WL(m): Partizan ne posustaje

Odbojkaši Partizana, Crvene zvezde i Vojvodine ostvarili su nove pobede u Viener štetiše ligi Srbije.

Subota, 22.11.2014.

22:19

Crno-beli su do šeste uzastopne pobede stigli protiv Đerdapa sa 3:1 (25:16, 25:27, 25:17, 35:33), koji je osvojio prvi set u sezoni i namučio lidera.

Zvezda je slavila nad Mladim radnikom u Požarevcu 3:0 (25:23, 25:16, 25:19), dok je Vojvodina bila sigurna u Inđiji 3:0 (25:22, 25:18, 25:19).

Novi Pazar je sa 3:0 (25:15, 28:26, 25:22) protiv Ribnice ostvario treću uzastopnu pobedu, dok je tri boda osvojio i Spartak nadigravši Radnički 3:1 (25:16, 21:25, 25:17, 25:22).

Partizan – Đerdap 3:1 (25:16, 25:27, 25:17, 35:33)
Dvorana: SC „Vizura”. Gledalaca: 150. Sudije: Ivana Marković i Jovan Jovanović. Trajanje meča: 108 minuta.

Partizan: Buša, Ivković 2, Nedeljković, Lopar 6, Kostić 1, Mrdak 34, Majstorović 18, Rajković (libero), Jokanović, Veličković, P. Nikolić 6, M. Nikolić 15. Trener: Vladimir Vasović.
Đerdap: Ilić 8, Spasić (libero), Vuksanović 9, Ateljević 8, Mitev 1, Delić 14, Sretenović, Džigurski 6, Antić 3, Stojsavljević 10. Trener: Milorad Kijac.

Umalo iznenađenje u hali „Vizura”. Đerdap je osvojio prvi set u ovoj sezoni, a malo je nedostajalo da lideru na tabeli Partizanu otkine i najmanje jedan bod. Imali su Kladovčani nekoliko set lopti u četvrtom periodu, ali ih nisu iskoristili.

Čini se da je Partizan potcenio rivala, posebno posle lako dobijenog prvog seta, u kojem su gosti osvojili 16 poena. Ipak, u drugom periodu Đerdap je bio ravnopravan takmac, a u neizvesnoj završnici došao je i do izjednačenja i prvog seta ove sezone – 27:25.

Bio je to znak za crno-bele da se uozbilje, što su oni i učinili, pa su ponovo relativno lako došli u vođstvo – 25:17. No, u četvrtom periodu ponovo je viđena rezultatska klackalica i jedan od najuzbudljivijih setova ove sezone.

Na kraju je, uz dosta sreće, Partizan uspeo da preokrene i sačuva sva tri boda – 35:33. Kod domaćih je ponovo prednjačio prvi poenter Super lige Milija Mrdak (34), a odličnu podršku imao je u Majstoroviću (18) i Marku Nikoliću (15). Sa druge strane, bolji od ostalih bili su Delić (14) i Stojsavljević (10).
Mladi radnik – Crvena zvezda 0:3 (23:25, 16:25, 19:25)
Hala: SC „Požarevac”. Gledalaca: 500. Sudije: Ivan Lazarević (Šabac) i Darko Savić (Beograd). Trajanje meča: 85 minuta.

Mladi radnik: Šljivančanin, Pantić 20, Savić 1, Kovačević 3, Petrović, Mašulović 4, Jevtić 3, Vidakov (libero), Milošević 2, Kočanović 10, Jovanović, Popović. Trener: Saša Joksimović.
Crvena zvezda: Okolić 9, Jevtić (libero), Stefanović, Stoilović 14, Gmitrović 1, Koprivica 12, Milutinović 7, Nejić, Martinović 1, Kecman, Blagojević 6, Buculjević. Trener: Dragan Kobiljski..

Nakon tri dana, a posle teške revanš utakmice sa Hapoelom u Izraelu, Crvena zvezda je gostovala u Požarevcu. U redovima šampiona nije se primetio umor jer su sjajnom igrom odoleli svim naletima mladih Požarevljna.

Zvezda je izvrsno otvorila prvi set, povela sa 10:2, ali je Mladi radnik u finišu zapretio, uspeo da dođe najpre do dva poena minusa (21:19), a potom i do izjednačenja (23:23). Ipak, Zvezda je bila sigurnija i stabilnija, pa je rešila u svoju korist prvi deo igre – 25:23.

U nastavku su Beograđani bili daleko bolji rival. Poveli su crveno-beli sa 11:6 u drugom setu, a ovoga puta tu prednost nisu prokockali – 25:16. Slično je bilo u trećem setu, u kojem su Požarevljani stigli do 19-og poena.

Inđija – Vojvodina NS seme 0:3 (22:25, 18:25, 19:25)
Sportska hala „Inđija”. Gledalaca: 250. Sudije: Dejan Rogić i Stanislava Simić. Trajanje meča: 73 minuta.

