Liga Evrope: Ajntraht se provukao, Lacio ispao

Fudbaleri Malmea, Kopenhagena, Hetafea, Kluža, Ajntrahta i Arsenala prošli su u nokaut fazu Lige Evrope, dok je ispao Lacio.

Danas je na programu rasplet u grupnoj fazi Lige Evrope – 19 timova juri preostalih 11 karata za evropsko proleće u nokaut fazi.
Kraj!
Prošli su Malme, Kopenhagen, Hetafe, Kluž, Ajntraht i Arsenal, dok je ispao Lacio.
87' GOOOOOL!
Ren stavlja tačku protiv Lacija!

Brza akcija francuskog tima, Proto uspeva da odbrani šut sa ivice kaznenog prostora, ali se lopta odbija do Žorisa Ganjona koji postiže drugi gol na meču.
87' Ren – Lacio 2:0
87' Ajntraht – Vitorija 2:3
87' GOOOOOL, GOOOOOL!
Novi šok u Frankfurtu!

Vitorija u roku od dva minuta preokreće rezultat protiv Ajntrahta na 3:2 pogocima Alija Elmusratija i Markusa Edvardsa.
78' Hetafe – Krasnodar 2:0
78' GOOOOOL!
Hetafe stavlja tačku na meč!

Krasnodar je dugo odolevao u predgrađu Madrida, a onda prima dva gola u dva minuta. Horhe Molina verovatno rešava sve nedoumice u ovom susretu i šalje Hetafe u šesnaestinu finala LE.
78' Standard – Arsenal 2:2
78' GOOOOOL, GOOOOOL!
Neverovatan povratak Arsenala na 2:2!

Arsenal postiže dva gola u jednom minutu, prvo pogađa Aleksandar Lakazet, a potom Bukajo Saka.
76' Hetafe – Krasnodar 1:0
76' GOOOOOL!
Evo gola i u predgrađu Madrida, vodi Hetafe!

Španski klub stiže do vođstva koje mu verovatno donosi evropsko proleće. Leandro Kabrera je zatresao mrežu Krasnodara glavom, nakon kornera Haimea Mate.
72' Bazel – Trabzon 2:0
72' GOOOOOL!
Bazel vodi 2:0 protiv Trabzona!

Valentin Štoker koristi dodavanje Noe Okafora i loptu ubacuje u mrežu za sigurno vođstvo švajcarskog tima.
70' Kluž – Seltik 2:0
70' GOOOOOL!
Kluž ima 2:0 protiv Seltika!

Rumuni verovatno "overavaju" nokaut fazu. Lopta je prošla dva puta kroz peterac Lacija, na kraju Damjanu Đokoviću nije bilo teško da prosledi loptu u mrežu Lacija nakon povratne Deaka koji beleži drugu asistenciju večeras.
63' PSV – Rosenborg 1:1
69' Standard – Arsenal 2:0
69' GOOOOOL!
Arsenal je na kolenima u Liježu!

Očajna intervencija defanzivaca Arsenala, potom još jedan odbitak prilikom šuta Selima Amalaha i Standard vodi 2:0.
64' GOOOOOL!
PSV izjednačio na 1:1!

Gakpo je proigrao Muhameda Ihatarena koji sjajno prima loptu, a onda je šalje u leve rašlje.
61' APOEL – Sevilja 1:0
61' GOOOOL!
APOEL vodi protiv Sevilje 1:0!

Srbi donose vođstvo Kipranima protiv Španaca. Uroš Matić je centrirao iz kornera, a Vujadin Savić glavom zatresao mrežu Andalužana.
49' Kluž – Seltik 1:0
49' GOOOOL!
Kluž vodi protiv Seltika!

Loše vesti za Lacio iz Rumunije. Andrej Burka je sjajno skočio nakon centaršuta Deaka iz kornera i matirao golmana Seltika.
47' Standard – Arsenal 1:0
47' GOOOOOL!
Arsenal gubi u Liježu!

Sreća je pogledala Belgijance. Nakon šuta Samuela Bastijena za 20-ak metara, lopta pogađa u lakat Sokratisa i vara Martinesa. "Tobdžije" mogu ostati bez evropskog proleća samo u slučaju poraza od 5:0.
45' Dinamo – Lugano 0:1
45' GOOOOOL!
Lugano vodi u Kijevu!

Dinamo je u velikom problemu, Švajcarci su poveli u poslednjem minutu prvog poluvremena golom Marka Aratorea glavom nakon centaršuta Delmontea. Kijevljanima samo pobeda donosi nadu da mogu u nokaut fazu.
38' Ajntraht – Vitorija 2:1
38' GOOOOOL!
Preokret Ajntrahta na 2:1!

Filip Kostić je sjajno asistirao, lopta je prošla kroz peterac ispred dvojice igrača i stigla do usamljenog Daičija Kamade koji je rutinski savladao bespomoćnog Silvu.
LASK povećava na 2:0!

Žoao Klaus koristi jedanaesterac i dovodi LASK na korak od osvajanja Grupe D.
34' Crveni karton i penal!
Sporting je ostao sa igračem manje u Lincu, direktan crveni karton dobio je Renan Ribeiro nakon uklizavanja rivalu u noge u svom kaznenom prostoru. Penal za LASK.
31' Ajntraht – Vitorija 1:1
31' GOOOOL!
Ajntraht je izjednačio na 1:1!

Katastrofalna reakcija golmana Vitorije, nakon "balona" Danija da Koste prošla mu je kroz ruke lopta koju je morao da uhvati i završila u mreži.
31' Ren – Lacio 1:0
31' GOOOOOL!
Lacio gubi u Francuskoj!

Loša reakcija odbrane Lacija, Žoris Ganjon je izdržao duel sa štoperom gostiju i zakucao loptu u mrežu.
Bazel – Trabzon 1:0
LASK – Sporting 1:0
PSV – Rosenborg 0:1
22' GOOOOOL!
Rosenborg vodi u Ajndhovenu!

Nastavlja se sunovrat PSV-a, Norvežani vode na "Filips areni". Pal Andre Heland je sjajno šutirao sa distance i pogodio donji levi ugao,.
23' GOOOOL!
LASK vodi 1:0!

Nakon centaršuta Žernoa Traunera iz kornera, Filip Vajsinger je savladao golmana Sportinga.
Bazel vodi 1:0!

Nakon kornera sa leve strane Artur je dobro šutirao, Kerdesler je odbranio, ali je odbio loptu pravo na nogu Silvanu Vidmeru koji trese mrežu Trabzona.
Ajntraht – Vitorija 0:1
8' GOOOOOL!
Ajntraht gubi!

Šok u Frankfurtu, Vitorija je povela. Rošina je doneo vođstvo Portugalcima nakon kontroverzne odluke sudije Mežeike da ne svira faul nad Rodeom na startu akcije.