Kvaljarela kao Batistuta, ubedljivi Sampdorija i Sasuolo

Fudbaleri Sampdorije i Sasuola zabeležili su ubedljive pobede u subotnjim mečevima 21. kola Serije A.

Subota, 26.01.2019.

19:50

Sampdorija je razbila Udineze 4:0 u Đenovi, uz dva gola Fabija Kvaljarele sa penala, po jedan u oba poluvremena.

Kvaljarela je izjednačio rekord legendarnog Gabrijela Omara Batistute iz 1994. sa 11. uzastopnih utakmica na kojoj je postigao gol u Kalču.

Šansu da nadmaši Argentinca i uđe u istoriju italijansko fudbala, 35-godišnji napadač Sampe imaće protiv Napolija u sledećem kolu 2. februara.

U poslednjih 25 minuta Lineti i Gabijadini su dotukli goste iz Udina za skok Sampe na petu poziciju.

Ubedljiv je bio i Sasuolo koji je nadigrao Kaljari 3:0, pogocima Lokatelija, Babakara i Matrija.

Sasuolo je okončao niz od četiri kola bez pobede i ostao u igri za Evropu, dok je Kaljari sve bliži zoni ispadanja.

Dan će zatvoriti derbi kola između Milana i Napolija.