NBA Bajern "uništio" Darušafaku, Real silan u Tel Avivu

Košarkaši minhenskog Bajerna "uništili" su ekipu Darušafake u prvoj utakmici šestog kola Evrolige.

Četvrtak, 08.11.2018.

21:41

NBA Bajern
Starsportphoto

Bavarci, koje sa klupe vodi nekadašnji trener Crvene zvezde Dejan Radonjić, odigrali su najbolju partiju od početka sezone i slavili sa ubedljivih 116:70.

Šampion Nemačke je posle izjednačene prve četvrtine pitanje pobednika rešio u drugoj koju je dobio sa 33:15, ali u nastavku nije želeo da spusti nogu sa papučice gasa.

Bajern je u trećoj deonici bio još ubedljiviji, da bi do kraja "gazio" protivnika za maksimalnih +46.

Ovom pobedom klub iz Minhena se popeo na sedmu poziciju sa skorom 3-3, gurnuvši "Dačku" na pretposlednje mesto.

Bavarci su postigli 18 trojki, a petorica igrača imala su dvocifren učinak – prednjačio je Devin Buker sa 18 poena, Peteri Koponen i Nihad Đedović su postigli po 16.

Vladimir Lučić je upisao 8 poena (2-2 za dva, 1-1 za tri, 1-1 slobodna bacanja), uz 2 skoka, asistenciju i 2 ukradene lopte za 17 minuta, Stefan jović je zabeležio 4 poena (2-5 za dva), uz skok i 7 asistencija i 2 ukradene lopte za 15 minuta, dok je Nemanja Dangubić dodao 6 poena (0-3 za dva, 2-3 za tri) i 3 skoka za 19 minuta.

Kod gostiju Džeremi Evans je postigao 20 poena, uz 7 skokova, Markel Braun 10, a Majkl Erik 9.
Identičan scenario viđen je i u Tel Avivu gde je Real Madrid razmontirao domaći Makabi – 87:66.

Izjednačenih 10 minuta, ali onda furiozna igra "Kraljevskog kluba" u drugom kvartalu u kojem su primili samo 8 poena, a dali 23, pa povratka za Izraelce nije bilo.

Plejmejker Reala Serhio Ljulj je postigao 17 poena, Džejsi Kerol ga je pratio sa 16, Gustavo Ajon je zabeležio 12, uz isto toliko skokova, a Entoni Renfold 11. Kod domaćih, Džon O'Brajant je meč završio sa 17, a novajlija iz NBA lige Ramon Sešns 11 poena.

Ekipa Pabla Lasa je zadržala maksimalan učinak i prvo mesto na tabeli posle šest rundi, dok je Makabi 13. sa samo jednim trijumfom.