U21: SCG na Evropskom prvenstvu!

Sreda, 16.11.2005.

14:27

Mlada fudbalska reprezentacija SCG plasirala se na Evropsko prvenstvo pošto je i u revanšu baraža pobedila Hrvatsku u Velikoj Gorici sa 2:1. Golove za našu selekciju postigli su Biševac u 20. i Stepanov u 88.minutu, dok je jedini gol za domaćina još u petom minutu utakmice bio delo naturalizovanog Brazilca Da Silve.

Pred 4000 gledalaca "plavi" su izdržali početni pritisak domaćina i uspeli ponovo dobrom igrom u drugom delu došla do zaslužene pobede.
Počelo je onako kako nisu želeli ni selektor Okuka ni igrač...Domaći su poveli pogotkom Da Silve u 5.minutu (neuspela ofsajd zamka posle koje je Brazilac primirio loptu i plasirao je pored Stojkovića), a izjednačenje plavima doneo je Biševac koji je posle kornera sa desne strane i odbijene lopte, fenomenalnim volej udarcem uspeo da pogodi gol Hrvatske.

U nastavku meča domaći su više napadali, ali je najbolju priliku propustila naša reprezentacija kada su dva poslednja igrača odbrane Hrvatske vukla i skoro oborila Purovića, medjutim francuski sudija nije dosudio crveni karton ni slobodan udarac za plave.

U durgom delu odbrana SCG izdržala je sve jalove napade domaćina, a pretila u kontrama preko Vučinića i sjajnog Purovića koji se u nekoliko navrata "nosio" i sa po 3 odbrambena igrač Hrvatske.

Konačan udarac i potvrdu plasmana medju 8 najboljih mladih reprezentacija Evrope potvrdio je fudbaler Vojvodine Stepanov koji je iskoristio poklon golmana Hrvatske Vranjića ( odbio loptu upućenu iz slobodnog udarca) i plasirao loptu u praznu mrežu.

Jedan od najboljih aktera utakmice bio je golman Vladimir Stojković koji je u nekoliko navrata dobrim odbranama ulio sigurnost poslednjoj liniji našeg tima. To su i tokom prenosa na hravtskoj televiziji a i posle meča istakli i Zlatko Kranjčar i Igor Štimac. U izjavi za B92 on je neposredno po završetku utakmice rekao:

"Ne bih se opterećivao tim stvarima. Ovo je zaista pobeda celog tima, celog kolektiva. Tu je nas 18 koji smo na okupu nekih godinu i po dana. Svi su izgarali od prvog dana od kada smo počeli kvalifikacije. Sav trud nam se vratio, vratilo nam se i za onakvo loše sudjenje u Beogradu. Potpuno zasluženo smo otišli na Evropsko prvenstvo" rekao je Stojković.

Mlada reprezentacija se odmah po završetku utakmice uputila ka Aerodromu u Zagrebu odakle se čarter letom večeras vraća u Beograd.

SCG: Stojković,Lomić,Biševac,Ivanović,Stepanov,Basta,Trišović, Miljaš,Todorović,Vučinić,Purović.

Hrvatska:Vranjić,Vučko,Vukman,Ćorluka,Bartulović (od 69. Bodrušić), Vukojević,Marčić (od 46. Lakić),Pelaić (od 46. Papa),Modrić,Kranjčar,Da Silva.