Još jedan ubedljiv poraz Lejkersa

Los Anđeles Lejkersi izgubili su treći put na svom parketu u poslednje dve nedelje, još jednom ubedljivo, od Memfisa - 104:85.

Izvor: B92, zvanièni sajt

Ponedeljak, 03.01.2011.

08:49

U Stejpls Centru igrane su dve utakmice, i u drugoj su slavili gosti, Atlanta protiv Klipersa, 107:98. Boston je bio bolji od Toronta, Dalas od Klivlenda, Njujork je savladao Indijanu. Slavili su i košarkaši Portlanda, protiv Hjustona, kao i Sakramento u duelu sa Finiksom.

Aktuelnom šampionu NBA lige to je 11. poraz u sezomi a ni 21 poena Brajanta u drugom poluvremenu nije bio dovoljan da se izbegne neuspeh. Lejkersi su pali u trećoj četvrtini meča, kada je gost serijom 19:4 prelomio utakmicu, a najbolji u ekipi Grizlija bili su Rudi Gaj (27) i Zek Rendolf (21).

Kliperse nije mogao da izvuče ni Blejk Grifin koji je 'vezao' 21. dabl-dabl učinak, čak 31 poen i 15 skokova. Džo Džonson postigao je 29 za goste iz Džordžije.

Najbolji u pobedi Boston Seltiksa bio je Pol Pirs sa 30 poena i sedam uhvaćenih lopti, a pobedu nad Klivlendom u gostima ekipa Dalasa ostvarila je bez Novickog i Batlera.

Entoan Džejmison postigao je 35 poena za Kavse ali ni to nije pomoglo da se izbegne još jedan poraz, sa skorom 8-26 Kavsi su blizu dna a jedina lošija ekipa u dosadašnjem delu sezone, Sakramento Kingsi stigla je do pobede.

Prvi trijumf u 2011. godini, tek sedmi od početka takmičenja, Kingsi su ostvarili u Arko Areni protiv Finiksa. Najefikasniji su bili Kazins sa 28 i Garsija sa 20 poestignutih poena.