35. kolo: Partizan – Vojvodina 2:1

Fudbaleri Partizana su rezultatom 2:1 pobedili Vojvodinu u 35. kolu Linglong Superlige Srbije.

Terzić 4, Rikardo 41 – Nešković 90+3
  PAR   VOJ
  2 : 1
KRAJ
Goooooooooool
Nešković se najbolje snašao ispred gola Partizana i upisao se u strelce
93' Poništen gol
Vojvodina je postigla gol, ali sudija kaže ofsajd
89' Kakva šansa!
Vojvodina je lako mogla do gola ovde. Veljko Simić je bio u velikoj prilici u kaznenom prostoru, ali je bio izblokiran i čini se dobio udarac i pao. Traži Vojvodina penal, ali VAR će reći šta dalje. Posle Simićevog udarca imala je Vojvodina još dva pokušaja i oba su bila izblokirana.

Penala neće biti, Simić je udaren od strane svog igrača Vukčevića
84' Žuti karton
Ljubomir Fejsa je povukao protivnika sa leđa i zasluženo zaradio žuti karton

Minut kasnije i Veljko Simić

81' Marković šutira
Probao je Lazar Marković da pobegne od odbrane Vojvodine, ali je njegov pokušaj završio pored gola i rezultat se nije promenio
74' I Partizan menja poslednji put
Urošević izlazi i menja ga Obradović
Peta izmena Vojvodine
Još jedna izmena Vojvodine, više izmena nego šansi u drugom poluvremenu. Devetak je zamenio Đorđevića.

68' Napokon malo akcije
Vukadinović je uputio šut na gol Partizana sa desne strane, ali je taj udarac bio neprecizan i ide visoko preko gola. Ipak, raduje makar neko dešavanje na terenu jer u drugom poluvremenu baš ništa nismo videli
65' Nova izmena
Miljkovića menja Lutovac
60' Dvostruka izmena u Partizanu
U igru ulaze Miloš Jojić i Lazar Marković, a teren napuštaju Bibars Natho i Kvinsi Menig

Vojvodina takođe menja, Bjeković i Nešković ulaze

55' Opao tempo
Nema toliko agresivne igre Partizana u drugom poluvremenu, to se i osetilo na terenu. Vojvodina drži loptu u posedu, pokušava da napadne, ali to nije bilo previše opasno.
48' Vojvodina prva preti
Dobar je to napad gostiju bio, probao je Veljko Simić sa nekih 18 metara i lopta ide visoko preko prečke
46' Počelo je drugo poluvreme
Vojvodina vrši dve izmene, Kovačevića menja Topić, a Jeličić Maksimovića

Ljubomir Fejsa menja Sašu Zdjelara koji je dobio žuti karton u prvom poluvremenu.
Kraj prvog poluvremena
45' Minut nadoknade
Nije ni bilo mnogo prekida pa je ovo očekivano

41' Goooooooooooool
Rikardo!

Krenula je Vojvodina u napad, pa izgubila loptu koja brzo dolazi do Rikarda koji je sa desnog boka ušao u kazneni prostor. Levo je imao samo Meniga, pa je stao da sačeka saigrače, a odbrana Vojvodine nije imala najbolju reakciju i usledio je dribling pa šut u kontra ugao i lopta zavšrava u mreži, a Partizan ima 2:0

33' Novi promašaj
Rikardo se ponovo našao u velikoj šansi nakon sjajnog pasa Natha. Izašao je sam pred golmana Rockova, ali je reakcija bila loša i ostaje 1:0 za Partizan
32' Jevtović šutira, brani Rockov
Nova prilika za Partizan se beleži u 32. minutu susreta. Marko Jevtović je šutirao iz velike udaljenosti, ali ne previše opasno i Rockov to lako hvata.
26' Natho... ništa
Ponovo je Partizan zapretio, ali gola nema. Menig je sa leve strane uputio centaršut, a lopta je išla na glavu Bibarsu Nathu koji je loptu poslao pravo u naručje Rockovu

24' Još jedna velika šansa
Ponovo se Nikola Terzić našao u odličnoj šansi, sada je šutirao malo izvan kaznenog prostora i njegov udarac je završio pored leve stative.
20' Sjajna odbrana Rockova
Propala je velika šansa za Partizan. Natho bez gledanja šalje pas kroz celu odbranu Vojvodine za Rikarda, a on istrčao ispred Rockova i lopta mu je bila malkice dalja od noge pa je golman Vojvodine sjajno reagovao i otklonio opasnost.

Ostaje 1:0
16' Opet šansa za Vojvodinu
Vukčević je iz kaznenog prostora šutirao, ali nije najbolje zahvatio loptu i ona se samo dokotrljala do Stevanovića
13' Preti Vojvodina
Najozbiljnija prilika Vojvodine u prvom poluvremenu, Bastajić je bio taj koji je šutirao i lopta je završila pored desne stative
8' Umalo 2:0
Konfuzija ispred gola Vojvodine. Sve je nastalo nakon kornera za Partizan nakon kog je udarac pokušao da uputi Menig, reagovao je Urošević pravovremeno i Rockov to brani, ali je signaliziran ofsajd.
4' Gooooooooooooool
Terzić se odlično snašao u kaznenom prostoru, pobegao je odbrani Vojvodine i spoljnom je "spakovao" u mrežu, pa Partizan već vodi 1:0

Treba napomenuti da je Menig uradio mnogo toga dobrog i sjajno se snašao pre pasa za Terzića
3' Partizan bolje počeo
Dve polu šanse je Partizan uspeo da stvori, ali je Vojvodina uspešno uspela da se odbrani u oba naleta.
1' Počela je utakmica
Utakmica je počela minutom ćutanja u čast nedavno preminulog Ivice Osima, nekadašnjeg trenera Partizana.

Prvi napad će imati ekipa Vojvodine koja napada sa leve na desnu stranu, a Partizan u prvom poluvremenu napada sa desne na levu stranu
Bilans
Dok je u prethodnom Stanojevićevom mandatu Vojvodina znala ozbiljno da namuči Partizan, dva puta ga je pobedila, u ovom drugom trener crno-belih ima sva četiri trijumfa nad Lalama. Ove sezone je bilo 2:0 u Novom Sadu (Natho oba gola), a u Humskoj 4:1

Trener Vojvodine Dragan Radojičić ima bilans 1-1-5 protiv Partizana u karijeri. Pobedio ih je jednom kao šef struke OFK Beograda 2016. godine, a u poslednjih pet susreta ima pet poraza.