III dan: Debakl Argentine, dve "nule" i šou Francuza

Gotov je i treći dan Svetskog prvenstva u Kataru, a obeležili su ga debakl Argentine i pobeda Francuske.

Dobro došli u LIVE BLOG B92.net
Kraj!
Rutinska pobeda Francuske od 4:1 protiv Australije.
95' Čekamo kraj...
U međuvremenu, Aron Muj "kosi" Tea Ernandeza i dobija žuti karton.
7 minuta nadoknade
90' Brani Rajan
Izvukli su se Australijanci. Udarac Kundea iz dobre pozicije brani Met Rajan.
85' Evo i Degeneka
Dve izmene u Australiji. Bivši štoper Crvene zvezde menja Atkinsona. Ulazi i Bakus umesto Irvina.
82' Mbape morao bolje
Iako je odigrao sjajnu utakmicu, još jedna protraćena šansa za Mbapea. Loš prijem je ovog puta bio koban.
80' Francuzi kontrolišu sve
Australijancima je pobegla i poslednja nada, a pao je i moral. Francuska privodi meč kraju, iako ima da se igra još 10+ minuta.
77' Izmene Dešana
Ušli su Fofana i Koman, izašli Čuameni i Dembele.
Gol za 4:1
71' Goool, nokdaun!
Mbape je večeras definitivno igrač utakmice. To bi bio i da nije postigao gol, pošto briljira i sve vreme muči Australijance. Sada dje viđen odličan prodor i centaršut levom nogom, direktno na glavu Žirua koji postiže 51. gol u reprezentativnom dresu.

Ima ih 51, isto koliko i Tijeri Anri, a Francuzi vode sa 4:1!

Gol za 3:1
68' Mbapeeeee!
Francusku su milimetri delili od gola, ali je lopta izbijena sa gol-linije. Nastavio se napad, Australija nije uspevala da otkloni opasnost, a Dembele je zatim centrirao, savršeno pronašao Mbapea, a on je glavom smestio loptu iza leđa Meta Rajana.

3:1!

Evo zašto nije 3:1
65' Čuameni dobija ozbiljne batine
Često je meta fudbalera Australije, kao i malopre od strane Irvina. Završio je na travi, ukazana mu je pomoć, ali će moći da nastavi meč.
61' Opet Mbape...
Još jedna sjajna akcija Francuske večeras, ali još jednu priliku ne koristi Mbape. Fenomenalni dupli pas sa Žiruom, ali zvezda PSŽ-a je dopustila protivniku da ga stigne i izbaci loptu u korner.
56' Odmah izmena
Nije ni dva minuta prošlo od prekršaja i prvog žutog kartona večeras i Djuk odmah izlazi. Menja ga Kamings, izmena napadač za napadača.
55' Djuk dobro prošao
Sa obe noge je uleteo Dembeleu. Dobio je žuti karton. Ozbiljan momenat nepažnje...
Šteta...
50' Umalo gol turnira!
Centaršut Ernandeza i makazice Žirua. Solidno je ovo izveo Žiru, ali na kraju bio nedovoljno precizan.
Počelo je drugo poluvreme
Kraj 1. poluvremena
2:1 za Francusku!
Evo zašto nije 2:2
Pogledajte promašaj Mbapea
6 minuta je produženo prvo poluvreme...
45+2' Stativa!
Loris je bio matiran i nepomično je gledao loptu, ali je Irvinova lopta završila na stativi!
45' Neverovatno!
Au, šta je sada promašio Mbape... Stopostotna šansa.
42' Mbape sjajan
Mbape je u ulozi kreatora danas, a to radi veoma atraktivno. Sada petom ostavlja loptu za Grizmana koji sa oko 20 metara šutira oko metar od leve stative.
40' Opasni Francuzi
Sevnula je kontra Francuske sa samo nekoliko dodavanja i mnogo trčanja. Na kraju dobra asistencija Mbapea, ali je Dembele malo zakasnio na loptu i od svega gol aut za "kengure".
Gol za 2:1
Gol za 1:1
32' Žiru za preokret!
Velika greška Atkinsona. Rabio mu krade loptu, Mbape je ostavlja "štiklom", a onda strelac prvog gola proigrava Žirua koji smešta loptu u praznu mrežu. 50. gol za Francusku za Žirua.

