Fudbal 14

8.5.2024.

20:21

Dragović junak Zvezde u Lučanima VIDEO

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su u Lučanima protiv Mladosti (1:0), u meču četvrtog kola plej-ofa Superlige Srbije.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Srđan Stevanović/Starsport

Pobedonosni gol za beogradsku ekipu postigao je kapiten Aleksandar Dragović u 68. minutu.

Činjenica da rezultat utakmice nije bio toliko bitan, uticala je vrlo verovatno i na igru dva tima.

Superliga, 34. kolo

Mladost – Crvena zvezda 0:1 (0:0)
Dragović 68
Sudija: S. Jeknić

Pred meč, domaći su napravili špalir u čast šampiona, a potom odali priznanje svom kapitenu Ivanu Miloševiću, koji na kraju sezone završava karijeru.

Zvezda je u prošloj rundi obezbedila sedmu uzastopnu titulu prvaka, dok je Mladost sedma, daleko od mesta koje vodi u Evropu.

Prvo poluvreme nije donelo mnogo momenata koji bi se mogli svrstati u ozbiljnije šanse.

Tek po nekoliko pokušaja na obe strane, koji su uglavnom završavala pored ili preko gola.

Najozbiljniju šansu imao je Žarko Udovičić u 27. minutu, kada je šutirao snažno sa leve strane pravo u Omrija Glazera.

Upravo je izraelski golman na startu nastavka pokazao majstorstvo u igri nogama, kada je predriblao napadača domaćih, pa potom odložio loptu.

Nije bio zadovoljan Vladan Milojević prikazanim, pa je ubrzo napravio trostruku promenu i na teren poslao In Bom Hvanga, Mirka Ivanića i Žana Filipa Krasoa.

Rezervisti su odmah brzo iskombinovali, Ivanić je proigrao Krasoa, koji je pogodio stativu, da bi se lopta potom odbila pravo u ruke Saši Stamenkoviću.

Mladost je najbolju priliku stvorila u 65. minutu, kada je Jakuba Silue ostao gotovo usamljen u kaznenom prostoru gostiju, ali je sa desetak metara šutirao mlako, pravo u Glazera.

Srdjan Stevanovic/Starsport

Zvezda je otpor domaćih slomila u 68. minutu kada je Stamenkovića savladao kapiten Aleksandar Dragović.

Kraso je centrirao, Nemanja Milunović skočio, nakon čega se lopta od Aleksandra Varjačića odbila pravo do Dragovića, koji je prevario Stamenkovića.

Na terenu se umesto Kataija našao i Šerif Ndiaje, koji je imao dve sasvim solidne šanse, ali je Stamenković ostao nesavladan.

Golman Mladosti je odlično reagovao i u samom finišu, kada je opet pretio Šerif, atraktivno, nakon centaršuta Pitera Olajinke.

Zvezda u narednom kolu dočekuje kragujevački Radnički, koji će, takođe, poslužiti kao priprema za finale Kupa 21. maja u Loznici protiv Vojvodine.

Mladost će u nedelju gostovati Partizanu, koji se bori za drugu poziciju sa ekipom TSC-a.

Tok meča mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.sport.

20:18

90'+ Nadoknada

Igraće se još najmanje tri minuta.

20:09

87' Nova šansa za Zvezdu

Olajinka je lepo ubacio, Šerif atraktivno probao, ali se Stamenković izdužio i sprečio gol.

20:07

79' Šerif odmah u šansi

Senegalac je sam sebi iskreirao šansu, ali je šutirao neprecizno.

Samo minut kasnije, Ndiaje je imao još jednu priliku, ali se ovoga puta istakao Stamenković.

20:06

78' Poslednja promena kod Zvezde

Umesto Aleksandra Kataija ušao je Šerif Ndiaje.

20:03

75' Trostruka izmena i kod domaćih

Ulaze Divac, Pribaković, Alempijević.

Izlaze Milošević, Udovičić, Žunić.

19:59

19:56

68' Goooool!

Zvezda je povela golom Aleksandra Dragovića, 0:1.

Kraso je centrirao, Milunović skočio, nakon čega se lopta od Aleksandra Varjačića odbila pravo do Dragovića, koji je savladao Stamenkovića.

19:54

67' Izašao Điga

Povredio se i na terenu je mesto ustupio Nemanji Milunoviću.

19:53

65' Mladost zapretila

Jakuba Silue je imao najbolju priliku za Mladost.

Otprilike sa 10 metara je zaista mlako šutirao pravo u Glazera.

19:45

58' Stativa!

Sjajna kombinacija Ivanića i Krasoa, koji je stigao do lopte i pogodio stativu.

Lopta se odbila pravo u ruke Stamenkoviću.

19:44

19:43

56' Trostruka promena Milojevića

Ušli su Ivanić, Kraso, Hvang.

Izašli su Šljivić, Sremčević, Hvang.

19:40

53' Požuteo i Tumbasević

Faulirao je Sremčevića i zbog toga zaradio javnu opomenu.

19:34

46' Interesantan potez Glazera

Ležerno je i uspešno predriblao napadača Mladosti, pa potom prosledio loptu saigraču.

19:33

46' Počelo drugo poluvreme

Promena kod domaćih.

Silue umesto Bojića.

19:18

19:17

Poluvreme

Bez golova u Lučanima posle prvog poluvremena.

19:16

45'+ Nadoknada

Igraće se još najmanje minut.

19:13

19:12

42' Živi zid

Katai je sa dvadesetak metara šutirao iz slobodnog udarca, ali je pogodio pravo u glavu Varjačića, koji je ostao da leži na travi.

19:05

37' Prvi žuti

Zaradio ga je Nikola Andrić iz redova domaćih.

19:00

29' Dobra ideja Šljivića

Šljivić je posle centaršuta sa druge stative vratio loptu u sredinu, ali nije imao ko da je prosledi u mrežu.

18:58

18:57

27' Brani Glazer

Solidan napad domaćih i najzanimljiviji situacija pred golom Zvezde.

Udovičić je snažno šutirao sa leve strane, ali je odlično intervenisao Glazer i "izboksovao" loptu u polje.

18:54

23' Bez prilika

Ne računajući neprecizne pokušaje, njih nekoliko na obe strane, pravih prilika gotovo da nije ni bilo.

18:42

12' Kanga neprecizan

Gabonac je prihvatio loptu koju mu je poslao Mimović, međutim, udarac nije bio naročito dobar.

Lopta je otišla visoko preko gola.

18:40

10' Prvi korner

Jovan Šljivić, talentovani veznjak Zvezde, probao je, ali je lopta završila u korneru.

18:38

Ako ste propustili: Remi Napretka i Partizana (3:3)

18:35

4' Prvi dobar napad domaćih

Šutirao je Veličković snažno sa desne strane iskosa, ali je lopta otišla preko gola.

Nije loše to izgledalo.

18:34

4' Inicijativa Zvezde

Lopta je uglavnom u nogama gostiju, koji igraju u podmlađenom sastavu.

18:31

1' Utakmica je počela

Sa centra su krenuli gosti, koji igraju u belim dresovima.