20. kolo: Crvena zvezda – Real Madrid 65:62

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Real Madrid 65:62, u odloženom meču 20. kola Evrolige.

12,6 sekundi do kraja
Ivanović je fauliran i pogađa oba bacanja za 65:62.
13 sekundi do kraja
Trojka Ljulja za 63:62.
1:06 do kraja
Trojka Ljulja za 63:59.

1:19 do kraja
Davidovca je faulirao Tavares i opet pogađa dva bacanja za 63:56.
1:40 do kraja
Tavares je opet promašio, da bi Tompkins zatim napravio novi faul u napadu, treći na meču.

Tompkins pravi peti faul i faluira Davidovca na šutu za tri. Davidovac pogađa dva za 61:56.
2:27 do kraja
Davidovac flouterom prekida seriju Reala za 59:56, pa greši Tavares.
37' Povratak Reala
Ljulj pogađa trojku, pa onda i Abalde za 57:56.

Za 30 sekundi...
37' Zvezda na +7
Volters za 57:50, tajm-aut Laso.

36' Velika borba!
Flouter Dobrića za 55:48, ali Tavares poentira preko Mitrovića.
34' Zvezda u bonusu
Mitrović sjajan u odbrani, ali sudija kaže da je Luka odgurao Poarijea i Zvezda je ispunila bonus.
33' Razmenjene trojke
Jabusele pogađa trojku na isteku napada, a odmah vraća Dobrić!

32' Zvezda na +5!
Kalinić ide do kraja i otvara 4/4 poenima, a onda Kalinić faulira Ljulja na šutu za tri za tri slobodna bacanja – 45:45.

Kalinić nastavlja da igra sjajno i ponovo poentira na ulazu, ali je onda ponovo napravio faul, njegov treći i moraće da se pazi do kraja utakmice.

Zvezda je odbranila Ertela, a onda Volters pogađa trojku za +5!

Kraj treće četvrtine
Crvena zvezda ispustila je +8 protiv Reala i postigla samo osam poena.

Crveno-beli i dalje vode – 43:42.
30' Izjednačenje
Lazić je faulirao Tavaresa pod košem.

Centar pogađa oba za 42:42.
29' Loše u napadu
Zvezda igra veoma loše u napadu. Neorganizovano i samo sedam poena za devet minuta.

29' Stigao je Real
Kuzmić je promašio oba slobodna bacanja, nakon čega snažno zakucava Hanga za 42:40.

Tajm-aut Radonjić.
28' Zvezda i dalje vodi
Slab napad i samo sedam poena za osam minuta, ali i dobra odbrana.

Zvezda vodi 42:38.
27' Zvezda stala
Abalde je iznudio falu Kalinića i pogodio dva slobodna bacanja za 42:36.

Tri vezane akcije Zvezde ističe napad...
26' Trojka Ivanovića
Ivanović pogađa trojku i "zapalio" je halu!

Zvezda vodi 42:34.

25' Tvrdo
Hanga pogađa težak šut, pa odgovara Ivanović za 39:34.

Zaustavili su Tavaresa opet pod košem, nakon čega Lazarević gubi loptu.
23' Povredio se Vilijams-Gos
Povredio je prst i otišao u svlačionicu.
22' Nastavlja se velika borba
Vilijams-Gos otvara 3/4 poenima, nakon čega Kalinić promašuje svoj četvrti vezani šut.

Posle višeminutnog prekida jer sat nije radio, Zvezda je odigrala dobru odbranu nad Jabuseleom, ali su se odmah Kalinić i Volters spetljali na polovini i vratili loptu nazad.

Tavares poentira posle finte šuta, a onda je Kalinić iznudio faul na šutu za tri poena. Pogodio je dva za 37:32.
21' Počela je treća četvrtina
Zvezda na +7 protiv Reala.
Kraj prvog poluvremena
Crvena zvezda vodi 35:28.

Sjajno prvo poluvreme crveno-belih.
20' Volters!
Pogađa za 35:28.

19' Zvezda nije iskoristila veliku šansu
Volters propustio otvorenu trojku, Lazarević isto, pa promašaji Kalinića i Holinsa, za dva i za tri.
18' Zvezda na +5
Holins krade loptu Ljulju i dodaje Voltersu za lako polaganje za +5, pa Tavares pravi faul u napadu.

Kalinić nije pogodio posle prodora, ali jeste Ljulj.

Davidovac je iznudio dva slobodna bacanja i pogodio za 33:28.
17' Odgovara Zvezda
Volters pogađa trojku posle sjajne akcije 2 na 2 sa Davidovcem, pa je Davidovac ukrao loptu Poarije i Dobrić u kontri pogađa za 29:26.