27' Francuska izjednačila!
Fenomenalno se kretao Rabio, pronašao je prazan prostor i ubacio se savršeno. Odličan je bio i Ernandezov centaršut, a Rabio je glavom rutinski rešio situaciju za 1:1.

22' Umalo 0:2!
Pravo niotkuda došli su Australijanci do prilike. Teo Ernandez je poklonio loptu Djuku, a on je opalio sa oko 30 metara. Tik pored rašlji.
19' Jalovi napadi
Francuska ima posed i incijativu, ali još nije stvorila nijednu "mrtvu" šansu.
Trenutno stanje u grupi...
14' Dodatni problem za Dešana
Kod primljenog gola povredio se Luka Ernandez. Prinudna izmena za selektora Francuske, ulazi Lukin brat Teo Ernandez.
Gol Gudvina za 0:1
9' Vodi Australija!
Fenomenalna akcija "kengura"! Dobra lopta za Lekija koji je sa desnog boka šalje skroz na levi, a na nju natrčava Gudvin i matira nemoćnog Lorisa!

Usput se povredio Luka Ernandez...

Šal se može koristiti i za navijanje
3' Prvi udarac
Pokušali su Australijanci, ali na kraju izrazito neprecizan udarac.
1' Pritisak od prvog minuta
Tek što smo počeli a već smo videli napad Francuske. Pokušao je Dembele po desnom, zatim Mbape po levom boku. Od svega na kraju korner, ali opasnost je otklonjena.
Utakmica je počela
Uskoro krećemo!
 Rabio 27, Žiru 32, 72; Mbape 68 – Gudvin 9
  FRA   AUS
  4 : 1
Šta znamo o Francuzima i Australijancima?
O aktuelnim svetskim šampionima mogli ste da čitate OVDE.

"Kengure" smo vam predstavili OVDE.
Poznati sastavi
Poslednji meč dana (20.00)
Kraj – remi Poljske i Meksika
Fudbaleri Meksika i Poljske remizirali su bez golova (0:0), u prvom kolu grupe C Svetskog prvenstva. Opširnije OVDE.
94' Probao je Kaminski
Uputio je udarac sa leve strane iskosa, ali je Očoa bio siguran.
90+ Sedam minuta nadoknade
Hoće li biti golova?

EPA-EFE/Mohamed Messara
87' Penal ili faul u napadu?
Faul u napadu.

Losano je faulirao Keša.

U međuvremenu, Milik je ušao umesto Zjelinskog.
84' Još jedna izmena
Kod Meksika, Antunja menja Vegu, koji je pretrčao osam kilometara.
82' Šansa za Poljake
Glik je probao na drugoj stativi posle kornera, ali je bio izblokiran.

78' Meksikanci padaju i vrište
Sada i opravdano, Losano, kojeg je Berežinski nagazio po nozi.
71' Dvostruka izmena Meksika, jedna Poljske
Ulaze Karlos Rodriges i Raul Himenes.

Teren su napustili Ektor Erera i Martin.

Promena i kod Poljske, Frankovski je zamenio Šimanskog.
Sjajni Očoa

EPA-EFE/Rungroj Yongrit
64' Dobra odbrana Ščensnog
Alvares je šutira iz daljine, Martin ju je dirao glavom na putu ka golu, te tako otežao posao Ščensnom.

Ipak, poljski golman je imao sreće da je lopta išla pravo u njega.
60' Zakuvalo se
Oduševljeni su meksički navijači, dok su njihovi igrači u međuvremenu tražili i penal.

Takođe, Martinov asistent je dobio žuti zbog prigovora.
58' Levandovski promašio penal!
Giljerme Očoa fantastično je pročitao Levandovskog i "skinuo" mu penal.

Bacio se u levu stranu i sprečio pogodak.
Za Poljsku
Moreno je srušio Levandovskog, koji je pao nakon obostranog povlačenja.

Sudija Kris Bit je gledao snimak i dosudio jedanaesterac za Poljsku.

Moreno je dobio i žuti karton.

54' Pao Levandovski
Grešku u dodavanju Meksika, umalo su iskoristili Poljaci.

Došlo je do duela Levandovskog i Morena, bilo je obostrano povlačenje, kao i pad poljskog napadača.

VAR gleda ovu situaciju.

Pozvan je i sudija Kris Bit da pogleda snimak.

