Pobeda Hemofarma u Zagrebu

Košarkaši Hemofarma pobedili su Cibonu u Zagrebu 57:55, u derbiju i poslednjoj utakmici 18. kola regionalne NLB lige.

Nedelja, 24.01.2010.

18:59

Najzaslužniji za 11. pobedu Hemofarma u ovogodišnjem šampionatu bio je Goran Jagodnik koji je postigao 15 poena. U ekipi Cibone Gordon i Tomas ubacili su po 13 poena.

Utakmica u Zagrebu protekla je u veoma slabom izdanju oba tima, a u finišu su se ipak bolje snašli Vrčani koji su na kraju i slavili.

Zagrepčani, koji su na kraju završili sa očajnih 2-23 za tri, vodili su konstantno tokom prvog poluvremena. U prvom periodu viđeno je samo 20 poena (13:7 za Cibonu), a igrači su nešto raspoloženiji bili u drugoj četvrtini.

Minut pred poluvreme Cibona je imala 12 poena prednosti (30:18), ali onda je od finiša druge, pa do sredine treće deonice usledila serija Hemofarma 14-0 i rezultat je potpuno preokrenut (32:30 u 25. minutu).

Vrščani su prednost zadržali do kraja treće deonice (44:40), a u 32. minutu posle trojke Pavkovića bilo je najvećih 49:42 za Hemofarm. U poslednjih deset minuta ekipe su igrale u serijama.

Cibona se sa osam vezanih poena vratila u meč, Hemofarm je zatim sa pet vezanih ponovo ’pobegao’, da bi domaćin do izjednačenja došao u 38. minutu nakon poena Gordona (53:53). U samom finišu utakmice Jagodnik je bio siguran sa ’penala’, još dva poena postigao je i Mačvan i to je bilo dovoljno za slavlje gostiju.

U narednom kolu Hemofarm u Vršcu dočekuje Helios.