Golčina Sandra, Runi izborio bod

Fudbaleri Totenhema i Mančester Junajteda odigrali su nerešeno 2:2 (1:1) u derbiju 13. kola engleske Premijer lige.

Izvor: SO

Nedelja, 01.12.2013.

14:51

Domaći su poveli kada je Voker mudro izveo slobodni udarac u 18. minutu, a u 32. je upravo Voker napravio grešku koja je dovela do gola Runija. Totenhem je ponovo poveo u 54. minutu divnim golom Sandra, jednim od najlepših ove sezone, a bod Junajtedu doneo je Runi sa penala koji je iznudio Velbek tri minuta kasnije.

Srpski fudbaler Nemanja Vidić odigrao je ceo meč za ’Crvene đavole’ i u završnici meča dobio je žuti karton zbog starta na Defou. Junajted i dalje ostaje na osmom mestu, sada ima 22 boda, a Totenhem je mesto niže sa bodom manje.

Totenhem – Mančester Junajted 2:2
Voker 18, Sandro 54 - Runi 32, 57 (pen)

Stadion: Vajt Hart Lejn
Gledalaca: 35,884
Sudija: Majk Din

Totenhem: Loris, Voker, Fertongen, Doson, Kirikes, Dembele, Sandro, Lenon (Taunzend 65), Čadli (Sigurdson 85), Paulinjo, Soldado (Defo 72).
Mančester Junajted: De Hea, Smling, Evra, Evans, Vidić, Džons, Kleverli, Velbek (Ernandes 73), Kagava (Jang 84), Valensija (Nani 84), Runi.
Beta/AP Photo/Sang Tan
Prvu solidnu šansu na meču imao je Runi u 14. minutu, ali je Sandro pravovremeno uklizao i izblokirao njegov udarac. Četiri minuta kasnije domaći stižu do vođstva – Voker je mudro izveo slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora, predvideo je da će igrači u živom zidu skočiti i poslao je loptu oštro po zemlji za 1:0.

Nedugo zatim menadžer Spursa Andre Viiljas-Boaš i njegovi igrači tražili su penal zbog igranja rukom Valensije, ali sudija Majk Din ostao je nem.

U tim trenucima Totenhem je bio superioran i propustio je dva izuzetne prilike da duplira prednost. U 29. minutu Paulinjo je dodao idealnu loptu u prostor za Soldada, ali je on iz odlične situacije šutirao jako i pored gola.

Tri minuta kasnije Soldado je bio u ulozi asistenta, a Lenon je sa šest-sedam metara iskosa šutirao slabijom, levom nogom, a De Hea je odbranio njegov udarac.
Beta/AP Photo/Lefteris Pitarakis
I onda, u 32. minutu, šok za sve na Vajt Hart Lejnu – posle centaršuta Fila Džonsa Voker je nespretno reagovao i dao je loptu na nogu Vejnu Runiju, koji ju je sa pet metara zakucao u mrežu Uga Lorisa za svoj sedmi gol ove sezone u šampionatu.

To je bio Runijev 163. gol u Premijer ligi, čime se izjednačio sa Robijem Faulerom na petom mestu večne liste. Ispred su Širer sa 250, Kol sa 189, Anri sa 175 i Lampard sa 168 golova.

Do kraja poluvremena kao da je proglašeno primirje, ali to je bilo samo zatišje pred buru na početku drugog dela igre. U 54. minutu Sandro je postigao jedan od najlepših golova ove sezone – prevario je Kleverlija, a onda je sa 25 metara fantastičnim udarcem ’skinuo pačinu’ iz gotnjeg levog ugla De Heinog gola.

Slavlje domaćih nije se ni stišalo, a na drugoj strani usledio je šok – Loris je oborio Velbeka, a sudija je opravdano pokazao na belu tačku. Runi je prišao lopti, šutirao je snažno po sredini i izjednačio je na 2:2.
Stvorio se utisak da kulminacija meča tek predstoji, ali posle izjednačujućeg gola Runija nismo videli mnogo šansi. Tempo meča i dalje je bio relativno visok, obe ekipe želele su pobedu, ali su i odbrane oba tima bile mnogo koncentrisanije i uspevale su da otklone opasnost svaki put kada bi je bilo.