Partizan – Proleter 3:0

Fudbaleri Partizana ubedljivo su pobedili Proleter 3:0, u meču 23. kola Superlige Srbije.

Nikolić 16, Gomeš 41, 45+2
  PAR   PRO
  3 : 0
Kraj!
Ubedljiva pobeda Partizan pred derbi sa Zvezdom.

85' Preko gola
Novi pokušaj gostiju, ali opet lopta ide daleko od gola Partizana. Stojković nije imao nimalo poslao na ovom meču.
76' Nova kontra
Partizan je umrtvio igru, pa vreba iz kontranapada. Novi kreće preko Đerleka, koji šutira sa 11 metara, ali nova parada Vesića.
74' Stevanović pokazao šta zna
Mladi Stevanović donosi prvo uzbuđenje u drugom poluvremenu. Posle kombinacije s Đerlekom se probija po levoj strani kaznenog, ali Vesić uspeva uz dosta muke da mu odbrani šut.
70' Monotonija u Humskoj
Meč bez ikakvog ritma, Partizan nije zainteresovan za gol Proletera, dok je Proleter nemoćan sa igračem manje u Humskoj.
65' Treća izmena u Partizanu
Mirković povlači poslednji potez, opet izvodi igrača važnog za derbi, umesto reprezentativnog beka Miletića ulazi Rumun Enake.
63' Povredio se Nikolić
Nova prinudna izmena u Proleteru, štoper Nikolić, koji je ušao nakon isključenja Lambulića, povredio je zadnju ložu. Umesto njega na terenu je Novaković.

56' Nova izmena u Partizanu
Izvodi Mirković još jednog bitnog igrača, umesto Zakarića u igru ulazi mladi Filip Stevanović.
55' Prvi šut Proletara
Fudbaleri Proletera prvi put su šutirali ka golu Partizana, ali je udarac Krasića bio neprecizan.
52' Mirna igra
Partizan ne juri ubedljiviju pobedu, mirna igra na startu drugog poluvremena.
Počelo je II poluvreme
Mirković zamenio štopera
Izmena u Partizanu na poluvremenu, umesto jednog štopera Valijentea, ulazi iskusni Ostojić. Mirković verovatno čuva Španca za derbi. Menjao je i trener Proletera, umesto napadača Vujaklije, igraće Jokić.
3:0 za Partizan, Gomeš 45+2'
45+2' GOOOOOL!
Partizan vodi 3:0!

Akciju je pokrenuo Armin Đerlek koji pronalazi Nebojšu Kosovića u kazenom prostoru, ovaj šalje sjajan centaršut sa desne strane na drugu stativu gde je pravovremeno utrčao RIkardo Gomeš i u skoku ubacio loptu nogom u gol.
1:0 za Partizan, Nikolić 16'
41' GOOOOOL!
Partizan vodi 2:0!

Crno-beli su iskoristili brojčanu prednost, isplatio se pritisak u finišu poluvremena. Kao protiv Bačke sjajno su kombinovali Nikolić i Rikardo Gomeš koji obilazi Vesića i lagano trese mrežu Proletera. Njegov 12. gol u Superligi ove sezone.
40' Nova greška linijskog
Još jednom je linijski sudija Dimitrijević doneo sumnjivu odluku. Opet je signalizirao ofsajd za igrače Partizana, ali usporeni snimak pokazuje da ni Rikardo ni Nikolić nisu bili iza leđa gostujuće odbrane.
38' Gužva u šesnaestercu
Nova prilika za Partizan, Zakarić sa ivice kaznenog ubacuje loptu na drugu stativu, Miletić je spušta glavom na peterac do Nikolića, ali u gosti se bolje snalaze u gužvi.
37' Zakarić pod prečku
Odličan šut Zakarića iz slobodnog udarca sa 18 metara, išla je lopta pod prečku, ali Vesić uspeva da odbrani.

31' Prinudna izmena u Proleteru
Zbog isključenja štopera, gosti su morali da napreve prvu izmenu, umesto veziste Plavšića ulazi defanzivac Nikolić.
30' Sumnjiv ofsajd
Rikardo je u gol šansi, ali linijski sudija podiže zastavicu. Deluje kao da napadač Partizana nije bio u nedozvoljenoj poziciji.
25' Sjajna prilika za Partizan
Opet Kosović fantastično proigrava Rikarda koji ponovo lako beži Leandru, ali golman Vesić uspeva da ga spreči da šutira ili asistira.
Prazne tribine u Humskoj
21' Kratak prekid u Humskoj
Zbog bakljade na jugu i dimnih bombi na istoku, u trenutku kada je počeo vatromet iznad stadiona u Humskoj, sudija Tripković je na kratko prekinuo meč.
17' Crveni karton
Proleter ostaje sa igračem manje u Humskoj. Kosović je gurnuo loptu u prazan prostor za Rikarda Gomeša koji je krenuo ka golu, a Zarija Lambulić ga kao poslednji igrač odbrane obara i dobija direktan crveni karton.
16' GOOOOOOL!
Partizan vodi 1:0!

Posle ubacivanja lopte sa desne strane, Gomeš je prebacio glavom u sredinu peterca, Kosović je propustio fudbal koji stiže do Nemanje Nikolića, a on lagano trese mrežu. Šesti pogodak u sezoni.
10' Žuti na debiju
Mladi štoper Partizana Pavlović je u desetom minutu svog debija u Superligi dobio žuti karton zbog udaranja Vujaklije u skoku.
13' Mononota igra
Partizan ima pritisak, nekoliko puta je lopta stigla do kaznenog prostora Proletera, ali nema konkretnih šansi.
Ledano je u Humskoj
Teški uslovi za igru na stadionu Partizana, temperatura u Beogradu u 19 časova je bila -1 stepen Celzijusa.
5' Zamalo autogol
Odličan centaršut Zakarića iz slobodnog udarca iskosa sa desne strane, štoper Proletera je zakačio loptu glavom, a onda odlazi pored stative u korner.
Utakmica je počela
Minimalac Zvezde
Zvezda je pobedila, pa sam mora i Partizan, ako crno-beli žele da zadrže šanse da se bore za titulu do kraja sezone.
Skoro pa prazne tribine u Humskoj

Mirković "promešao" karte
Trener Partizana Zoran Mirković napravio je nekoliko izmena u odnosu na meč sa Bačkom, osim povređenog Markovića, nema ni asistenta Zorana Tošića, te Saše Zdjelara. U startnih 11 protiv Proletera su Armin Đerlek i Aleksandar Šćekić.
U odbrani Partizana 17-godišnjak
Partizan je na ovom meču oslabljen neigranjem pouzdanog štopera Svetozara Markovića, koga u startnoj postavi menja debitant, 17-godišnji Strahinja Pavlović.
Sastavi
Partizan: Stojković – N. R. Miletić, Pavlović, Valijente, N. G. Miletić – Šćekić, Kosović, Zakarić, Nikolić, Đerlek – Gomeš

Proletar: Vesić – Tanasin, Leandro, Lambulić, Mitrović – Govedarica, Plavšić – Čolović, Čović, Krasić – Vujaklija