Fudbaleri Partizana pobedili su Crvenu zvezdu 1:0 u polufinalu Kupa Srbije.

Bezopasni napadi Crvene zvezde, Partizan je veoma blizu plasmana u finale Kupa.
90+6 Korner za Partizan
Miletić je pokušao glavom i šutirao je pored gola.
90+4 Laka lopta za Stevanovića
Loš centaršut crveno-belih i golman Partizana je lako reagovao.
90' Ostojić se povredio, još devet minuta igre
Štoper Partizana požalio se na povredu i šepajući je nastavio utakmicu.

Još devet minuta igraće se u Humskoj.
85' Žuti karton i za Sejdubu Sumu
Suma je bio neoprezan, a posle slobodnog udarca koji je izveo Gavrić, Zvezda nije uspela da stvori šansu.
84' Sudija će sigurno produžiti meč nekoliko minuta
Mnogo faulova na obe strane smo videli. Za sada je Partizan bliži finalu.
Pogledajte start Milunovića
79' Stojković ne može da nastavi meč
Na golu Partizana u završnici biće Nemanja Stevanović.
Sjajna slika

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto
76' Izmena u Zvezdi
Ivanića je zamenio mladi Radulović.
75' Milunović neoprezan, Stojković dobio jak udarac
Nemanja Milunović bio je neoprezan prilikom starta nad Stojkovićem.

Golmanu Partizana se ukazala pomoć.
73' Velika šansa za Sumu
Ofanzivni vezni Partizana šutirao je preko gola iz dobre situacije.
72' Nova izmena u Partizanu
Lazara Markovića zamenio je Filip Stevanović.
71' Milunović loše šutirao glavom
Bila je ovo dobra šansa, ali je štoper Zvezde šutirao daleko pored stative.
Natho slavi gol

69' Loš šut Markovića, kao i centaršut Tomanea
Loši potezi na obe strane.
67' Izmena i u Partizanu
Natha je zamenio Suma.
66' Dobar šut Sadika
Nigerijac je dobro šutirao, a Borjan je uspeo da reaguje i izbaci loptu u korner.
Evo kako se slavilo posle gola Natha
65' Izmene u Crvenoj zvezdi
Jovančića je zamenio Gavrić, a umesto Boaćija je ušao Tomane.
Gol Natha
62' Nova šansa za Zvezdu
Stojković je uspeo da izboksuje loptu i otkloni opasnost.
61' Dobra kontra Zvezde, odbrana Partizana sprečila izjednačenje
Boaći je centrirao iz prve, a odbrana Partizana reagovala je ispred Vukanovića i izbacila loptu u korner.
60' Nova šansa za Sadika
Ovoga puta odbrana Zvezde uspela je da reaguje.
58' GOOOL! Partizan vodi 1:0!
Fenomenalan dribling Sadika usledio je pre pogotka Bibrasa Natha.

Nigerijac je prevario Degenaka, potom je dodao loptu do Natha koji je uspeo da pronađe put ka golu.

Borjanu je lopta prošla ispod ruke.
54' Borjan ponovo na mestu
Asano je šutirao levom nogom. Lopta je išla po travi i Borjan je uspeo da reaguje bez većih problema.
52' Dobra prilika za Partizan
Lopta se odbila do Sadika, Nigerijac je šutirao iz prve, a Borjan je reagovao i izbio loptu u korner. Posle udarca iz ugla crno-beli nisu uspeli da ugroze gol Zvezde.
Bakljada na startu drugog poluvremena

48' Solidan pokušaj Ivanića
Ofanzivni vezni Zvezde šutirao je u donji levi ugao. Lopta je završila pored stative.
46' Počelo je drugo poluvreme

Pedja Milosavljevic/Starsport
Vukanović se nalazio u ofsajdu i Zvezdi je opravdano poništen gol
Pogledajte start Stojkovića
45+4 Kraj prvog poluvremena
Zvezda je u završnici poluvremena imala dve dobre šanse iz prekida.

