Južnokorejke bronzane u rukometu

Rukometašice Južne Koreje osvojile su bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Pekingu.

Subota, 23.08.2008.

08:57

Korejke su u borbi za treće mesto savladale nacionalni tim Mađarske rezultatom 33:28 (13:15). Najtrofejnija nacija u ženskom rukometu sada ima 6 medalja (2-3-1). U finalu, koje počinje u 9.45 po našem vremenu, sataju se Rusija i Norveška.

U borbi za peto mesto Francuskinje su ubedljivo savladale Kinu 31:23 (15:10), dok sedma pozicija pripada Rumuniji, pose trijumfa nad Švedskom 34:30 (17:15).

Mađarice su dobro igrale tokom prvog poluvremena i držale prednost, zahvaljujući odbranama Katalin Palinger.

Unastavku Koreja je potpuno uhvatila priključak, pa je do 53. minuta bilo potpuno neizvesno (27:27). U sledećih pet minuta Korejke daju šest golova bez ijednog primljenog i osvajaju prvu bronzu u istoriji.

Pilhi Mun dala je 10, a Džeongho Hong 8 golova za pobednički tim. U mađarskoj selekciji bernadet Ferling postigla je sedam golova.