52' Šut Losana
Ščensni je najpre boksovao loptu posle kornera, da bi u nastavku akcije ka njegovom golu šutirao i Losano, ali pravo u poljskog čuvara mreže.
50' Razočaravajući potezi
Prvo katastrofalan centaršut Levandovskog, a onda i Zjelinskog.

Čuju se i zvižduci.
Počelo drugo poluvreme
Bielik je zamenio Zalevskog i to je jedina promena na pauzi.

Utakmica je nastavljena.
POLUVREME
Nema golova u prvih 45 minuta utakmice između Meksika i Poljske.

Meksikanci su bili konkretniji, imali više poluprilika, ali nijedna šansa nije bila ona prava.

Poljaci su se fokusirali na kontru i gotovo da nisu zapretili Očoi.
45' Dva minuta nadoknade
Za razliku od prošlih utakmica, mala nadoknada.
45' Udarac ka golu Poljske
Sančes je centaršute zapravo šutirao, a loptu u korner je izbacio Ščensni.
37' Generalno nezanimljiva utakmica
Iako se očekivalo da bi moglo da "pršti" na sve strane u duelu selekcija relativnog sličnog kvaliteta, za sada – ništa od toga.

Osim nekoliko situacija pred golom Poljske, ništa konkretno nismo videli.

EPA-EFE/Noushad Thekkayil
29' Prvi žuti karton
Sančes je zastavio Šimanskog sa leđa i zbog toga mu je sudija Bit pokazao žuti karton.
28' Nova opasnost za Poljsku
Galjardo se privukao po levoj strani, sačekao loptu u prazan prostor, ona je prošla i istrčalog Ščensnog, ali je Meksikanac igrao rukom, pre nego što je pokosio defanzivca Polske.
26' Meksiko blizu gola
Erera je ubacio levom nogom sa desne strane, a na drugoj stativi je Vega glavom pokušao preko Keša da pogodio mrežu Poljske.

Nije uspeo, Keš ga je dovoljno omeo, da ovaj šutira pored gola Ščensnog.

20' Bez stopostotnih šansi
Meksiko ima inicijativu, više lopte u nogama, ali kroz takvu igru za sada ne uspeva da ugrozi Ščensnog.

Poljaci su se opredelili da iz kontranapada i tranzicije vrebaju šansu.
12' Nova prilika za Meksiko
Posle centaršuta sa leve strane, Moreno je glavom šutirao preko gola.

Tom prilikom se nezgodno prizemljio, ali je ubrzo ustao i vratio se pozadi.
8' Poljska se oslobodila
Kontra i pokušaj Kaminskog, potom i Levandovskog glavom.

Ređaju se korneri, ali Očoa još nije imao problema.

5' Prvi opasan napad
Irving Losano je probio po desnoj strani, uputio oštar centašut, koji je sve preleteo.
4' Mirno na terenu
Dosta duela, borbe na početku meča, ali nema šansi.

Primetno je da su Meksikanci brojniji i značajno glasniji.
Utakmica je počela!
Meč između Meksika i Poljske, u okviru grupe C, koji se igra na stadionu "974" u Dohi, upravo je počeo.

Sa centra su krenuli Meksikanci, koji igraju u zelenoj opremi, dok su Poljaci u standardnoj belo-crvenoj varijanti.
Sastavi Meksika i Poljske
Sledi meč Meksika i Poljske
Prva polovina mečeva ovog dana je gotova.

Sledi od 17 časova okršaj Grupe C, Meksiko - Poljska.
Statistika
90+8' Kraj meča!
Susret je završen, Danska i Tunis odigrali su meč bez golova.

Tvrdo, napeto, ali zanimljivo.

Utisak je da su Tinišani zadovoljniji rezultatom, Danska je svakako bila favorit.
90+4' Nema penala!
Ramos je pokazao da nema ništa od penala!
90+3 VAR proverava penal
Ima li ovde penala?
90+3' Strašan udarac
Pokušao je Lindstrom udarcem sa distance, Damen je nekako uspeo da odbrani! Korner!
Pet minuta nadoknade
Igraće se još pet minuta nadoknade.
88' Još dve izmene
Nove izmene u Tunisu. Izašli su Drager i Laiduni, a ušli Sasi i Kehrida.
86' Požuteo i Henisi
Samo što je ušao Henisi pravi grub prekršaj i dobija žuti karton.
84' Tunis ide na bod
Utisak je da bi igrači Tunisa bili zadovoljni bodom, spustili su još ranije tempo, igraju oprezno u finišu.
80' Izmene u Tunisu
Umesto kapitena Jusufa Msahnija ušao je Hanibal Međbri.

