24. kolo: Crvena zvezda – 4:0 (2:0)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedom nad Proleterom 4:0 (2:0) nastavili su pobedničku seriju u Linglong Superligi Srbije.

Leandro 22ag, Nikolić 32, Ben 56, Katai 90
  CZV   PRO
  4 : 0
Kraj utakmice
Pobeda Crvene zvezde protiv Proletera 4:0.
90' GOL – Katai!
Glavom se upisala Zvezdina "desetka".

Posle centaršuta Gajića, Katai je odlično trznuo i od prečku matirao goste.

Lep potez.
80' Proleter mogao do gola
Posle kornera je šutirao Jovanović, ali je Borjan odbranio i otklonio opasnost.
78' Debituje Odada
Ulazi u igru umesto Nikolića.
72' Udarac Kataija
Samo u golmana Župića.
68' Pokušaj Nikolića
Probao je sa oko 20 metara, ali preko gola.

Starsport/Srdjan Stevanovic
Gol Bena
59' Pavkov u šansi
Lepa akcija crveni-belih, Ivanić je spakovao šansu Pavkovu, ali je šutirao pravo u Župića.
56' GOL – Ben!
Užasna reakcija odbrane Proletera i odmah se održava na semafor.

Leandro je napucao svog igrača i omogućio Benu da pogodi praznu mrežu.

Komičan potez Brazilca...

Crvena zvezda ima 3:0 i ide ka sigurnoj pobedi.
52' Opao je ritam
Daleko od prvog poluvremena.

Sada je znatno mirnije...
Počelo je drugo poluvreme
Katai i Srnić na terenu
Zamenili su Ivanića i Kangu.

Takođe, dvostruka izmena i u Proleteru – Pejić i Knežević su zamenili Mitrovića i

Kraj prvog poluvremena
Zvezda i više nego ubedljiva – 2:0.

Gosti iz Novog Sada čak mogu da budu zadovoljni rezultatom, s obzirom na to da ih je u nekoliko navratao spasao golman Župić. Na sve to, crveno-belima je neopravdano poništen gol Milana Pavkova.

Pogodili su dva puta autogolom Leandra i Veljka Nikolića, uz još jednu prečku i stativu.

Proleter praktično bezopasan...

Tim Dejana Stankovića deluje jako motivisano samo tri dana posle izdanja u Milanu.
44' Pavkovu poništen gol
Pogrešio je linijski sudija...

Procenio je da je Ben bio u ofsajdu, pre nego što je dodao loptu na praznu mrežu za Pavkova i Zvezda je ostala bez trećeg gola.
43' Razbranio se golman Proletera!
Maestrano je odbranio udarac Veljka Nikolića.

Ono što nije uspeo posle pola sata, jeste pred odlazak na odmor.

Ostavljen je Nikolić sam na nekih sedam metara od Župića, ali je udarac odbio u korner.
42' Prvi pokušaj Proletera
Živojinović je poslao u Borjana prvi udarac u okvir gola domaćina...
41' Župić sprečio 3:0
Rodić je bio odličan u skoku, udario loptu glavom, ali je Župić odlično odbranio.

Proleter potpuno nemoćan protiv jako raspoložene Zvezde...
Zvezdin drugi gol na meču
32' 2:0 za Zvezdu!
Sada je mrežu Proletera pogodio Veljko Nikolić.

Akciju po desnoj strani su pokrenuli Kanga, Ben i Gajić, koji je pronašao Nikolića, a mladi vezista ostao pribran da savlada Župića.

Zvezda sigurna – 2:0.
Autogol Leandra
27' Zvezda ne staje
U dve akcije crveno-beli su mogli da dupliraju prednost.

Prvo je Ivanić pokušao ponovo sa distance, a onda i Ben kada je u poslednjem trenutku izblokiran pred praznim golom.

Crvena zvezda konstantno vrši pritisak na goste iz Novog Sada.
22' GOL – Zvezda je povela!
Brazilski štoper iz Proletera Leandro postigao je autogol.

Rodić je još jednom prošao po strani posle pasa Ivanića, kod čijeg prijema su gosti tražili da je igrao rukom, i naterao Leandra da pogodi sopstvenu mrežu.

Baš iza Brazilca loptu je čekao Pakov...

Zvezda vodi 1:0 protiv Proletera.
18' Veliki promašaj Pavkova
Posle neshvatljivog kiksa štopera Marjanovića, Pavkov je izašao såm pred golmana Župića, ali je šutirao pored gola.

U toj situaciji je mogao da doda saigraču loptu da pogodi na prazan gol...
16' Posle prečke stativa!
Ben je gađao iz slobodnog udarca, ali je lopta pogodila stativu.

Ponovo dosta sreće za novosadski tim.
14' Zvezda niže prilike
Odlično su kombinovali Ben i Ivanić, koji je centrirao, a Pavkov šutirao pored gola iz peterca.

Istina, nije bio u dobrom uglu..,
11' Ivanić – prečka!
Tačnije, pogodio je rogalj gola Proletera.

Rodić je prošao po levoj strani, vratio loptu Ivaniću na ivicu kaznenog prostora, a ovaj lepo plasirao, ali nije imao sreće.

Jako zanimljiv pokušaj Zvezdine "četvorke"..
9' Zvezda želi brz gol
Opet se stvorila gužva pred Župićem, Kanga je pretio, ali se Proleter odbranio...

Zvezda od starta meča nameće ofanzivan ritam.
6' Nespretni Leandro
Imao je defanzivac Proletera priliku da "očisti" situaciju, odugovlačio je i malo je falilo da Ben to iskoristi.

Srećom po Proleter, golman Župić je intervenisao.