Nedelja, 03.05.2009.

18:22

Tvente u kvalifikacijama za LŠ

Kolo pre kraja šampionata Holandije Tvente je obezbedio drugo mesto i plasman u treće kolo kvalifikacija za LŠ, sa četiri boda više od trećeplasiranog Ajaksa.

Izvor: B92, Tanjug

U 33. kolu Tvente je na svom terenu sa ubedljivih 3:0 savladao novog šampiona, ekipu AZ Alkmara, dok je Ajaks na gostovanju Sparti doživeo ponižavajući poraz od 4:0. Tvente je do istorijske pobede stigao pogocima Peresa, Visgerhofa i Elija u drugom poluvremenu, u utakmici koju su igrači Alkmara shvatili rekreativno i gotovo da i nisu pružali otpor.

Zahvaljujući pobedi protiv Ajaksa, Sparta je definitivno osigurala opstanak u prvoj ligi.

U remiju PSV-a sa NEC-om, reprezentativac Srbije Danko Lazović je u 52. minutu zaradio žuti karton ali i bio strelac vodećeg gola iz penala. Međutim, samo šest minuta kasnije zbog drugog žutog kartona izašao je iz igre. NEC je izjednačio preko Jansena u poslednjem minutu.