Inđija: Škrbić 7, Crnjanski 8, Janjušević, Vujović 3, Pešut 14, Janjić 7, Grković, Čolović, Obradović, Elezović 2, Micić 2, Perišić (libero). Trener: Vladimir Šarenac.
Vojvodina: Simić 5, Bojičić, Č. Stanković 2, Nadaždin, Katić 8, Jovanović, Peković (libero), Mehić, Petković, Luburić 19, M. Stanković 11, Milutinov. Trener: Strahinja Kozić.

Vojvodina NS seme je ostvarila maksimalnu pobedu na gostovanju Inđiji. Novosađani su odigrali taktički odličan meč, u kojem nisu dozvoili domaćinu da zapreti ni jednog trenutka.

Vojvodina je povela sa 8:4, potom imala i šest poena viška (16:10), ali je Inđija uspela da se približi na dva poena zaostatka (21:19). Za više od toga nisu imali snage – 25:22.

U drugom periodu je ponovo gost diktirao ritam i kontrolisao rezultat, pa je uspeo da duplira prednost. Znali su Novosađani da bi bilo kakvo opuštanje moglo skupo da ih košta, pa su u istom ritmu odigrali do kraja meča – 25:19.

Do pobede su goste predvodili Dražen Luburić sa 19 i Mihajlo Stanković sa 11 poena. Kod Inđijaca najefikasinij je bio Uglješa Pešut sa 14 poena.
oknovipazar.rs
Novi Pazar junior – Ribnica 3:0 (25:15, 28:26, 25:22)
Hala: „Pendik”. Gledalaca: 350. Sudije: Vladimir Cvetković i Nenad Davidović. Trajanje meča: 72 minuta.

Novi Pazar: Zoranić, Marinković 10, Perić 1, Duštinac, Ristić 17, Zuković 1, Božović 7, Brzaković, Zatrić 11, Bulatović, Kapur (libero), Hamzagić 11. Trener: Dragan Bonić.
Ribnica: Škundrić (libero), Pavlović, Okošanović 16, Seizović, Adamović 8, Močić (libero), Radović, Vilimanović 4, Ćosić 11, Milovanović 5, Zekavica, Drapšin 5. Trener: Boško Mačužić.

Posle tri vezana poraza Novopazarci su uknjižili tri pobede u nizu. U hali „Pendik”, novi član elite je posle samo tri seta srušio Ribnicu.

Ipak, nije bilo tako lako kao što pokazuje konačan rezultat. Doduše, u prvom setu su domaći bili dominantni, već od starta kad su poveli sa 8:1 nije bilo dileme. U drugom periodu su Kraljevčani propustili veliku šansu.

Vodila je Ribnica u završnici ovog perioda, ali je prokockala prednost, Novopazarci su to stigli, potom i prestigli i duplirali prednost – 28:26. Ispostavilo se da su to bili ključni trenuci meča, s obzirom da Ribnica nije mogla da izdrži ritam koji je uspostavio tim Dragana Bonića u trećem setu.

Spartak – Radnički 3:1 (25:16, 21:25, 25:17, 25:22)
Hala: OŠ „Sava Kerković”. Gledalaca: 100. Sudije: Robert Leko i Zoran Radovanović. Trajanje meča: 100 minuta.

Spaartak: Simić, Munčan 5, Todosijević (libero), Perić 10, Gajević, Dojčilović 24, Smiljanić (libero), Glavinić, Stevanović 15, Veljović 6, Rakić, Radosavljević 7. Trener: Bogdan Veličković.
Radnički: Anđelić, Dobanovački 4, Goić 9, Trifunović 11, Protić (libero), Perović 13, Rajković 2, Ilić, Premović 7, Pantović (libero), Dačović 9, Stojanović. Trener: Mirko Ristović.

Spartak iz Ljiga je na najbolji mogući način prekinuo niz od dva poraza. Ekipa Bogdana Veličkovića je pred svojim navijačima slavila protiv borbenog tima iz Kragujevca, koji je na kraju morao da se zadovolji jednim setom.

Domaći su krenuli prema očekivanjima, uz odličnog korektora Dojčilovića i bivšeg prvotimca Kragujevčana Stevanovića lako su dobili prvi set – 25:16.

Ipak, u drugom periodu je Radnički imao snage da uzvrati. Tokom čitavog ovog perioda gosti su imali prednost, a na kraju su uspeli da dođu do izjednačenja – 25:21.

Ispostavilo se da za više od toga gosti nisu imali snage. Spartak je zaigrao u ritmu sa početka meča, pa je u trećem i četvrtom periodu bio ubedljiv.

Do pobede vredne tri boda predvodili su ih već pomenuti Dojčilović sa 24 i Stevanović sa 15 poena. Kod gostiju najbolji su bili Perović sa 13 i Trifunović sa 11 poena.