KLS:Borac,Sloga i Ergonom ubedljivi

U utakmicama 11. kola Košarkaške lige Srbije Tamiš savladao Proleter, Borac i Ergonom su bili ubedljivi protiv Radničkog i Mege, a Sloga je pobedila Metalac.

Subota, 12.12.2009.

22:36

U utakmica odigranim u petak Napredak je slavio u Novom Sadu, dok je Mašinac savladao KG 06 u Kragujevcu. OKK Beograd i Vojvodina se sastaju u derbiju 11. kola u nedelju. Na tabeli Košarkaške lige Srbije posle nekompletnog 11. kola vodi OKK Beograd sa skorom 9-1, Proleter Naftagas ima osam pobeda i tri poraza, Borac 7-4, Metalac i Vojvodina 7-3.

Borac je u Čačku ubedljivo savladao Radnički zahvaljujući sjajnoj igri u prvoj četvrtini koju su domaćini dobili sa 31:11. Do kraja susreta igrači Borca uspešno su održavali prednost koju su stekli u prvoj četvrtini. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Rastko Dramićanin sa 18 poena, Tresač je postigao 16, dok su Prolović i Micević postigli po 14. U ekipi radničkog Nikola Marković je bio najefikasniji sa 17 poena.

U Kraljevu Sloga je bila bolja od valjevskog Metalca u meču koji je obeležio mali broj koševa obe ekipe. Gostujući tim je posle 40 minuta igre uspeo da postigne samo 44 poena. Kod Sloge je najefikasniji bio Saša Đorđević sa 16 poena, dok je mladen Gambrioza postigao 14 poena. U ekipi Metalca Milan Trtić i Vladimir Panić su postigli više od pola koševa svoje ekipe, Panić je postigao 14 poena, a Trtić 10.