Iz 1 u 2 u Napulju – veliki korak Atalante u borbi za LŠ

Fudbaleri Atalante pobedili su Napoli 2:1 posle velikog preokreta na San Paolu u poslednjem meču 33. kola Serije A.

Ponedeljak, 22.04.2019.

20:50

Domaćin je poveo preko Drisa Mertensa u 28. minutu, ali je doživeo potop u drugom poluvremenu.

Gosti iz Bergama su nokautirali Napolitance u poslednjih 20 minuta, pogocima Duvana Sapate i Marija Pašalića.

Iličić je režirao izjednačenje u 69. minutu, da bi deset minuta pre kraja strelac Sapata upisao i asistenciju na San Paolu.

Napoli je diktirao ritam igre, ali su se domaći igrači ispromašivali pod Vezuvom. Sjajne prilike propustili su Kaljehon, Mertens i Milik kojem je lopta zaustavljena na gol liniji.

Atalanta se velikom pobedom posle dva remija u nizu izjednačila sa Milanom na deobi četvrte pozicije koja vodi u Ligu šampiona.

Oba tima imaju po 56 bodova, ali ih u stopu prati Roma sa 55, a borbu za elitu dodatno komplikuju Torino sa 53 i Lacio sa 52 boda, pred poslednjih pet kola sezone.

S druge strane, Napoli nije previše ugrozio svoju drugu poziciju, jer ima šest bodova više od Intera.

Srpski reprezentativac Nikola Maksimović je propustio ovaj poraz Napolija zbog povrede.

U sledećem kolu Napoli gostuje Frosinoneu, dok Atalanta čeka Udineze.