NBA: Toronto – Denver 117:109

Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su od Toronto Reptorsa rezultatom 117:109 u poslednjem meču regularnog dela sezone.

31:23, 27:27, 27:26, 32:33
  TOR   DEN
  117 : 109
45' Serija Denvera, deluje prekasno
Moris pogađa flouter, ali Bol Bol ne pogađa trojku. Posle novog promašaja Morisa, ali i izgubljene lopte Malkolma Milera i blokade Bola Bola nad Devonom Hernandezom, Denver uspeva da uz 2+1 Bejts-Diopa opet dođe na minus deset (109:99).
44' To bi bilo to?
Denver je došao na samo četiri poena zaostatka (96:92), ali potom potpuno stao.

Promašaji Bejts-Diopa, koraci Tajlera Kuka, pa promašaj Denijelsa, Morisa...

Toronto pravi novu veliku seriju, ovog puta čak od 11:2, i dolazi do ogromnih 107:94 na 4.45 do kraja.
41' Konačno, pogađa se!
Raspucale su se obe ekipe, konačno!

Trojke padaju "na sve strane", Bol Bol čak dobija i tri bacanja, a igra se i dosta brzo! (98:92).
39' Toronto ne dopušta Denveru da se približi
Trojka Dozira, pa zakucavanje Votsona (87:79), onda minut bez poena, a zatim tri vezana napada sa košem, preko Bola Bola, Džonsona i Vonlea (90:83).
Kraj III četvrtine
Loša košarka na obe strane i u završnici treće četvrtine. Ponovo dva minuta bez koša iz igre, samo tri poena sa linije penala (79:74).

Tek na 42 sekunde do kraja Pol Votson uspeva da pogodi trojku, a onda posle promašaja Morisa pogađa i Džonson.

Za kraj četvrtine, poeni Mejsona Palmlija (85:76):
32' Melounova klupa je "tanka"
Rezervisti Nagetsa u ovim trenucima ne mogu da "porode" koš, pa Meloun reaguje tajm-autom.

U poslednja četiri i po minuta postigli su svega sedam poena, od čega četiri sa linije penala... 75:65.
30' Ne baš najkvalitetnija košarka
Minut i po bez poena, pa koš Bušea posle ofanzivnog skoka (65:58).

Denver nastavlja da promašuje i do poena dolazi tek preko slobodnih bacanja, ali ni Toronto se nije proslavio u trećoj deonici.

Ipak, "padaju" po dve brze trojke na obe strane, preko Morisa i Pauela (70:63).
27' Jokić je završio, kako stvari stoje
Ništa od Jokića za večeras, sem uvodnih deset minuta. Srpski centar nije u postavi za drugo poluvreme.

Denverovi rezervisti pružaju dobar otpor, pa smanjuju prednost (63:58).
Kraj II četvrtine
Dosta turbulentno prvo poluvreme. Toronto je imao visoku dvocifrenu prednost, ali se Denver očas posla vratio pred kraj poluvremena.

Nikola Jokić je odigrao samo 10 minuta u prvoj četvrtini i izašao sa učinkom od dva poena (1/1), jednim skokom, dve asistencije i jednom izgubljenom loptom.

Pred pauzu rezultat je 58:50.
23' Još jedna trojka Denvera i egal!
Milsap nastavlja da briljira, pa posle asistencije krade loptu i trojku postiže Moris.

Met Tomas nastavlja seriju promašaja Reptorsa, ali seriju svoje ekipe ne uspeva da produži Bejts-Diop, pa ostaje 54:50.
22' Skoro dva minuta bez poena, a onda "blickrig" Nagetsa!
Tačno jedan minut i 50 sekundi bez ijednog poena, sve do koša Treja Danijelsa.

Monte Moris dobro organizuje napade Denvera i sledi brza serija od 6:0!

Toronto i dalje vodi, 54:47.
20' Gasol se poigrava sa Nagetsima
Izgubljena lopta, koraci Denijelsa, pa promašaj Krega za novu "crnu" seriju Denvera. Na drugoj strani istim receptom, trojkom Pauela na asistenciju Gasola, Toronto postiže nove poene (52:41).

Kreg ne uspeva da zakuca, a Gasol nastavlja da asistira, ovog puta Metu Tomasu (54:41).
18' Denver smanjio zaostatak, Jokić i dalje na klupu
Dozir pogađa novu trojku i dolazi do svog 11. poena. Posle promašaja Milera precizan je i Kreg, ali uzvraća Norman Pauel na dobru asistenciju Gasola (49:41). Od startera se vraća raspoloženi Milsap, dok su Jokić i Marej i dalje na klupi.
16' Toronto održava prednost
Ušlo se u seriju pogođenih šuteva na obe strane. Kod Nagetsa se "probudio" Pi Džej Dozir i vezao nekoliko poena, ali odbrana tima iz Kolorada nije na nivou (46:35).
14' Loš početak i druge četvrtine za Nagetse
I u drugoj četvrtini se nastavila serija Reptorsa. Trojke pogađaju Buše i Miler, a za dva je precizan Džonson. Na drugoj strani nekoliko promašaja, pa konačno poeni Dozira (39:26).
Kraj I četvrtine
Gube se lopte na obe strane u poslednjih nekoliko minuta, a na terenu su uglavnom rezervisti.

Nikola Jokić izlazi na 1.50 do kraja prve četvtine sa učinkom od dva poena (1/1), jednim skokom, dve asistencije i jednom izgubljenom loptom.

U poslednjih nekoliko napada ovo je bio epilog: Izgubljena lopta, izgubljena lopta, promašaj, izgubljena lopta, koraci, blokada, promašaj, promašaj, promašaj...

I, konačno, poeni Stenlija Džonsona na 23 sekunde do kraja za 31:23.
10' Dosta trojki na obe strane
Dve trojke Terensa Dejvisa, nekoliko loših napada Denvera, a onda nova trojka Mareja (25:23).

Toronto je ušao u nekoliko minuta loše organizacije napada, pa Nik Nurs traži tajm-aut.

Izgubljena lopta Denvera, pa četiri vezana poena Toronta (29:23), pa Meloun traži novi odmor.
7' Milsap raspoložen, Jokić ponovo asistirao
Trojku postiže i Milsap, ali Toronto uzvraća protiv ne baš najbolje odbrane Denvera (19:16).

Jokić od prvih minuta utakmice nije uradio ništa, sve do trneutka kada je asistirao raspoloženom Milsapu za +2 (19:21).
5' Nova serija Toronta, tajm-aut Meloun
Marej pogađa još dve trojke i uz lake poene Milsapa odvodi Dener na prednost od pet poena (8:13). Toronto, ipak, igra dobru odbranu i trči dobro u tranziciji, pa pravi novu seriju i vodi, pred tajm-aut Melouna (15:13).
3' Dobar početak Jokića
Jokić pogađa prvi šut na meču, a onda u naredno mnapadu asistira Mariju koji pogađa trojku (2:5).

Denver potom pravi seriju, (8:5).