Šou braće Azar za savršenu Belgiju, živi nada Slovenije i Velsa

Fudbaleri Belgije overili su prvo mesto u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, dok je Vels zadržao nadu za odlazak na isto.

Izvor: LN

Subota, 16.11.2019.

19:53

Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Belgija je na gostovanju Rusiji bila ubedljiva i odnela pobedu iz Sankt Peterburga rezultatom 4:0.

Ovo je bila deveta pobeda Belgijanaca u isto toliko mečeva, a priliku da odu na savršenih 10/10 imaće u poslednjem kolu kada dočekuju Kipar.

Utakmica je bila rešena u prvom poluvremenu, pošto su gosti tada vodili sa 3:0, a sva tri gola postigla su braća Azar – prvi se u listu strelaca upisao Torgan, a onda je dvaput tresao mrežu "zbornaje" Eden.

Rusija je pokušavala da ublaži poraz ali nije uspevala da parira nadmoćnoj Belgiji.

U 72. minutu Romelu Lukaku povisio je na 4:0, a počasni gol za domaćina postigao je Džikja sedam minuta kasnije,

U utakmici bez rezultatskog značaja Kazahstan je lako izašao na kraj sa San Marinom pobedivši 3:0, dok je Škotska ranije savladala Kipar na gostujućem terenu sa 2:1.
Vels je zadržao nadu za plasmanom na EP pobedom nad Azerbejdžanom na gostovanju rezultatom 2:0.

Velšani su dominirali tokom cele utakmice, a pitanje pobednika su rešili u prvom poluvremenu.

Poveli su golom Mura u 10. minutu, a u 34. na 0:2 povisio je Hari Vilson posle asistencije Danijela Džejmsa.

Situacija u Grupi E je veoma neizvesna, što se može videti prema tabeli, a dosta toga iskristalisaće duel Hrvatske i Slovačke u subotu od 20.45.
Slovenija je pobedila Letoniju na svom terenu rezultatom 1:0 i ostala u igri za direktan plasman na Evropsko prvenstvo.

Slovenci su pobedili autogolom Tarašovsa u 53. minutu.

Domaćin je zasluženo došao do pobede u Ljubljani, pošto je na kraju meča imao čak 24 šuta ka golu protivnika, uz 65 odsto poseda.

Iako i dalje imaju šansu da se plasiraju na EURO, Slovenci će morati da čekaju kikseve Austrije i Poljske, protiv koje će igrati u poslednjem kolu.