Zadar deklasirao MZT, Amerikanac ubacio 8 trojki

Košarkaši Zadra deklasirali su MZT rezultatom 105:80 u prvom meču 14. kola regionalne ABA lige.

Petak, 29.12.2017.

21:52

Zadrani su već u prvih 10 minuta rešili pitanje pobednika, pošto su uvodnu četvrtinu dobili rezultatom 32:14, pa je ostatak meča bila čista rutina.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Bostik koji je postigao čak 38 poena (2-6 za dva, 10-10 penali), uz 8 pogođenih trojki iz 12 pokušaja. Njega je pratio Nouls sa 18 (7 asistencija), a Špralja je dodao 13.

U makedonskoj ekipi istakao se Minčev sa 17 poena, jedan više od Lalića.

Zadar je četvrti na tabeli ABA lige sa skorom 7-7, dok je MZT poslednji, 12. sa samo dva trijumfa iz 14 utakmica.