Partizan lako slavio pred 1.000 navijača

Fudbaleri Partizana lako su savladali Metalac 3:0 (1:0), pred svega oko hiljadu gledalaca u Humskoj, u meču 25. kola Superlige Srbije.

Izvor: A. Kovaèeviæ

Sreda, 08.03.2017.

15:30

Crno-beli su dominirali od prvog do poslednjeg minuta i pogocima Leandra Tavambe u prvom, te Uroša Đurđevića i Petra Đuričkovića u drugom produžili niz mečeva bez poraza na 21.

Tim Marka Nikolića je mogao da slavi još ubedljivije, ali je golman Metalca Nemanja Belić imao sedam sjajnih odbrana, uz još nekoliko propuštenih zicera Partizana, a jedan gol je neshvatljivom odlukom sprečio linijski sudija.

Goleadu Partizana najavio je Janković koji pogađa stativu u 14. minutu, ali u narednih 20-ak Metalac debakla sa nekoliko sjajnih intervencija sprečava golman Belić.

Ipak, i on je morao na kraju da kapitulira, a bio je nemoćan u 43. minutu posle sjajnog skoka Leandra Tavambe za prvenac napadača iz Kameruna u crno-belom dresu.

Parizan je nastavio sa dominacijom u nastavku meča, a prednost duplira pola sata pre kraja posle nove sjajne saradnje kapitena Miroslava Vulićevića i Uroša Đurđevića, koji sa pet metara stiže do 12. gola u prvenstvu.

Belić uspeva još nekoliko puta da spasi svoj gol, da bi sredinom drugog dela igre gostima "pomogao" i linijski sudija Slobodan Pavlović, koji je svirao ofsajd Partizana iako je Janković proigrao Evertona na svojoj polovini terena.

On i Leonardo su brzi bili jedini igrači na delu terena koji pripada Metalcu, ali je glavni sudija Zoran Široki potvrdio signalizaciju svog pomoćnika.

Partizan ipak stiže do trećeg gola u nadoknadi vremena, Belić stavlja mrlju na sjajan meč, loše ispucava loptu, ona pogađa Đuričkovića koji je odmah šalje u mrežu sa ivice kaznenog prostora.

Tok meča:

Partizan je krenuo ofanzivno od starta, prvu priliku imao je Leandro Tavamba, čiji udarac nije bio previše ozbiljan, dok je daleko opasnije bilo posle pokušaja Miletića glavom posle kornera, ali je golman gostiju uspeo da reaguje.

Desetak minuta kasnije Partizan je imao najbolju šansu, posle nekoliko brzih pasova Kosović šutira sa poprečne linije ali pogđa stativu.

Već minut-dva kasnije crno-beli su imali još dve odlične situacije za gol, ali golman Belić sprečava dobre pokušaje Leonarda i Đurđevića iz kaznenog prostora.

Nastavio je domaći tim da pritiska odbranu Metalca, novu priliku je u 24. minutu imao Janković posle "štikle" Kosovića, ali treći put u nizu sjajno reaguje Belić. Nastavio je golman Metalca da briljira i posle narednog kornera, ovaj put paradom zaustavlja šut glavom sa leve strane. Opao je pritisak Partizana u narednih desetak minuta, golu Metalca je zapretio samo Miletić udarcem sa 25 metara, ali Belić lako hvata loptu.

Pet minuta pre poluvremena opet stiže do gol šanse, Tavamba je na sirovu snagu dobio duel sa Bondarenkom u kaznenom prostoru, snažno šutirai iz okreta, ali opet Belić spasava goste i vrhovima prstiju izbacuje loptu u korner.

Konačno, dva minuta pre poluvremena Partizan stiže do vođstva. Posle kornera Marka Jankovića sa leve strane, Leandro Tavamba sjajno skače pored Dopuđa na petercu i glavom trese mrežu, ovaj put nemoćnog Belića (1:0). Na samom startu drugog poluvremena Partizan je imao novi zicer za dupliranje prednosti, Janković je izbacio Đurđevića direktno na Belića, ali opet blista golman Metalca i novom zaustavlja šut junaka crno-belih iz nedavnog derbija.

Minut kasnije pokušava i Kosović, šutira sa 14 metara posle odbitka nakon kornera, ali za malo pored stative. Ubrzo se okušao i Tavamba, ali ovaj put Belić brani.

Međutim, Belić nije mogao sam da održava Metalac u životu, pa Partizan pola sata pre kraja stavlja tačku na pobedu. Opet je proradila kombinacije Vulićević-Đurđević, kapiten šalje prepoznatljivi centaršut sa desne strane, a Đurđević lako sa pet metara 12. put u prvenstvu ubacuje loptu u mrežu (2:0). Metalac u međuvremenu pokušava da zapreti udarcima sa distancem, ali bez opasnosti po gol Kljajića.

S druge strane, Partizan pravi nekoliko sjajnih kontri, a jednu koja bi sigurno donela gol, jer su Everton i Leonardo krenuli sami ka golu gostiju, zaustavio je linijski sudija Slobodan Pavlović koji je svirao ofsajd iako je Jankoviće na Partizanovoj polovini terena proigrao saigrača.

Dvadesetak minuta pre kraja Tavamba dobro proigrava Đurđevića, ali on ne uspeva da drugi put zatrese mrežu i izjednači se na vrhu liste strelaca Superlige sa Leonardom.

Pet minuta pre kraja Đurđević se našao u još jednoj gol šansi, pobegao je čuvaru posle posle trka sa oko 40 metara od gola, ali je njegov udarac sa 18 metara otišao pored gola.

U samoj završnici Mihajlović uspeva da prevari Belića udarcem sa desne strane, ali Dopuđ izbacuje loptu sa gol linije. Ipak, Partizan stiže do trećeg gola. Belić je upropastio sjajan dan lošim ispucavanjem, pogađa Đuričkovića koji sa ivice kaznenog loptu šalje u nebranjenu mrežu (3:0). Partizan je i dalje šest bodova iza lidera Superlige Zvezde, koja je savladala Vojvodinu u derbiju kola posle velikog preokreta u Novom Sadu.