Erling Haland, mladi norveški fudbaler, oduševio je sve na debiju za Borusiju iz Dortmunda.

Izvor: PT

Subota, 18.01.2020.

17:13

Tanjug/ Tom Weller/dpa via AP

Talentovani napadač je u 56. minutu zamenio Piščeka i za 23 minuta postigao het-trik i time potpuno preokrenuo tok meča.

Haland je na asistenciju Sanča u 59. minutu sjajno gađao u dalji ugao čime je smanjio na 3:2.

Pogodak pogledajte OVDE.

Sančo je u 61. minutu izjednačio na 3:3, dok je Haland u 70. pogodio za preokret Dortmunda. Azar je sve uradio i na kraju je nesebično dodao loptu do Norvežanina. Gol pogledajte OVDE.

Haland se tu nije zaustavio. Sjajno je istrčao kontru i šutem po zemlji matirao golmana Augzburga. Treći gol Halanda vidite OVDE.

Podsećamo, Haland je rođen 2000, što znači da će ove godine napuniti tek 20.