Dvoransko SP u atletici: Drama u skoku u dalj

Izvor: B92, zvanicni sajt

Subota, 15.03.2003.

20:50

Jedna od najzanimljvijih disciplina subotnjeg programa na dvoranskom prvenstvu sveta u atletici bio je skok u dalj. Amerikanac Dvajt Filips (na slici) ušao je u poslednju seriju kao vodeći, sa skokom od 8,23. Pretposlednji je na zaletište izašao Španac Jago Lamela, vicešampion sveta iz 1999. i povratnik posle povrede. Lamela je skočio 8,28 i ostavio Filipsa da završi takmičenje. Filips se zaleteo i skočio 8,29, osvojivši zlatnu medalju. Dva najbolja skakača su zagrljeni otpozdravili publici posle takmičenja. Treće mesto osvojio je Amerikanac Migel Pejt. Petostruki svetski šampion Ivan Pedroso propustio je prvenstvo zbog prošlomesečne povrede lože.

U ostalim subotnjim takmičenjima zlata su ovojili Britanac Marlon Devoniš (20,62) i Amerikanka Mišel Kolins (22,18) na 200 metara, Nemac Tim Lobinger (5,80) u skoku s motkom, Britanka Ašia Hansen u troskoku (15.01), Irina Koržanenko iz Rusije (20,55) u bacanju kugle, Francuz Dris Mazuzi (3:42.59) na 1500 metara i Etiopljanka Adere Berhane (8:40.25) na 3000 metara.U nedelju je na programu 14 finala. Posle prvih 13 disciplina najuspešnije su SAD sa 7 medalja (3-2-2), a sledi 6 nacija sa po tri odličja.