Jagodina - Kluž

Tri srpska kluba igraju večeras revanš mečeve 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Jagodina jedina ima realne šanse da se plasira dalje, jer dočekuje Kluž nakon 0:0 u prvom meču u Rumuniji. S druge strane, duel Vojvodine i Trenčina, te Čukaričkog i Grediga, trebalo bi da predstavljaju samo formalnost jer su naši klubovi poraženi u prvim mečevima sa po 4:0. Čukarički igra u 19, Vojvodina u 20, a Jagodina u 20 časova i 30 minuta.

JAG   KLU
  0 : 1
Hvala što ste bili uz blog B92, srpski klubovi su još jednom pokazali gde je našem fudbalu mesto u Evropi - pri dnu.
Kraj i u Jagodini!
'Ćurani' su izgubili sa 1:0 u revanšu pred svojim navijačima i nije prošla.
Jagodina nije razočarala iako je ispala. Dobila je na žrebu najtežeg rivala, bila je najbliža prolazu ali ipak nije postigla gol za 180 minuta, pa nije ni zaslužila prolaz u narednu fazu.
A nisu dali nijedan za prethodnih 170.
Jagodinci sada moraju da postignu dva gola za manje od 10 minuta.
Jagodina je kažnjena za nekoliko velikih šansi koje je propustila. Domaćin je poveo posle centaršuta sa leve strane, odbrana Jagodine loše je reagovala, a Guima je iz dva puta sa zemlje zatresao mrežu srpskog tima za 1:0.
Gol, Kluž vodi 1:0!
Na stadionu u Jagodini sve su izvesniji produžeci. Do kraja je ostalo još 15-ak minuta, a obe ekipe igraju sve opreznije.
Srpski fudbal sada u Ligi Evrope predstavlja samo Jagodina koja se bori sa Klužom na svom terenu.
Vojvodina će imati za čim da žali. Imali su Novosađani nekoliko 100% prilika pri rezultatu 3:0, ali ipak nisu uspeli da izbore barem produžetke.
Kraj, ipak ništa od senzacije Vojvodine!
Nova prilika za Vojvodinu i ponovo je golman Trenčina spasao svoj gol. Posle kornera je Alivodić pokušao glavom.
Za malo!
Velika šansa za Vojvodinu. Posle kornera je jedan igrač gostujuće ekipe sa same gol linije izbacio loptu u polje.
Bomba Puškarića sa oko 30 metara, golman gostiju nekako izbacuje u kroner.
Na Karađorđu je ostalo još 10-ak minuta do kraja. Vojvodini treba još jedan gol za produžetke.
Vojvodina igra nadahnuto, ali mora da bude oprezna jer bi jedan gol gostiju sve srušio.
Novosađani su došli na korak od ukupnoh izjednačenja. Ivanić je odlično centrirao po zemlji sa desne strane, a Stojanović je natrčao na loptu i zakucao je u mrežu za 3:0.
Goooooool, 3:0 za Vojvodinu!
Poluvreme u Jagodini
Novu odličnu priliku imao je ponovo Jakimovski u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Ponovo je prethodio centaršut sa desne strane, Jakimovski je ovoga puta glavom sačekao loptu na prvoj stativi, ali je šutirao preko gola.
Gol za 2:0 postigao je Alivodić na asistenciju Stojanovića.
Gooool, 2:0 za Vojvodinu!
Ekipa Mladena Dodića igra odlično u finišu prvog poluvremena.
Ogromna šansa za Jagodinu u 40. minutu. Jakimovski je dobio loptu na drugoj stativi, zahvatio je volej udarcem, ali je golman gostiju nekako uspeo da je izbaci u korner.
Jagodina je sve opasnija što meč više odmiče. Ekipa Mladena Dodića najviše napada po bokovima i opasnim centaršutevima pokušava da dođe do gola.
Ekipa Vlada Milojevića odigrala je odlično u revanšu, ali je odlučio rani crveni karton u prvoj utakmici.
Kraj u Salcurgu!
Čukarički je pobedio sa 2:1, ali je ispao ukupnim rezultatom 5:2.
Jagodina protiv Kluža igra na kontre i dobro se drži za sada.
Čukarički je vidljivo pao nakon što je sudija propustio da pokaže na penal. Jasno je da je to bila poslednja prilika za srpski tim.
Na stadionu u Jagodini ima oko 5.000 gledalaca. Kluž je krenuo ambiciozno, ali posle prvih pet minuta nema golova.
Već u sledećem napadu Slavoljub Srnić je bio besan na sudiju koji je propustio da dosudi penal i crveni karton igraču Grediga, Auastrijski igrač oborio je sa leđa Srnića u kaznenom prostoru, ali je sudija ostao nem.
