El Klasiko: Real Madrid – Barselona 0:4

Fudbaleri Barselone su rezultatom 4:0 pobedili Real Madrid u 29. kolu španske LaLige.

Obamejang 29, 53, Arauho 38, Tores 47
  RMD   BAR
  0 : 4
K R A J
Velika pobeda Barselone, izuzetno ubedljiva, 4:0 u Madridu!
90' 3 minuta nadoknade
Još 3 minuta fudbala na Santijago Bernabeuu
85' Nema gola!
Mogao je Real da makar malo usreći navijače. Odjednom se stvorila gužva u kaznenom prostoru Barselone, ali je Lukas Vaskes šutira veoma loše, ostaje 0:4
80' Poslednjih 10 minuta
Da li će Real postići tzv. počasni gol?

EPA-EFE/Ballesteros
79' Alaba preti
Odličan pokušaj. Ovo je bilo opasno i iskosa je nekako šutirao Alaba, snažan je udarac bio, ali je išao pravo u ter Štegena i on je uspeo da odbrani
73' Dembele... Kakva šansa propada
Real Madrid je mogao da primi i peti gol...Dembele je "otresao" Militaa, ostao nanogama u šesnaestercu i šutirao pored gola Reala. Ostaje 0:4
70' Obamejang izlazi
Nema aplauza za dvostrukog strelca, samo je Ronaldinjo bio dominantan i dobio ovacije, a Pjer Emerik Obamejang ide na odmor i umesto njega je na terenu Gavi
63' Žuti karton
Luka Modrić je oštro faulirao Dembelea i zbog toga bio opravdano kažnjen. Barselona se poigrava u ovim momentima, čuvaju loptu, troše vreme i uživaju u ogromnom vođstvu

EPA-EFE/Juanjo Martin
58' Umalo 0:5
Obamejang je bio u još jednoj ogromnoj prilici i ponovo bio sam ispred golmana Kurtoe, ali je završnica izostala.

Real Madrid je na kolenima...
53' Gooooooooooool
Čudna situacija... Obamejang je pobegao odbrani Real Madrida, a pomoćnik rekao da je u pitanju ofsajd. Sudija je pustio da se igra nastavi, napadač Barse postigao i 4. gol na meču pa smo čekali VAR.

VAR kaže da ofsajda nema, Barselona ima ogromnih 4:0!
47' Goooooooooooooooool
Feran Tores! Sada je bio precizan i nije bilo prostora za geršku. Naivno je ispala odbrana Reala, prebačena je jednim dodavanjem i Obamejang petom šalje za Toresa koji pogađa gornji desni ugao, ogromnih 0:3 za Barselonu
46' Počelo je drugo poluvreme – veliki promašaj
Koliko može Real Madrid? Za sada su prosto pregaženi...

Au! Barselona je lako mogla do 3:0, Feran Tores je imao 1 na 1 sa Kurtoom, ali je šutirao pored gola. Neverovatan promašaj
Kraj prvog poluvremena
44' Umalo 3:0
Barselona je "pregazila" Real Madrid u prvom poluvremenu. Lako je moglo da bude i 3:0 u ovoj situaciji, ali Obamejang nije bio precizan
38' Gooooooooooooooool
Arauho!
34' Umalo 2:0, Real traži penal
Ponovo Obamejang u velikoj šansi, opet je dobio loptu u petercu, opet probao glavom, ali je sada Kurtoa odlično reagovao.

Posle intervencije Militaa to je korner, ali je pukla kontra od koje nije bilo ništa. Vinisijus je ušao u kazneni prostor i pao u blizini golmana ter Štegena. Real je tražio penal, a sudija kaže da se sapleo o loptu.

Ludilo!

EPA-EFE/Sergio Perez
29' Gooooooooooooool
Obamejang!

Dembele je odlično prošao po desnom boku i centrirao u kazneni prostor gde je odlično bio postavljen Pjer Emerik Obamejang i glavom sproveo loptu u mrežu, 1:0 vodi Barselona!
23' Mirno
Smirile su se tenzije, a smirili su se i napadi. Posle uzbudljivog početka, trenutno se malo toga dešava

18' Nova sjajna prilika
Lopta prolazi tik pred leve stative. Šutirao je Feran Tores i Kurtoa je opet bio na mukama, nakon malopređašnje sjajne odbrane.

Real je dobro krenuo, ali je Barselona preuzela inicijativu.
12' Neverovatno!
Šta je odbranio Kurtoa!

Imao je Obamejang ogromnu šansu da iz neposredne blizine matira golmana Reala, ali su refleksi sjajnog Belgijanca sprečili vođstvo gostiju.

Žaliće Barselona za ovim...

7' Umalo gol
Vinisijus je bio odlučan da postigne gol, pobegao celoj odbrani i prihvatio pas Modrića, potom odložio pas za Valverdea koji šutira po zemlji, pa ter Štegen brani i korner je za Real. Propala je nova velika šansa
4' Opasno je!
Rodrigo je iz polu kontre šutirao na gol Barselone, ali je pogodio samo spoljni deo mreže. Uzdasi sa tribina, a moglo je da bude 1:0
1' Počela je utakmica
Prvi napad je za ekipu Barselone. Odmah oštar start nad Feranom, koji traži žuti karton za Davida Alabu, ali sudija kaže da od toga nema ništa

Tores potom pokušava, ali vrlo neprecizan šut iz kaznenog prostora, doduše u padu