Pobede Francuza i Furije, poraz BiH

U sredu je širom Evrope odigrano preko 50 prijateljskih mečeva. Kosovo* je debitovalo na međunarodnoj sceni, Brazil je bio ubedljiv, a Francuska sigurna.

Sreda, 05.03.2014.

13:33

Na Olimpijskom stadionu Adem Jašari u Kosovskoj Mitrovici nije bilo pogodaka, iako su i domaći i Haićani imali nekoliko prilika.

Japan je trijumfom protiv Novog Zelanda otvorio dan, Indija je u poslednjim trenucima stigla do izjednačenja protiv Bangladeša, dok je Rusija bila sigurna protiv Jermenije.

U derbiju dana, Španija je potpuno nadigrala Italiju u reprizi finala Evropskog prvenstva, ali je pobedila minimalnim rezultatom, golom Pedra posle nešto više od sat vremena igre.

Francuska je golovima Benzeme i Matuidija bila bolja od Holandije, dok je pobedu Nemcima protiv Čilea doneo Mario Gece. Isti rezultat bio je i na Vembliju, gde je Engleska dočekala Dansku, a precizan je bio Danijel Staridž u 82. minutu.

Malo iznenađenje napravio je Egipat, pobedom nad Bosnom i Hercegovinom u Insburku, dok je Portugal tek u finišu slomio otpor Kameruna.
Beta/AP Photo/Themba Hadebe
Dan je počeo ubedljivom pobedom Japana nad Novim Zelandom sa 4:2. Srbija večeras gostuje Irskoj u Dablinu, a u centru pažnje biće dueli Španija – Italija i Francuska – Holandija.

"Samuraji" su za samo 17 minuta razbili tim iz Okeanije sa četiri gola, a dvostruki strelac bio je Šinji Okazaki. Po gol su dali još Šinji Kagava iz penala i Masato Morišige. Do kraja meča Japan je preputio kontrolu rivalu koji je preko dvostrukog strelca Krisa Vuda ublažio poraz.

Kosovo* je u prvih deset minuta igralo bolje, ali nije stvorilo nijednu pravu šansu. Prvu priliku imao je Hasani u 11. minutu, ali je golman Haitija odbranio. Šanse su imali i Azemi i Zeferin, ali golova nije bilo.

Kosovo* je bilo mnogo bolje, ali nije uspevalo da zatrese mrežu gostiju – nove šanse propustili su Azemi i Hasani, pa se na poluvreme otišlo bez golova.

Obe ekipe imale su nekoliko izglednih prilika u i drugom delu igre, ali su mreže mirovale, pa je prvi zvanični meč Kosova* završen bez pogodaka.
U nastavku dana, Albanija, rival naše reprezentacije u kvalifikacijama za EURO, bila je bolja od nejake Malte. Alžir je takođe sa 2:0 bio bolji od Slovenije, dok je Bosna i Hercegovina poražena u Insburku od Egipta.

Norveška je u finišu uspela da izbori remi protiv Češke, dok je Crna Gora golom Damjanovića, najbržim u istoriji nacionalnog tima, stigla do minimalne pobede protiv Gane.

Kasniji termini doneli su nam nekoliko interesantnih utakmica, pobedu Srbije posle preokreta i trijumf Španije u derbiju sa Italijom. Engleska je minimalnim rezultatom dobila naše protivnike u kvalifikacijama - Dance, a Ekvador je načinio neverovatan preokret i posl 0:3 protiv Australije, došao do 4:3.

Obala Slonovače je u poslednjim minutima izvukla remi sa Belgijom (2:2), što je uradila i Hrvatska koja je dva puta gubila od Austrije. Turska je pobedila Švedsku sa 2:1, Rumunija je kod kuće odolela Argentincima, a neverovatan fudbalski dan zatvorila je Jamajka, ubedljivom pobedom nad Svetom Lusijom.