Veliku šansu imao je Stoiljković u 70. minutu za 3:1. Dobio je odličnu loptu na 15-ak metara od gola, bio je usamljen, ali je šutirao preko.
Srpski klub je brzo preokrenuo u Salcburgu. Posle odličnog centaršuta sa leve strane Stoiljković je još bolje reagovao, izdigao se iznad odbrane domaćina i glavom je uz stativu pogodio za 2:1.
Gooool, preokret Čukaričkog!
Samo minut nakon vođstva, Vojvodina je lako mogla i do 2:0. Poletanović je dobio odličnu loptu ali je slabo šutirao.
Novosađani su krenuli veoma ofanzivno i već u 17. minute su poveli. Gol je postigao Ivanić koji je stigao do lopte pre golmana rivala i prebacio ga.
Goooool, Vojvodina vodi!
Napokon je Čukarički postigao gol. Stojković je odlično utrčao po desnoj strain i centrirao oštro, a na drugoj stativi je Bojić samo postavio nogu za 1:1.
Gooool, 1:1!
Slavoljub Srnić je imao dobru šansu u 58. minutu posle centaršuta sa desne strane, ali mreža Grediga je još uvek mirna. Srnić je zatresao prečku.
U 20.30h Jagodina počinje duel protiv Kluža. 'Čurani' su jedini naš tim u 2. kolu kvalifikacija koji ima šanse da prođe u narednu rundu nakon 0:0 u Rumuniji.
Sastavi:
Jagodina: Đuričić, Šimac, Gašić, Filipović, Milinković, Mitošević, Cvetković, Đurić, Šušnjar, Jakimovski, Arsenijević.
Kluž: Felgeiraš, Sušić, Larie, Rada, Kamora, Deak, Suli, Negrut, Monroj, Kostea, Tade.
U Austriji se ništa nije promenilo početkom drugog dela. Domaćin napada iako vodi, a Čukarički povremeno pokušava da iznenadi odbranu rivala i postigne počasni pogodak.
Počeo je I duel u Novom Sadu gde Vojvodina igra za ponos protiv slovačkog Trenčina nakon debakla u prvoj utakmici - 4:0.
Sastavi:
Vojvodina: Jovanić, Pekarić, Pankov, Nastić, Radoja, Ivanić, Makarić, Alivodić, Puškarić, Poletanović, Stojanović.
Trenčin: Volešak, Rundić, Čogli, Ramon, Kleščik, Mišak, Holubek, Lobotka, Kubik, Da Silva, Sajmon.
Poluvreme, Čukarički gubi 1:0
Srpski tim imao je u prvih 45 minuta više pokušaja u okvir gola (5-3), više pokušaja van okvira gola (3-1), ali ni posle 135 minuta nije savladao golmana austrijske ekipe.
U 42. minutu Slavoljub Srnić je sve lepo uradio, prebacio je odbranu, a Pavlović je iz odlične pozicije šutirao veoma slabo.
U prvih pola sata Čukarički je dobio dva žuta kartona - Pavlović i Stoiljković.
Kao i u prvoj utakmici srpski tim je značajno pao posle primljenog gola. Gredig sve lakše ulazi u prilike.
U 29. minutu Gredig je poveo. Korner je izveo Nuc, a pogodio je Karner koji je bio usamljen na petercu.
Gol, Čukarički gubi 1:0
Čukarički se posle 20 minuta oslobodio pritiska i sve više preti. Srpski predstavnik je opasniji, iako je u podređenom položaju što se tiče poseda lopte.
Srnić je u 18. minutu imao dobar pokušaj, ali je Čukarički od svega dobio samo korner.
Iako je mnogima Gredig nepoznat klub, o odnosu snaga u ovom duelu dovoljno govori podatak da austrijski klub ima pet puta veći budžet od Čukaričkog (5 miliona evra).
Čukarički igra veoma defanzivno u prvih 15-ak minuta, svi igrači su praktično u svojih 20 metara na praznoj Red Bul areni. Sa druge strane, austrijski tim, kao i u prvoj utakmici, vrši veliki pritisak na poslednju liniju beogradskog tima.
U prvih desetak minuta Čukarički je imao dva, a domaćin jedan pokušaj. Još uvek bez većih šansi.
Lukarički je od 19 časova počeo duel u Salcburgu protiv Grediga, nakon debakla u prvom meču. Tim Vladana Milojevića je u prvoj utakmici brzo dobio crveni karton, pa je to u mnogome uticalo na konačan ishod.
Sastavi:
Gredig: Stanković, Karner, Štrobl, Mak, Brojer, Handl, Korea, Šulc, Rejna, Nuc, Boler
Čukarički: Ristić, Pavlović, Stojković, Brežančić, Srnić, Todorović, Bojić, Boljević, Pavlović, Srnić.
Vojvodina - Trenčin 3:0
Gredig - Čukarički 1:2