Liverpul "gazi", Totenhem ne zna da pobedi

Fudbaleri Liverpula savladali su Brajton 5:1 na gostovanju u 15. kolu Premijer ligi i preuzeli četvrtu poziciju na tabeli bar na nekoliko sati.

Subota, 02.12.2017.

17:51

Liverpul

Roberto Firmino bio je dvostruki strelac, a Filipe Kutinjo dvostruki asistent i strelac za petu pobedu "redsa" u poslednjih šest kola.

Srpski reprezentativac Marko Grujić je opet bio rezerva kod Jirgena Klopa koji mu je šansu da zaigra dao tek u 90. minutu meča.

S druge strane, produbljena je kriza Totenhema koji je remizirao u Votfordu 1:1 za četvrto kolo bez pobede u nizu.

Domaćin je poveo preko Kabaselea u 13. minutu, Heung-min Son poravnao na dodavanje Kristijana Eriksena već u 25, ali "pevci" ostaju sa igračem manje u 52. minutu pa u nastavku meča ne uspevaju da preokrenu rezultat.

Štaviše, strepeli su u finišu meča, posebno u pet minuta nadoknade vremena tokom kojih su "stršljenovi" jurili pobedu, a u poslednjim sekundima su možda oštećeni i zapenal.

Sem Olerdajs je preporodio Everton koji je sa 2:0 savladao Hadersfild za drugu uzastopnu pobedu i "skoka" na desetu poziciju.

Drugo kolo uzastopno slavio je i Lester, minimalnim rezultatom protiv Barnlija na svom terenu, dok je Stouk preporenuo protiv Svonsija na 2:1 i ostavio "labudove" zakucane na dno tabele.

Golova nije bilo samo u duelu Vest Bromviča i Kristal Palasa u Birmingemu, gde je svih 90 minuta za goste iz Londona igrao srpski reprezentativac Luka Milivojević.

Kasnije je na programu veliki derbi između Arsenala (5) i Mančester junajteda (2), koje dele četiri boda.