Hornetsima derbi, Srbi zapaženi

Nedelja, 23.03.2008.

11:14

U noći između subote i nedelje u NBA ligi je odigrano 11 mečeva, uz zapažene uloge srpskih košarkaša. Najbolji je bio Darko Miličić, koji je postigao 19 poena, uz 10 skokova u pobedi Memfisa nad Sakramentom, 117:111. Nenad Krstić je zabeležio 14 poena, uz 7 skokova u porazu Nju Džersija od Filadelfije. Peđa Stojaković je postigao 13 poena u pobedi Nju Orlinsa nad Bostonom.

Marko Jarić je imao 11 poena i 6 asistencija, u trijumfu Minesote nad Njujorkom, dok je Saša Pavlović postigao 5 poena u porazu Klivlenda od Milvokija, 108:98.

Memfis je protiv Sakramenta tek drugi put ove sezone uspeo da veže dve pobede, a Darko Miličić zabeležio je deseti dabl-dabl. Srpski reprezentativac je uz 19 poena (šut 6/11) i 10 skokova, imao i 3 blokade, a bio je treći strelac tima, iza Geja, sa 24 i Navara, sa 22 koša.

Derbi večeri pripao je Nju Orlinsu, koji je savladao Boston, sa 113:106, uz 13 poena Peđe Stojakovića (37 minuta, šut iz igre 3/13, trojke 2/9). Utakmicu je obeležila sjajna partija Dejvida Vesta, koji je postigao 37 poena.
AP
Na drugoj strani, Pirs je imao 28, Rondo 23, Garnet 19, a Alen 17. Boston je imao prednost na poluvremenu, kao i na početku poslednje četvrtine, ali su Hornetsi, predvođeni Vestom, koji je u poslednjih 12 minuta postigao 13 poena, dobili taj period sa 32:17. Nju Orlins sada ima 47 pobeda, jednu manje od vodećeg tima zapadne konferencije, Los Anđeles Lejkersa.

Nenad Krstić zabeležio je 14 poena i 7 skokova (34 minuta, šut 6/9) u porazu Netsa od Filadelfije, 91:87. Sikserse je predvodio Egudola sa 28 poena, od toga 19 u drugom poluvremenu.

Klivlend je poražen od Milvokija, sa 108:98, tima koji je izgubio prethodnih 6 mečeva. Kavse je predvodio Džejms sa 29 poena, dok je Pavlović postigao 5 poena (šut 2/7) za 16 minuta u igri.

Posle kraja serije od 22 pobede u nizu, Hjuston je pretrpeo treći poraz u poslednjih 5 mečeva, od Finiksa sa 122:113. Stodemajer je postigao 38 poena za Sanse, dok je Roketse predvodio Mekgrejdi, sa 30.