Mladi košarkaši u polufinalu EP

Mladi košarkaši Srbije pobedili su Letoniju 97:70 (22:8, 24:29, 23:17, 28:16), u poslednjem kolu četvrtfinalne grupe F.

Četvrtak, 07.08.2008.

21:41

Tim Slobodana Klipe se sa skorom od četiri pobede i jednim porazom plasirao u polufinale EP gde će se sastati sa reprezentacijom Turske koja je bila drugoplasirana u grupi E. U timu Srbije čak pet igrača je završilo utakmicu sa više od deset poena, a najefikasniji bio je Mladen Jeremić sa 21 poenom (5/7 za tri).

Pored njega istakli su se Milan Mačvan (17p, 5s, 8a), Boban Marjanović (12p, 5s), Marko Kešelj (11p, 3s, 2a), i Stefan Sinovec (11p, 2s). Trenutno najbolji srpski košarkaš na EP Miroslav Raduljica odigrao je svega 19 minuta i postigao šest poena uz deset skokova.

„Orlići“ su od početka meča krenuli silno i poveli sa 12:0, dopustivši domaćinima da prvi koš postignu tek polovinom prve četvrtine. U nastavku prvog poluvremena razlika je i dalje rasla da bi u jednom trenutku rezultat bio 27:8 za Srbiju. Nakon toga sledi manje pad u igri što su Letonci iskoristili i prišli na pet poena zaostatka, 35:30. Međutim, do odmora Srbija je povratila igru i rezultat, pa se na pauzu otišlio rezultatom 47:36.

U drugom poluvremenu naš tim je nastavio da dominira da bi konačan rezultat na kraju bio 97:70.

Kod Letonaca bolji od ostalih bili su Kuksikis 25 poena, 5 skokova, 4 asistencije i Strelnieks sa 15 poena.

Polufinalna utakmica protiv Turske igra se u subotu od 20:45h. Drugi polufinalni par čine Litvanija, koja je u direktnom duelu za plasman u polufinale bila bolja od Italije 89:79, i Španija koja je bila druga u našoj grupi zahvaljujuću porazu Crnogoraca u duelu sa Francuskom.