Odigrani su subotnji mečevi 31. kola nemačke Bundeslige, a pobede su ostvarili Štutgart, Verder, Šalke, Bajern, Majnc i Frajburg.

Izvor: SO

Subota, 17.04.2010.

18:21

Štutgart je dobio Bajer sa 2:1 na svom terenu, a HSV je upropastio šanse za plasman u Ligu Evrope porazom kod kuće od Majnca 1:0. Šalke je privremeno prvi posle trijumfa nad Menhengladbahom 3:1, Frajburg je savladao Nrinberg sa 2:1, dok je Verder sjajnom igrom u drugom poluvremenu dobio Volfsburg 4:2. U poslednjem meču dana Bajern je na Alijanc areni deklasirao Hanover sa 7:0

Bajer je zabeležio i peti ovosezonski poraz, iako je odlično počeo meč u Štutgartu i poveo je golom reprezentativca Nemačke Štefana Kislinga u 14. minutu. Međutim, ubrzo je sve krenulo nizbrdo jer je Barneta već u 19. minutu dobio crveni karton, a šest minuta kasnije Kakau izjednačuje rezultat.

’Švabe’ su bile superiorne u ostatku meča, pogodili su i prečku, a prilike su se ređale kao na traci. U 85. minutu konačno je slomljen otpor gostiju, kada je Kakau sa 10-ak metara odličnim udarcem doneo trijumf svom timu.

Reprezentativac Srbije Zdravko Kuzmanović odigrao je svih 90 minuta za domaći tim. Najviše golova viđeno je u Volfsburgu, gde je Verder sa tri pogotka u drugom poluvremenu – Pisaro, Frings i Almeida – preokrenuo rezulat i slavio sa 4:2.

Artistid Banse, 25-godišnji napadač iz Obale Slonovače, bio je strelac pobedonosnog gola za Majnc protiv HSV-a. U Gelzenkirhenu je Šalke zahvaljujući golovima Ivana Rakitića (dva gola) i Džefersona Farfana savladao Borusiju iz Menhengledbaha, pa je preuzeo čelo tabele od Bajerna. Bilo je to samo privremeno jer su Bavarci u poslednjem meču dana 'razbili' Hanover sa 7:0, Arjen Roben ostvario je het-trik, a po dva gola su postigli Ivica Olić i Tomas Muler. Ekipa Luja van Gala tako je napravila pravu uvertiru pred prvi meč polufinala Lige šampiona sa Lionom.