Partizan lako sa Heliosom

Košarkaši Partizana pobedili su Helios Domžale u Pioniru 81:65 (20:12, 22:13, 18:21, 21:19). Utakmica je odigrana pred 1000 gledalaca.

Izvor: A. Kovaèeviæ

Utorak, 07.10.2008.

21:52

Najefikasniji kod srpskog i jadranskog šampiona bio je Stefan Lasme sa 17 poena (3/3 za tri), a čak pet igrača postiglo je više od deset poena. Pored Lasmea istakli su se i Vitkovac sa 13, Tepić 12 i pet skokova, Veličković 11 i Strahinja Milošević 11 poena. Novi igrač u timu Aleksandar Rašić imao je najviše asistencija, šest, četiri ukradene, ali i čak pet izgubljenih lopti.

Kod gostiju iz Slovenije bolji od ostalih bio je Vjekoslav Petrović sa 13 poena, a odličnu podršku je imao u Alvinu Snou koji je postigao 12 poena, ali i izgubio pet lopti.

Prva četiri minuta ekipe su bile izjednačene ali je onda Partizan pri rezultatu 7:7 napravio seriju od 9:0 i tako došao do prve ozbiljnije prednosti. Do kraja četvrtine Partizan je kontrolisao igru i na kraju je prvi deo igre završio sa osam poena prednosti, 20:12.

U drugoj četvrtini Helios je poenima Petrovića i Laškeviča smanjio prednosta na 26:23 da bi Partizan ponovo napravio seriju, ovaj put 13:0. Poluvreme je završeno rezultatom 42:25 što je bilo sasvim dovoljno za miran nastavak meča.
Beta
Tim Duška Vujoševića nastavio je sa dominacijom na početku drugog poluvremena došavši do prednosti od 22 poena (60:38), da bi onda dopustili Heliosu da naprave dve manje serije i dođu na 12 poena zaostatka.

Međutim, dalji napredak Slovenaca sprečili su Veličković, Lasme i Vitkovac koji su ponovo vratili na 20 poena prednosti za šampione. Do kraja utakmice igralo se 'koš za koš' da bi konačan rezultat bio 81:65.

Duško Vujošević je i u ovoj utakmici dao priliku svim košarkašima.

U narednom kolu Partizan u derbiju kola gostuje Hemofarmu, dok Helios igra kod kuće sa Krkom.

Partizan: Lučić, Tepić 12 (5 sk, 3 as), Milošević 11 (3 uk.l), Rašić 6 (6 as, 4 uk.l, 5 i.l), Veličković 11 (6 sk), Lasme 17, Aleksić, Vitkovac 13, Božić 3,
Rakočević 7, Veseli, Vraneš 1
Helios: Sno 12, Zagorac 8, Džejkobson 10, Laškevič 9, Moćnik 2, Zerak 5, Trarnik, Petrović 13, Zagorc 6, Zalokar, Škrlec, Bajramlić