LE: U 1/16 finala prošli Sevilja, Sporting, Seltik...

Odigrane su utakmice petog kola grupne faze Lige Evrope.

Svi rezultati
KRAJ
Gol za preokret Ajntrahta na Emirejtsu
64' Kamada!
Fenomenalni Daihi Kamada donosi Ajntrahtu potpuni preokret na Emirejtsu protiv Arsenala. Sjajno je primio loptu na ivici šesnaesterca i poslao ju je tik uz desnu stativu golmana Martinesa - 1:2.
64' PSV pred katastrofom
Sporting je povisio vođstvo protiv "filispovaca" na 4:0. Strelac iz penala ponovo je bio kapiten Bruno Fernandeš.
Gol Kamade za poravnanje
55' Ajntraht izjednačio protiv Arsenala
Na dodavanje Danija da Koste loptu u mrežu je zakucao Kamada i rezultat je ponovo nerešen.
Utakmice odigrane od 18.55
Gol Obamejanga
Arsenal konačno
Arsenal je konačno materijalizovao dobru igru protiv Frankfurta i golom Obamejanga poveo sa 1:0.
Gol Matića
12' Srbin dao gol
APOEL je poveo u Luksemburgu, Srbin Uroš Matić je realizovao penal protiv Didelanža.
Vođstvo Sportinga
9' Sporting vodi protiv PSV
Sporting – PSV 1:0

Prvi gol u terminu od 21h postignut je u Lisabonu. Luiz Filipe je sjajnim udarcem glavom doneo vođstvo Sportingu protiv PSV.
KRAJ
U terminu od 18.55 odigrano je 11 utakmica petog kola grupne faze Lige Evrope, napadači na terenima širom starog kontinenta bili su raspoloženi, a pravi spektakl viđen je u Bragi, gde je viđeno čak šest golova. Pobede su ostvarile ekipe Rome, Menhengladbaha, Porta, Volfsburga i Bešiktaša.
Gol Abubakara za preokret
79' Abubakar!!!
Sjajni napadač Porta donosi potpuni preokret svojoj ekipi na gostovanju u Bernu i sada je 1:2.
76' Porto se vraća?
Fudbaleri Porta izjednačili su rezultat protiv Jang Bojsa preko Vinsenta Abubakara - 1:1.
68' Ludnica u Roterdamu
Samo tri minuta nakon gola Rendžersa, Fejnord uspeva da izjednači preko Sinistere i ponovo je nerešeno - 2:2.
65' Potpuni preokret Rendžersa
Uspeli su vicešampioni Škotske u potpunosti da preokrenu rezultat u Roterdamu protiv Fejnorda i sada je 1:2.

Strelac je ponovo Morelos.
Gol Morelosa
53' Rendžers izjednačio!
Alfredo Morelos postiže gol u Roterdamu i rezultat ponovo vraća na početak - 1:1.
45' Roma nokautirala Bašakšehir
Novi gol za "vučicu" postigao je Edin Džeko u 45. minutu.
41' Roma duplirala prednost
"Vučica" vodi u Istanbulu sa 2:0, a strelac je Džasti Klajvert.
Pogodak Turnstra
33' Gol u Roterdamu
Na asistenciju Larsona, mrežu Glazgov Rendžersa pogodio je Turnstra - 1:0.
Vodeći gol Rome
30' Roma vodi!
Gosti iz Rima poveli su na gostovanju Istanbul Bašakšehiru sa 1:0, a strelac u 30. minutu je Džordan Veretu. On je realizovao najstrožu kaznu.
Vodeći gol Jang Bojsa
6' Jang Bojs vodi!
Nakon kornera Garsije najviši u skoku je bio Fasnaht - 1:0.

Gol Krasnodara sa bele tačke
72' Vodi i Krasnodar
Najstrožu kaznu u gol pretvorio je Ari u 72. minutu. Ukoliko ostanu ovakvi rezultati, o drugom putniku iz ove grupe odlučivaće direktan duel Krasnodara i Hetafea u Madridu za dve nedelje.
73' Astana umalo do novog pogotka
Veliku priliku posle dobre kontre propustio je Kižničenko, koji je šutirao neprecizno, pored leve stative golmana Granta.
Slavlje posle gola Mate

EPA-EFE/STR
62' Potpuni preokret!
Astani je trebalo samo 17 minuta da u potpunosti preokrene rezultat protiv Junajteda. Rukavina je probio po desnoj strani, centrirao, a lopta je od Di Šona Bernarda završila u mreži gostiju - 2:1.

Gol pogledajte OVDE.
Izjednačujući gol Astane
Astana [1]-1 Manchester United - Shomko 55' from r/soccer
Gol Hetafea
55' Astana izjednačila!
Brzo je stigla kazna za veliki promašaj Čonga. Dmitri Šonko se sjajno snašao u šesnaestercu gostiju, šutirao, lopta je zakačila jednog defanzivca Junajteda i na kraju završila u mreži Granta.

54' Velika šansa za Junajted
Šo je promešao odbranu domaćih, prebacio na drugu stativu gde je Čong promašio prazan gol.
50' Hetafe vodi
Hetafe je materijalizovao dominaciju u Trabzonu i poveo sa 1:0. Strelac je Haime Mata u 50. minutu nakon solo prodora.
Počelo drugo poluvreme
Drugo poluvreme je počelo na utakmicama u Nur-Sultanu, Trabzonu i Krasnodaru.
Parovi od 16.50
Poluvreme – Samo jedan gol na tri utakmice
Astana – Mančester junajted 0:1
Krasnodar – Bazel 0:0
Trabzon – Hetafe 0:0
39' Hetafe se probudio
Molina i Mata su kombinovali, ali je udarac Španca završio iznad prečke Trabzonovog gola.
35' Konačno šanse u Krasnodaru
Prvo je u 31. minutu Vanderson izblokiran u poslednjem trenutku, da bi gosti u 35. minutu uzvratili preko Ademija koji je glavom šutirao pod prečku, ali je Kritsjuk sjajno odbranio.
22' Trabzon niže šanse
Prilike za vođstvo protiv Hetafea propustili su Uzum i Akpinar. Ostaje 0:0.
22' Velika prilika za Astanu
Bejzebekov je lepo loptom "kroz" odbranu Junajteda pronašao Rotarija, ali je ovaj šutirao pored gola Granta.
Pogodak Lingarda
10' Junajted vodi
Luk Šo prosledio je loptu Džesiju Lingardu, koji je sa dvadesetak metara odmerenim i preciznim udarcem savladao golmana domaćih Erića.