22. kolo: Crvena zvezda – Čukarički 3:0 (1:0)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Čukarički 3:0 (1:0) u utakmici 22. kola Superlige Srbije.

Pavkov 16, Ohi 76, Dragovič 79
  CZV   ČUK
  3 : 0
Kraj utakmice
Crvena zvezda je savladala Čukarički 3:0.
Igraće se još dva minuta
83' Motika i Stanković debituju
Izašli su Ivanić i Sanogo, a na terenu su prvi put u zvaničnoj utakmici Motika i Stanković.
79' Dragović – 3:0!
Sve je gotovo.

Četvrti gol u sezoni postiže Aleksandar Dragović, posle smušene reakcije golmana Petrovića.

Katai je ubacio loptu u peterac posle prekida, Petrović je loše intervenisao i pogodio Dragovića, a lopta je od odbitka završila u mreži.

3:0!
76' 2:0!
Pogodio je na zvaničnom debiju Ohi Omoidžuanfo.

Ispratio je akciju Ivanića i usamljen smestio loptu u gol na drugoj stativi.

Zvezda je "slomila" Čukarički – 2:0.
71' Petrović ostavio Čukarički u životu
Ivanić je lepo gađao sa 20ak metara, ali je golman Petrović "kiflu" izbacio u korner.
69' Čukarički sa igračem manje!
Uroš Drezgić je zaradio drugi žuti karton.

Faulirao je Ivanića u naletu i dobio isključenje.
66' Čukarički sve više pred golom Zvezde
Opsedaju gol, ali se Zvezda nekako odbranila.

Period mnogo bolje igre "bržana".
57' Čukarički opet propušta šanse!
Posle jednog kornera Šapić je bio najviši u skoku, ali je zamalo lopta otišla pored gola.

Čukarički je propustio još jednu priliku.

srdjan stevanovic/starsport

52' Ndiaj sebičan
Bila je to odlična kontra za goste, ali ju je upropastio Ndiaj.

Imao je samog saigrača na strani, ali se odlučio da šutira i to pravo u Borjana.
47' Velika šansa za Čukarički
Ispala je skoro cela odbrana Zvezde, sam je na drugoj stativi ostao Kovač i šutirao, a Eraković mu se isprečio na putanji ka mreži.

"Brđani" su vrlo lako mogli do izjednačenja.
Nastavljen je meč
Kraj prvog poluvremena
Crvena zvezda ide na odmor sa prednosti zahvaljujući Milanu Pakovu.

Ubrzo je ostala bez strelca gola jer je zaradio rasekotinu na glavi...

Čukarički je bio najbliži izjednačenju kada je Roganović pogodio prečku iz slobodnog udarca.

Zanimljivo prvo poluvreme.
Mijailović u centru pažnje
Mijailović je nervozan, ima žuti karton, a napravio je još jedan faul na ivici isključenja.

Potom je Živković ušao jače u njega, iskusni vezista se uhvatio za nogu i ukazuje mu se pomoć.

Ne deluje da može da nastavi meč bivši fudbaler Crvene zvezde.
41' Rakonjac u dobroj šansi
Loše je zahvatio loptu iz dobre pozicije, na nekih devet metara od gola.

Jeste ga ometao Eraković, ali je mogao bolje da šutira.

Prebacio je gol.
Čukaričkom malo falilo da izjednači
Pogodak Pavkova
35' Rodić preti
Još jednom je šutirao sa ivice kaznenog prostora.

Pogodio je jednog igrača Čukaričkog i lopta je završila u korneru.
27' Dva brza žuta kartona za Čukarički
Oštro su startovali Šapić, a nekoliko momenata kasnije i Mijailović.

Dobili su žute kartone.

Pedja Milosavljevic/Starsport
24' Prečka!
Umalo izjednačenje.

Roganović je izveo slobodan udarac, lopta je pogodio Sanoga u "živom zidu", a onda je pogodila prečku.

Usledili su protesti igrača Čukaričkog jer sudija Minaković nije video očigledan korner za goste.
22' Pavkov neće moći da nastavi
Otišao je u svlačionicu.

Umesto njega na terenu je Rišairo Živković.
19' Pavkovu se ukazuje pomoć
Posle kornera je glavom udario u potiljak Ndiaja i odmah se srušio.

Lekari su mu zaustavili krvanje, ali ostaje pitanje da li će se vratiti na teren.
16' Gol – Zvezda vodi!
Strelac je Milan Pakov.

Dobio je loptu sa levog boka od Rodića i zakucao je loptu pod prečku. Osmi gol snažnog napadača u Superligi Srbije.

Zvezda je povela protiv Čukaričkog.

8' Inicijativa Crvene zvezde
Igra se pred golom "brđana", čija odbrana je na mukama.

Međutim, dobro se brani i odoleva. Vidi se dobra postavka gositju.

Zvezda pokušava preko Kataija da napravi razliku.
5' Početno opipavanje pulsa
Bez uzbuđenja.

Zvezda pokušava da nametne kontrolu, a i Čukarički je izašao visoko.
Atmosfera sa stadiona
Počeo je meč sa zakašnjenjem
Pet minuta posle zakazanog termina.

Sa centra su krenuli fudbaleri Crvene zvezde.
Solidan odziv publike
Polako se popunjava stadion "Rajko Mitić".

Deluje da će biti dobar odziv za superligaške uslove...
Tim Čukaričkog
Trener Saša Ilić se odlučio za sledećih 11:

Petrović – Stevanović, Šapić, Drezgić, Roganović – Mijailović, Kovač, Lukić, Čolović, Ndaje – Rakonjac.
Zvezdina startna postava
Interesantno, trener Stanković se odlučio da igra sa dvojicom klasičnih napadača – Milanom Pavkovom i Ohijem Omoidžuanfom.

Borjan – Pičini, Dragović, Eraković, Rodić – Sanogo, Kanga, Ivanić – Katai, Pavkov, Ohi