Crvena zvezda – Evropa 5:0 (2:0)

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona pobedom nad gibraltarskom Evropom od 5:0 (2:0).

Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti meč prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona između Crvene zvezde i Evrope.

Igra se samo jedna utakmica zbog specifične situacije sa koronavirusom i večeras ćemo saznati ko će nastaviti put i borbu za elitno evropsko takmičenje.

Meč je na programu od 21.00 na stadionu "Rajko Mitić" u Beogradu, a sudija je Timoteos Hristofi sa Kipra.
KRAJ
Crvena zvezda plasirala se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona pobedom nad Evropom rezultatom 5:0.
90+ Tri minuda nadoknade
87' Goooool!
Ponovo Ivanić, 5:0.

Gajić je proigrao Bena, a ovaj loptu vratio u srce šesnaesterca odakle je Ivanić rutinski poslao neodbranjiv šut.

Starsport
84' Katai se poigrava
Pokušao je Katai u svom stilu da predribla nekoliko fudbalera, u tome i uspeo, ali je njegov udarac zaustavio Munjoz.
83' Žuti karton
Kapiten gostiju Lijam Voker povukao je Ivanića i zaradio zbog toga javnu opomenu.
78' Gooooool!
Ivanić pogađa, 4:0.

Velika greška štopera gostiju Kasada, kome je Ivanić ukrao loptu i rutinski savladao Munjoza.
76' Kanga probao
Iz velike daljine Gelor Kanga je oprobao udarac, ali je lopta završila preko prečke.
73' Žuti za Sanoga, na terenu Vulić
Laktom je udario protivničkog igrača veznjak Zvezde.

Upravo on izlazi iz igre i mesto ustupa Milošu Vuliću.

Starsport
71' Egzibicija
Ben je pokušao "makazicama" da postigne i četvrti gol, ali nije uspeo u tome.

Bio je previše optimističan.
69' Stopostotna šansa za Kataija
Ivanić je izaao sam pred golmana nakon kontre, ali mu je Munjoz odbranio udarac.

U nastavku je lopta stigla do Kataija, koji nije uspeo da pogodi praktično prazan gol.
67' Stanković menja
Umesto Srđana Spiridonovića ulazi na teren Tomane.
64' Pritisak Zvezde
Gosti su malo pali, pre svega fizički.

Domaći imaju loptu u nogama i pokušavaju da stignu do još jednog pogotka.
60' Prva promena kod gostiju
Izlazi Galjardo, ulazi Suares.

Starsport
55' Umalo "poker"
Posle centaršuta Kataija, lopta je stigla do Gajića na drugoj strani.

Zvezdin rezervista je loptu vratio u peterac, a Ben nije uspeo iz neposredne blizine da postigne četvrti gol na meču.
52' Gooooool!
Het-trik Bena, 3:0.

Odlično je loptu izneo daleko na protivničku polovinu Milunović, pronašao sjajno Spiridonovića, koji je lepo prebacio loptu na drugu stativu, gde Benu ponovo nije bilo teško da postigne gol i zabeleži het-trik.
51' Mirno na startu II poluvremena
Zvezda ima inicijativu, ali kao i u većem delu prvog poluvremena, ne uspeva da napravi kvalitetan i organizovan napad.

Starsport
U međuvremenu...Zvezda nosilac u 3. kolu
Brest "pregazio" Astanu.
46' Počelo drugo poluvreme
Sa centra kreću domaći.
Prva izmena
Umesto Rodića na terenu je Gajić.
Sporan gol El Fardu Bena?
POLUVREME
Posle prvih 45 minuta, Crvena zvezda vodi protiv Evrope sa 2:0.

Oba pogotka postigao je El Fardu Ben.
44' Goooool!
Zvezda duplirala vođstvo, 2:0.

Nakon kornera i gužve, sa ivice kaznenog prostora šutirao je Miloš Degenek, a na putu do gola loptu je zakačio El Fardu Ben, skrenuo pravac lopti i postigao novi gol.

Ako je kod prvog pogotka bilo dileme zbog ofsajda, kod ovog nije.

Starsport
41' Pokušaj Kange
Još jedan udarac domaćih ka golu Munjoza. Ovoga puta je pokušao Kanga, ali samo u spoljni deo mreže.
35' Goooool!
Zvezda vodi, 1:0

Nakon kornera Aleksandra Kataija, Mirko Ivanić je dobro skočio, prebacio loptu glavom na drugu stativu gde El Fardu Benu nije bilo teško da postigne pogodak i donese vođstvo svojoj ekipi.

Igrači gostiju su se žalili sudiji na ofsajd, pošto smatraju da je pre Bena loptu zakačio i Sanogo. Bugarski arbitar je pokazao na centar.
34' Spiridonović imao šansu
Sam se izborio omaleni napadač Zvezde za prostor za udarac, ali je golman Munjoz nogom odbranio taj šut.
31' Nije uspeo Katai
Zaleteo se krilni napadač Zvezde, ali i ovoga puta defanzivci Evrope su pribrani i lako rešavaju situaciju.
27' Dobra prilika za Evropu!
Olako su gosti stigli do kaznenog prostora Zvezde.

Imao je jako lepu šansu da savlada Borjana Galjardo Valdes, ali je šutirao preko prečke.

Delovali su smušeno Sanogo i desna strana odbrane domaćih.

Starsport
20' Blokiran Spiridonović
Oprobao je udarac omaleni napadač Zvezde, ali je njegov šut izblokiran.

Od svega korner.

Minut kasnije novi centaršut Gobeljića, ali štoperi gostiju uspevaju da izbace u korner ponovo.
19' Ivanić slabo
Šutirao je Ivanić sa ivice kaznenog prostora slabijom levom nogom, ali je lopta jedva stigla do Munjoza.
18' Prvi žuti karton
Oštar start Alvaresa Kortesa nad Markom Gobeljićem sankcionisan je javnom opomenom.
16' Prvi šut Evrope
Galjeho je iz daljine hvatao volej veoma optimistično.

Lopta je završila u rukama Milana Borjana.
12' Velika prilika za Bena!
Mirko Ivanić je lepo prošao po levoj strani, izbacio jednog igrača gostiju, centrirao, ali je Ben sa samo nekoliko metara promašio veliku šansu.

Nije lepo zahvatio loptu glavom.

Starsport
7' Bez prilika do sada
Crveno-beli imaju više loptu u nogama, ali ne uspevaju da naprave šansu.

Gosti pokušavaju iz kontranapada da ugroze Milana Borjana.
3' Prva intervencija golmana gostiju
Aleksandar Katai je centrirao, a Munjoz izboksovao loptu van kaznenog prostora.

U nastavku akcije faul Spiridonovića.
1' Utakmica je počela
Mere opreza i u novinarskoj loži

B92/MS
Zvezda nosilac u 3. kolu?
Dinamo Brest vodi posle pola sata igre na svom terenu protiv Astane sa ubedljivih 3:0.

Ukoliko kazahstanski šampion bude eliminisan, a Lion ne osvoji Ligu šampiona, Crvena zvezda biće nosilac na žrebu za 3. kolo kvalifikacija.