bodova.

Na Stamford Bridžu Čelsi je došao do prednosti već posle 60 sekundi, kada je Anelka krunisao timsku akciju 'Plavaca' u kojoj su još učestvovali Maluda i Drogba. Samo tri minuta kasnije izjednačio je Erik Nevland – Aleks je zakasnio da napravi ofsajd zamku, a Norvežanin je smestio loptu ispod Petra Čeha za 1:1.

U 10. minutu Maluda, koji se nalazi u odličnoj formi u poslednje vreme, na asistenciju Drogbe ponovo dovodi ekipu Gusa Hidinka u vođstvo. Uloge su bile obrnute početkom drugog dela igre, kada je Drogba, kome je prethodno poništen regularan gol, posle dodavanja Malude postavio konačnih 3:1.

Bane Ivanović odigrao je celo drugo poluvreme za 'Plavce', koji su se pobedom izjednačili po broju bodova sa Liverpulom, uz meč više.
Niklas Bendtner bio je dvostruki strelac u pobedi Arsenala nad Portsmutom. Prvi gol Danac je postigao nakon katastrofalne greške Dejvida Džejmsa, kome je lopta prošla kroz ruke, a drugi iz penala koji je izundio Aršavin.

Portsmut je od 78. minuta igrao sa desetoricom fudbalera, pošto je crveni karton, zbog oštrog faula na Andreju Aršavinu, zaradio Žoel
Pamaro.

Konačnih 3:0 postavio je Karlos Vela, a Meksikanac je samo jedan od mladića koji su igrali za 'tobdžije' na Freton parku – još su nastupili Amauri Bišof, Fran Merida, Mark Rendal i Aron Remzi

Midlzbro – Mančester Junajted 0:2