I kolo kvalifikacija: Partizan – RFS 1:0 (0:0)

Fudbaleri Partizana pobedili su RFS iz Letonije sa 1:0 u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Natho 52
  FKP   RFS
  1 : 0
KRAJ UTAKMICE!
PARTIZAN IDE U DRUGO KOLO!
90+3 RFS preti
Lemajić je šutirao glavom, na sreću Partizana neprecizno.
90+2 Smiljanić je zamenio Natha
Taktička izmena Sava Miloševića.
90' Još četiri minuta do kraja utakmice
89' Propala šansa za RFS
Bek RFS je pokušao iz slobodnog udarca, ali je poslao neprecizan šut.
86' Propala je akcija Partizana
Sadik je odlično prošao, nekoliko fudbalera je ostavio iza sebe, ali je onda poslao loptu iza leđa Natha koji nije uspeo da se snađe.
85' Partizan ide ka drugom kolu
Partizan kontroliše ritam utakmice, a Letonci pokušavaju iz prekida. Za sada su bezopasni.

Srdjan Stevanovic/Starsport
78' Opasan šut Natha
Kučer je ponovo uspeo da reaguje. Partizan je umalo došao do 2-0.
Među trojicom

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto
73' Suma odmah u šansi
Sejduba je šutirao u dalji ugao i lopta je otišla malo pored stative.
72' Suma menja Stevanovića
Izmena i u Partizanu.
71' Lemajić loše šutirao glavom
Fudbaler RFS-a pokišao je glavom, ali je loše šutirao.
70' Ofor i Santana ulaze u igri
Najbolji strelci RFS-a ulaze u igru.
66' Partizan kontroliše ritam meča
Crno-beli zadovoljni su golom i za sada drže sve u svojim rukama. I dalje gledamo ispodprosečna fudbal.
Gol Natha
59' Natho potez više
Dobro su kombinovali Natho i Asano, međutim Izraelac nije uspeo da dobro završi akciju.
Natho slavi pogodak

Pedja Milosavljevic/Starsport
55' Crno-beli lakše dišu
Mnogo je lakše sada igračima Partizana. Postigli su važan gol i sada je na njima da održe prednost.
52' GOL! Partizan vodi 1-0!
Natho je rutinski izveo penal i Partizan je poveo protiv Letonaca.
51' Penal za Partizan!
Strumija je igrao rukom u kaznenom prostoru i arbitar je pokazao na belu tačku.
50' Fudbaleri RFS-a traže penal, a igrači Partizana faul u napadu
Gužva u kaznenom prostoru Partizana posle koje se ništa nije desilo.
46' Počelo je drugo poluvreme
Prvi napad imaju fudbaleri RFS-a.

Pedja Milosavljevic/Starsportphoto
45' Kraj prvog poluvremena!
Imao je Partizan dve dobre šanse, ali pored toga nismo videli mnogo od crno-belih.

Letonci su veoma disciplinovani, dobro se brane i imali su jednu šansu koji nisu iskoristili.

Partizan će morati više da zapne da bi došao do gola.
43' Crno-beli pritiskaju
Partizan u završnici poluvremena pokušava da dođe do gola. Letonci se vrlo disciplinovano brane.

38' Prva šansa za RFS
Šarić je šutirao levom nogom malo pored gola. Bila je ovo solidna šansa za Letonce.
36' Odličan šut Asana
Golman RFS-a još bolje je odbranio. Sjajna parada.

Malo posle toga šansu je imao i Sadik koji je levom nogom šutirao slabo i Kučer je ponovo dobro reagovao.
34' Loš udarac Sadika
Napadač Partizana je sve dobro uradio, ali je završni udarac bio baš loš.
33' Bleda igra crno-belih
Letonci su usporili ritam, Partizan na trenutak ima inicijativu, međutim za sada ne uspeva da igra na način na koji bi voleo.
Najbolju šansu imao je Natho

29' Crno-beli pritiskaju
Kako prolazi vreme tako je i Partizan konkretniji. Za sada se igra uglavnom na polovini letonskog kluba.
24' Odlična šansa za Partizan!
Natho je bio u dobroj prilici, ali je promašio.

Ofanzivni vezni Partizana je izašao sâm ispred golmana RFS-a koji je nogama uspeo da mu odbrani šut.
19' Prvi šut u okvir gola Partizana
Sadik je pokušao sa nekih 25 metara. Udarac mu je bio slab i golman RFS-a je lako reagovao.

13' Crno-beli kontrolišu utakmicu
Partizan ima više loptu u nogama, međutim za sada ne stvara šanse.
8' Sada korner za Partizan
Nisu uspeli crno-beli da stvore šansu.
7' Korner za RFS
Letonci su uspeli da izbore udarac iz ćoška.

Šćekić odlično reaguje.
4' Prva šansa za Partizan!
Sadik je poslao dobru loptu ka Asanu.

Japanac je šutirao snažno, ali mu je blokiran šut.
1' Počela je utakmica
Prvi napad imaju fudbaleri Partizana.
Kreće utakmica!

B92/SS
Utakmica kreće za nekoliko minuta
Sve je spremno za meč između Partizana i RFS-a.
Savo Milošević malo pre početka utakmice

Zagrevanje fudbalera

Utakmica počinje za 20-tak minuta
Igrači se zagrevaju i uskoro će meč početi.
Standardna kontrola ispred stadiona

Postava RFS-a
Danas igra i drugi srpski predstavnik:
O meču između TSC-a i Petrokuba čitajte OVDE.
Milošević najavio i održao reč:
"Braniće Vladimir Stojković", rekao je Milošević pre utakmice.

Na prethodnih pet utakmica u Superligi Srbije na golu je bio Aleksandar Popović.
Na klupi su:
Partizan: Popović (GK), D. Stojković, Suma, Ostojić, Brežančić, Matić, Smiljanić.

RFS: Ikstens (GK), Sorokins, Zjuzins, Babičev, Santana, Isajevs, Ofor.
Poznati sastavi:
Partizan: Stojković – Miletić, Vitas, Banjak, Urošević – Šćekić, Zdjelar – Stevanović, Natho, Asano – Sadik.

RFS: Kučer – Solovjovs, Lipušćek, Jagodinskis, Savalnieks – Šarić, Strumia, Ikaunieks – Kouadio, Lemajič, Šimkovič.
Milošević: Znamo šta nas očekuje
"Moramo da nadjemo način da se koncentrišemo na utakmicu, a ne na ono što se dešava oko terena. Videli smo da su utakmice u Ligi šampiona bile fenomenalne iako nije bilo publike. Mi smo klub koji je u velikoj meri navikao i nije nam prvi put da igramo bez publike i tačno znamo šta nas očekuje", rekao je Milošević pre utakmice.
Zdravstveni bilten
Lazar Marković duže vreme ima problem s povredom i ne konkuriše za tim protiv RFS-a.

Takođe, Sejduba Suma verovatno nije spreman za svih devedeset minuta jer se povredio na meču s Radnikom.
Pre 17 godina
Partizanova 300. utakmica na evrosceni
Prvi meč na ino-sceni fudbaleri Partizana odigrali su 1955. godine protiv lisabonskog Sportinga, što je bio prvi ikada u tadašnjem Kupu evropskih šampiona.

Najbolji rezultat bilo je finale 11 godina kasnije kada je Partizan u borbi za titulu prvaka Evrope poražen od Real Madrida (2:1) u Briselu.