Takođe, Taha Henisi je zamenio Džebalija.
78' Žuti karton Jensenu
Matijas Jensen je oborio s leđa Slitija, nema dileme, žuti karton.
Kako nije dao gol?
71' Tunišani traže penal
Lopta je pogodila u ruku Joakima Andersena, ali sudije pokazuju da nema ništa od penala. samo korner za Tunis.
70' Stativa spasla Tunis!
Neverovatan promašaj Danaca!

Posle kornera, Kristensen je skočio najviše, lopta je bila na metar od gola, Kornelijus je glavom zahvatio loptu, ali je pogodio stativu!
69' Eriksen, umalo!
Sjajan udarac Kristijana Eriksena sa 17 metara, golman Tunisa je sjajno odbranio i sprečio gol!
67' Menjaju i u Tunisu
Umesto Slimenea u timu Tunisa je sada na terenu Naim Sliti.
65' Tripla izmena u Danskoj
Selektor Danske Hjulmand je izvršio trostruku izmenu.

Izašli su Simon Kjer, Kasper Dolberg i Skov Olsen, a ušli Matijas Jensen, Andreas Kornelijus i Jasper Lindstrom.

61' Pojačavaju Danci
Utisak je da Danci kreću odlučnije ka golu Tunisa.
57' Dolberg u prilici
Mele je centrirao, skočio je Kasper Dolberg, zahvaatio loptu glavom, ali ne tako da je uputi ka mreži, išla je paralelno sa gol linijom.
55' Ofsajd, nema gola
Sve su pomoćne sudije videle, Skov Olsen je bio prilično u ofsajdu!

Danci su postigli gol u nastavku akcije, ali logično, Ramos je podigao ruku, ništa od slavlja.
53' Gužva, ništa
Mnogo je igrača bilo pred golom Danaca, probao je šut Dilan Bron, ali je izblokiran. Samo korner od svega.
51' Kontra Tunisa
Brza kontra Tunišana, Laiduni je iskomplikovao, hteo je da asistira umesto da ide do kraja i sam sve završi...
46' Nema promena
Za sada nema promena u poluvremenu što se tiče sastava timova.
Sa centra su krenuli igrači Tunisa.
... Hojbjerg je dominirao kod Danaca
Dobra statistika Laidunija
Poluvreme, nema golova
Tvrda utakmica, rovovska bitka, malo prilike.

Utisak je da bi ovde mogli da presude detalji, momenat inspiracije ili velika greška.

Ali, da sačekamo drugo poluvreme.
Četiri minuta nadoknade
Sudija Ramos je produžio prvo poluvreme za četiri minuta.

To je pristojno u odnosu na ono što smo u tom smislu gledali juče, posebno u meču Engleske i Irana gde je bilo ukupno 27 minuta nadoknade u oba poluvremena!
45+1' Izašao Dilejni
Prinudna izmena u timu Danske.

Dilejni je zbog povrede morao da izađe, ušao je Mikel Damsgard.
Sjajna odbrana!
43' Kakava prilika za Tunis!
Šmajhel je vrhom prstiju sprečio gol! Džebali je imao fantastičnu priliku, našao se pred golmanom Danske, "bocnuo" je loptu u želji da lobuje Kaspera, ali je ovaj čudesno odbranio!
39' Laiduni, pored gola
Natrčao je Aisa Laiduni na jednu odbijenu loptu u kaznenom prostoru Danske, raspalio je sa nekih šest sedam metara iskosa sa desne strane, ali bio je neprecizan.
33' Šut Hojbjerga
Pjer-Emil Hojbjerg je pokušao udarcem iskosa sa leve strane, sa 20 metara, ali lopta je završila u naručju golmana Damena.
30' Duge lopte, centaršutevi...
Danci pokušavaju sa dužim loptama i centaršutevima, da dođu do prilike. Oslanjaju se na prekide. Ali Tunišani imaju odgovor na sve.

24' Žuti za Kristensena
Jedan od dvojice Kristensena na terenu u timu Danske, Rasmus, dobio je žuti karton zbog oštrog starta.
23' Ofsajd, ništa od gola Tunisa...
Za korak ispred odbrane Danske bio je Džebali, postigao je gol, ali su sudije videle da je bio u ofsajdu.

