Trijumf Hemofarma u Splitu

Izvor: Vladimir Novakoviæ

Subota, 24.02.2007.

20:46

Košarkaši Hemofarma deklasirali su u gostima Split rezultatom 89:51 (14:18, 17:14, 33:11, 25:8) u 22. kolu NLB lige. Šesnaestu pobedu u sezoni Vrščani su ostvarili zahvaljujući fantastičnoj igri u drugom poluvremenu, koje su dobili rezultatom 58:19! Najbolji igrač utakmice bio je Aleksej Nešović sa 17 poena, 7 skokova, 5 asistencija i 3 ukradene lopte.

Milenko Topić dao je 16, a Predrag Šuput 13 poena, iako niko od njih dvojice nije odigrao preko 25 minuta.

U splitskom timu Portorikanac Elijas Ajuso dao je 19 poena, zahvaljujući dobrom šutu za 3 (4/9),. Ali je ubacio samo jednu od osam upućenih dvojki.

Uz ubedljivu pobedu, dobra vest za Hemofarm je povratak Bakića i Vukosavljevića, koji su odigrali po nekoliko minuta posle pauza zbog povrede.

Posle poraza Budućnosti u Sarajevu Hemofarm je četiri kola pre kraja gotovo sigurni učesnik plej ofa.