Iz prve nije uspela da ugrozi gol, u drugoj ga je postigla, ali je Vukanović bio u ofsajdu.

Takođe, Vladimir Stojković može da bude srećan što je dobio samo žuti karton zbog veoma neopreznog starta na ivici kaznenog prostora.
45+3 Dobra reakcija Stojkovića
Boaći je šutirao sa nekih 20-tak metara. Stojković je bio pribran i odbranio.
45+1 Zvezdi poništen gol zbog ofsajda!
Ben je fenomenalno šutirao iz slobodnog udarca. Stojković je nekako reagovao uz pomoć stative. lopta se odbila do Vukanovića koji je pogodio.

Ipak, nalazio se u ofsajdu i gol je poništen.
44' Očajan start Stojkovića na ivici kaznenog
Zakasnio je Stojković i pokosio Vukanovića. Na njegovu sreću dobio je samo žuti karton.
Stanković daje instrukcije fudbalerima

40' Nesigurna intervencija Borjana, Sadik zakasnio
Asano je šutirao u dalji ugao, Borjan je reagovao, na trenutak mu je lopta pobegla, ali je uspeo da reaguje ispred Sadika.

37' Frka na terenu, igrači brzo razdvojeni
Po žuti karton za Gobeljića i Zdjelara.

Gobeljić je odgurnuo Zdjelara, usledila je gužva i na kraju je Simović podelio žute kartone.
Zbog bakljade meč je bio prekinut dva minuta

30' Prvi žuti karton za fudbalere Partizana
Šćekić je neoprezno startovao, Jovančić je oboren i Simović je pokazao žuti karton igraču Partizana.
28' Prvi šut u okvir gola Partizana, potom žuti za Degeneka
Lopšta je išla pravo u ruke Stojkovića i golman Partizana je lako reagovao.

Potom je Degenek faulirao Sadika i zbog toga je dobio žuti karton.
25' Dosta faulova na oba kraja terena
Za sada smo videli veliki prekida, a malo fudbala.
Šut Sadika i odbrana Borjana
20' Borjan ponovo na mestu
Natho je pripretio iz kornera. Lopta je išla u gol, a Borjan je ostao smiren i dobro reagovao.
19' Sjajna intervencija Borjana
Sadik je prošao po levom boku, potom je šutirao u bliži ugao, a Borjan je odlično odbranio.
18' Lako je uhvatio loptu Stojković
Ivanić je centrirao iz kornera, a golman Partizana bez problema reagovao.
17' Solidan napad Zvezde
Pavlović je reagovao ispred Bena. Rodić je centrirao, a odbrana Partizana je dobro reagovala.
14' Lopta više u nogama fudbalera Partizana
U ovim trenucima igra se više ispred gola Milana Borjana.

Nismo videli nijednu konkretnu šansu u uvodnim minutima.
Andrea Trinkijeri podelio je ovaj video na zvaničnom Tviter nalogu
Stanković i Milošević

9' Žuti karton za Rodića
Levi bek Zvezde srušio je Sadika i zbog toga ga je sudija Simović kaznio.
8' Odličan start Gobeljića
Gobeljić je reagovao ispred Asana. Potom je usledio korner crno-belih posle kojeg nisu uspeli da stvore šansu.
6' Loš šut Sadika
Napadač Partizana šutirao je daleko iznad prečke.
5' Uglavnom se igra na sredini terena
Za sada Zvezda ima nešto više loptu u nogama. Milunović je već dva puta oborio Sadika i fudbaleri Partizana traže žuti karton.

Dobio je opomenu.
2' Korner za Partizan
Borjan je lagano uhvatio loptu posle kombinacije crno-belih.
1' Počela je utakmica!
Fudbaleri su izašli na teren u majicama za podršku male Sofije
Utakmica samo što nije počela.

Fudbaleri su istrčali na teren u majicama "Za Sofiju Markuljević".