Ispravna odluka pomoćnika, glavni sudija Sezar Ramos iz Meksika je to uvažio.
23' Šut Andersena
Pokušao je posle kornera Joakim Andersen... Udarac sa 16 metara, ali mlako, pravo u ruke golmana Tunisa.
15' Odbrana Tunisa od granita
Za sada, odbrana Tunisa deluje veoma organizovano. Neprobojni su za napade Danaca kojima nedostaje ideje kako da dođu do gola.
11' Umalo gol!
Mohamed Draher je uputio snažan udarac ka golu Danske, lopta je pogodila Andresa Kristensena, za malo je prošla kraj stative.

Sreća za Dance, Šmajhel je već bio savladan, nije mogao da reaguje.
5' Tunis krenuo bolje
Lopta je uglavnom na polovini Danske, igrači Tunisa su željni da što pre dođu do prilike za gol.
2' I odmah oštro
Igrači Tunisa su veoma motivisani, to se videlo po startu Laidunija na Kristijana Eriksena, a imaju i ogromnu podršku sa tribina. Njihovi navijači su u velikoj većini.
Počela je utakmica!
Igrači su na terenu
U toku je intoniranje himni Danske i Tunisa.

Uskoro počinje utakmica prvog kola Grupe D.
Ključna snaga Danske je...
Kristijan Eriksen

Vezista Mančester junajteda je najbolji igrač engleske ekipe što se tiče oduzetih lopti, dodavanja u poslednju trećinu, dodavanja u kazneni prostor Tunisa, po broju centaršuteva i asistencija.

Dakle, igrači Tunisa će na njega morati da obrate posebnu pažnju.
Jedan od heroja Saudijske Arabije bio je golman
Startne postave za meč na Education City stadionu
Provokacije sa Arabijskog poluostrva
Svi čekaju da reaguje Slavko!
Igra se već 14. minut nadoknade vremena!
Aplauz!!!

Prve reakcije
Sledi Danska – Tunis
Prva utakmica Grupe D počinje u 14 časova.

Od 17 se igra drugi meč grupe C između Meksika i Poljske.

Dan zatvara aktuelni šampion, Francuska od 20 sati igra sa Australijom.
Neverovatno!
Šta smo ovo gledali?!
KRAJ!
Saudijska Arabija je pobedila Argentinu!
90+1' Branoi Al Ovais!
Sjajna prilika za Argentinu, rezervista Alvares šutira glavom pod prečku, ali divna parada Al Ovaisa!
Dobro je igrač Arabije, ali ne može da nastavi meč
90+5 Žestok sudar u kaznenom!
U nesvesti je bek Saudijske Arabije Naser El Šahrani, nakon sudara sa svojim golmanom!
Igraće se još osam minuta!
90+1 Korner za Argentinu
Počeo je 90. minut

86' Zvižduci za Argentince
Bezidejni su fudbaleri Argentine, čiji napad prate zvižduci sa tribina.
84' Mesi glavom – Al Ovais hvata živu loptu!
Dobra akcija Argentinaca, Di Marija centrira sa desne strane na drugu stativu, Mesi usamljen šutira glavom, ali živu loptu hvata sjajni golman Saudijske Arabije.
81' Očajan šut Mesija
Svi Argentinci su ustali dok je Mesi nameštao loptu, ali je očajno šutirao, daleko od gola.
79' Obećavajući slobodnjak za Argentinu
Mesi je fauliran na oko 25 metara od gola.

74' Al Ovais kao Nojer
Dobro ubacivanje u prazan prostor za Lautara Martinesa, ali Muhamed Al Ovais istrčava i interveniše u stilu Manuela Nojera.
72' Argentinci nemoćni
Dobra šansa za Argentinu, Di Marija šutira iskosa sa desne strane, ali opet brani Al Ovais.
71' Nova izmena "gaučosa"
Nova promena u timu Argentine, Akunja menja Taljafika.
63' Šansa za Argentinu
Neverovatna odbrana golmana Saudijske Arabije posle šuta Taljafika sa nekoliko netara.
59' Skaloni pojačava napad, ali i odbranu!
Lionel Skaloni više nije mogao da gleda kakve greške pravi štoper Kristijan Romero, umesto njega uvodi defanzivca Mančester junajteda Lisandra Martinesa.

