Dalas osigurao mesto u plej-ofu

Košarkaši Dalasa osigurali su mesto u NBA plej-ofu ubedljivom pobedom nad gostujućom Jutom, sa 130:101.

Četvrtak, 09.04.2009.

09:13

Dirk Novicki je predvodio Maverikse sa 31 poenom u pobedi kojom su osigurali osmo mesto u zapadnoj konferenciji. Prošle noći odigrano je još 10 utakmica. Od košarkaša iz Srbije, Peđa Stojaković je postigao 18 poena, uz 7 skokova i 4 ukradene lopte za 38 minuta (šut iz igre 5-11, trojke 4-9) u porazu Nju Orleansa od Finiksa, sa 100:105, dok je Nenad Krstić ubacio 17 u porazu Oklahome od Denvera, 122:112.

Marko Jarić je zabeležio 4 poena za 11 minuta u porazu Memfisa od Orlanda, 81:78, Darko Miličić nije igrao zbog povrede zadnje lože, dok je Saša Pavlović postigao 5 poena za 5 minuta u igri u pobedi Klivlenda nad Vašingtonom, sa 98:86.

U Dalasu, Maveriksi su se novom ubedljivom pobedom (u nedelju postigli 140 poena protiv Finiksa) izjednačili sa Jutom na sedmom mestu zapadne konferencije. Oba tima imaju isti učinak, 47-31 i izjednačeni su u međusobnim duelima, pa će u preostale 4 utakmice do kraja ligaškog dela sezone voditi veliku borbu da izbegnu vodeći tim konferencije Los Anđeles Lejkerse u prvom kolu plej-ofa. Blizu je i Nju Orleans, koji ima samo pobedu više.

Hornetsi su poraženi od Finiksa, sa 105:100. Sansi su zabeležili pobedu, ali su iste noći ostali bez mesta u plej-ofu, nakon loših vesti iz Dalasa, pa će doigravanje posle dugog perioda proći bez Šakila O'Nila i Stiva Neša. Neš je ubacio 24 poena, uz 13 asistencija, dok je najefikasniji na drugoj strani bio Kris Pol, sa 29 poena. Sansi tako nisu uspeli da uđu u plej-of prvi put od 2004. godine, Neš prvi put od 1999. godine, dok je O'Nil prerano završio sezonu prvi put od svoje debitantske sezone, 1993. godine, kada je igrao za Orlando.

Na Istoku, Atlanta je zadržala četvrto mesto pobedom nad Milvokijem, 113:105, Detroit je došao na deobu sedme pozicije pobedom nad Njujorkom, 113:86.

Portland je nadoknadio 19 poena zaostatka u pobedi nad San Antonijom, 95:83, prvoj u San Antoniju od 2002. godine za kraj serije od 11 uzastopnih poraza, kojom su došli na deobu trećeg mesta.