16' Posle silnih promašaja...
Tompkins je pogodio novu trojku, pa uzvraća Dobrić flouterom za 24:23.

Trojku sada pogađa i Ljulj i tajm-aut Radonjića.
15' Davidovac!
Rudi Fernandes je promašio četiri otvorene trojke zaredom!

Konačno poeni, Davidovac pogađa pod košem, pa se Zvezda odbranila, ali Volters opet promašuje zicer.

Ljulj nije pogodio otvorenu trojku, a Rudi promašuje petu trojku zaredom!

Davidovac posle finte pogađa flouter za 22:20.

13' Pad u igri
Tompkins je odgurnuo Lazića sa leđa i zaradio faul u napadu, ali je onda Ivanović promašio zicer.

Tompkins je ponovo napravio faul u napadu, non stop se gura sa Vajtom.

Dobrić je promašio otvorenu trojku, dugo nema poena.
12' Poarije pravi probleme
Poarije je sjajno odigrao 2 na 2 sa Ertelom i poentirao na startu 2/4, a onda sjajno pogađa Ivanović na ulazu, za svoj šesti poen.

Mitrović je ukrao loptu, a onda je izgubio u kontri, zbog čega je Radonjić bio besan i ušao u teren.

Poarije nastavlja da muči Mitrovića i dodaje Tompkinsu, koji pogađa trojku iz ugla za 18:20.
Kraj prve četvrtine
Crvena zvezda vodi 16:15.

Crveno-beli su šutnuli 11 slobodnih bacanja i odlično su profitirali od ranog uvođenja u bonus Reala.

Real je samo jedan koš dao van reketa.

Ivanović je pokrenuo Zvezdu sa četiri poena i ukradenom loptom.
9' Koš za koš
Posle poena Lazića pod košem, Ljulj pogađa trojku posle lošeg rotiranja Zvezde.

Vajt pogađa na prodoru za 12:13.

8' Preokret Reala
Valter Tavares samo skuplja ofanzivne skokove, ali Real ništa ne može da pogodi za tri.

Lake poene pogađa Jabusele za 8:7, Kalinić je prmašio otvorenu trojku, pa je Radonjić menjao i ubacio Mitrovića, Dobrića i Ivanovića.

Hanga je uspeo da izbaci Kuzmića, doda Tavaresu, koji pogađa uz faul za 8:10.
6' Odbrana za desetku
Sjajno je odbranjen Tavares, što je velika zasluga Kalinića, koji je sprečio najviše košarkaša Evrolige da poentira.

Zvezda je uvela Real u bonus na pet minuta do kraja četvrtine, što je takođe odlično.

Sve je nalete Reala odbila Zvezda i idemo na prvi tajm-aut.
5' Raspoložen Holins
Holins se izvukao posle pikenrola i iznudio je faul Hange na šutu za tri poena.

Pogađa sva tri za 8:5.

4' Velika borba
Holins je sjajno asistirao Kuzmiću, kog faulira Tavares za penale. Kuzmić pogađa jedno.

Jabusele pogađa posle ofanzivnog skoka za 5:3, pa u narednom napadu zakucava Tavares.
2' Sjajna energija na startu
Prve poene na utakmici postiže Jabusele sa linije penala, koji pogađa jedno bacanje, pošto ga je Holins faulirao. Prethodno je Kuzmić promašio ceo koš sa poludistance.

Prve poene za Zvezdu postiže Kalinić, pošto je pogodio dugu dvojku preko Abaldea, Zvezda se zatim odbranila, ali je onda Kalinić bacio loš pas za Holinsa.

Holinsa je faulirao Jabusele na ulazu i Zvezdin Amerikanac pogađa dva bacanja za 4:1.
1' Počela je utakmica
Može li Zvezda da skine krunu "kralju"?
Matija Bećković

Radonjić o problemima Reala
Evroliga i optereæenja su ogromna, a mi to ovde jako dobro znamo, plus domaæa takmièenja dovode do toga da ekipe koje na godišnjem nivou igraju toliki broj utakmica uz putovanja i optereæenja, naravno da dolazi do situacija kada imaju slabije dane ili utakmice. Imamo prilike da vidimo kroz dosta sliènih situacija da timovi poput nas, Reala, Barselone prolaze takve momente. Neko ih prolazi više, neko duže. Naravno da bolji timovi to bolje nose i lakše izlaze iz tih situacija, sigurno ne razmišljamo o tome jer je sigurno da se radi o ogromnom kvalitetu i iskustvu.