Argentina pravi još dve izmene, Hulijan Alvares je zamenio Papua Gomesa, a Enco Fernandes ušao umesto Leandra Paredesa.
57' Spektakularan start nad Mesijem
Uzalud se buni Mesi, Hasan Al Tambakti je fantastičnim uklizavanjem sprečio izglednu šansu za Argentinu.

Mesi je natrčavao na povratnu loptu na visini penala, ali ga je štoper Saudijske Arabije "počistio" bez faula.
53' Spektakularan gol Al Davsarija!
Nakon što je izblokiran udarac jednog igrača Arabije, lopta dolazi na levu stranu do Salema Al Davsarija.

On "okreće" dvojicu igrača Argentine na ivici kaznenog, vara i trećeg, a onda šalje projektil pored četvrtog u dalji gornji ugao.

Martines je paradom samo ulepšao fantastičan gol rivala
53! Preokret Arabije!

48' Arabija izjednačila na 1:1!
Mesi je izgubio loptu na sredini terena, Al Malki brzo šalje dubinsku loptu, Al Buraikan je spušta do Saleha Al Šehrija koji pretrčava Romera, a onda šalje dijagonalu po zemlji i loptu smešta u donji desni ugao Argentininog gola, pored nemoćnog Emilijana Martinesa.
Šok!

47' Di Marija šepa
Nastavljen je meč na Lusailu
Igra Arabije je – nula

POLUVREME – Argentina vodi 1:0
Posle šest minuta nadoknade – Argentina vodi 1:0, iako smo videli četiri gola.

Prvih 45 minuta susreta obeležila je dominacija "gaučosa" koji su postigli još tri gola, ali su sva tri poništena zbog ofsajd pozicija (dva Lautaru Martinesu) zahvaljujući sjajnom pozicioniranju igrača Saudijske Arabije.
45+4 Prva izmena
Promena u Saudijskoj Arabiji, Bahebri menja Al Faraža zbog povrede
43' Fild-gol De Pola
Sjajna pozicija za De Pola posle odbitka nakon kornera, ali je sa ivice kaznenog prostora loptu lansirao na tribine.
36' Opet gol, opet ofsajd
Ovaj put je Lautaro bio u očiglednoj nedozvoljenoj poziciji prilikom dodavanja Mesija, pa je opravdano i treći put poništen gol Argentine.
Ipak, ništa od gola!
Poništen je gol Martinsa zbog ofsajda.

VAR je pokazao da je napadač Intera za milimetar bio u nedozvoljenoj poziciji.
27' Lautaroooo – 2:0!
Fantastična akcija Argentinaca. Papu Gomes šalje loptu između dvojice defanzivaca Saudijske Arabije, a Lautaro Martines trese mrežu.

22' Mesiiii, ali ofsajd
Sjajna akcija Argentinaca, Mesi izlazi sam na golmana rivala i lagano trese mrežu, ali je bio u ofsajdu.

17' Argentina dominira
Apsolutna kontrola utakmice "gaučosa", rival jedva dolazi do kontakta sa loptom.
Mesi ispisao istoriju
Lionel Mesi je sada postao prvi Argentinac koji je dao gol na četiri Svetska prvenstva (2006, 2014, 2018, 2022).

Jedan od njih je dao i reprezentaciji Srbije i Crne Gore na Mundijalu u Nemačkoj 2006.

Nadmašio je Gabrijela Omara Batistutu (1994, 1998, 2002) i Dijega Armanda Maradonu ()1982, 1986, 1994).
10' Mesiiiiiii – 1:0!
Rutinski je matirao golmana Saudijske Arabije, laganim šutem po zemlji u levu stranu, dok se čuvar mreže bacio u suprotnu

Za Argentinu!
Neoprezan start defanzivaca Saudijske Arabije prilikom centaršuta, Paredes je pao posle povlačenja Abdulhamida, a sudija Slavko Vinčić je posle konsultacije VAR-a svirao na belu tačku

2' Odmah šansa za Mesija
Šut sa 12-13 metara levom nogom u donji desni ugao, ali brani golman.
Mesijev poslednji ples
Ovo je verovatno moje poslednje Svetsko prvenstvo, moja poslednja prilika da naš i svoj san ostvarim