Svaka čast.
Zvezda "popravila" semafor u Humskoj
Saopštenje FSS-a:
Povodom netačnikh informacija koje su se pojavile u pojedinim medijima, FS Srbije obaveštava javnost o sledećem:

"Prema propozicijama takmičenja za fudbalski Kup Srbije za takmičarsku sezonu 2019/20 po članu 7: 'Organizaciju utakmice sprovode učesnici takmičenja koji igraju na domaćem terenu.'

Prema tome, FS Srbije nije i ne može biti organizator polufinalnikh utakmica. Domaćin je dužan da organizuje utakmicu u skladu sa zakonima Republike Srbije i propisima FS Srbije. FS Srbije apeluje na učesnike polufinalnikh utakmica Kupa Srbije da poštuju propise i zakone i učine sve da utakmice proteknu u fer i sportskoj atmosferi", piše na sajtu FSS-a.
Jug je skoro pun
Košarkaši Partizana prošli su ispod južne tribine.

Ben: Pobeda u derbiju za najlepši rođendan u životu
Inače, u sredu je rođendan krilnom napadaču Zvezde.

"Ukoliko pobedimo u derbiju, biće mi to možda i najlepši rođendan u životu. Naravno, to nam je cilj. Želimo duplu krunu i na tom putu moramo da pobedimo i Partizan", rekao je Ben.
Fudbaleri se zagrevaju
Meč počinje u 20h. Kao što možete da vidite, stadion se polako puni.

Baklja sa severa poletela ka golu Stojkovića

B92/MS
Stadion se polako puni

Vojvodina prvi finalista Kupa
Opširnije o meču koji je odigran na Banovom brdu pročitajte OVDE.
"Delije" "ciljaju" ka stadionu u Humskoj
Navijači Crvene zvezde okrenuli su tenk ka Humskoj.

Đoković ipak ne dolazi u Humsku
Opširnije čitajte OVDE.
Na klupi su ostali:
Partizan: N. Stevanović, L. Pavlović, Vitas, Suma, Brežančić, F. Stevanović, Matić.

Zvezda: Popović, Jovičić, Pankov, Vulić, Tomane, Gavrić, Radulović.
Sastavi:
Partizan: Stojković – Urošević, Pavlović, Ostojić, Miletić – Zdjelar, Šćekić – Asano, Natho, Marković – Sadik;

Zvezda: Borjan – Rodić, Milunović, Degenek, Gobeljić – Jovančić, Petrović – Ivanić, Ben, Vukanović – Boaći.

B92/MS
Sastavi:

Derbi na TV B92
Utakmicu između Partizana i Crvene zvezde možete pratiti putem našeg Bloga, ali naravno i putem televizije B92.

Meč kreće u 20h.
🤔 🤔
Milošević: Imam jednu dilemu, biće poseban pritisak
"Prva moja želja je da igrači budu spremni, imali smo 3-4 mala problema posle Spartaka. Imamo još jedan trening. Odlučivaće detalji. Nadam se da će ti detalja biti u našu korist. Proći ćemo ih još jednom na treningu", rekao je Milošević na konferenciji za medije.
Stanković: Znam ko će igrati, u derbiju su moguća iznenađenja
"Imali smo vremena da se odmorimo i spremimo. Dolazi nam utakmica u pravo vreme, 200. derbi. Nema očekivanja u derbiju, moraš da budes pravi, kao da je poslednja utakmica. U derbiju su moguća iznenađenja, nadam se da ćemo mi biti ti koji ćemo ih prirediti. Idemo hrabro i spremno", rekao je Stanković novinarima na stadionu "Rajko Mitić".

Opširnije izjavu Stankovića pročitajte OVDE.
Najbolji teniser sveta u Humskoj?
Novak Đoković, najbolji teniser sveta, najverovatnije će prisustvovati utakmici polufinala Kupa Srbije između Partizana i Crvene zvezde.