1/8 finala: Viljareal – Juventus 1:1, Čelsi – Lil 2:0

Posle prve utakmice osmine finala Lige šampiona između Viljareala i Juventusa niko nema prednost i u revanšu će se krenuti "od nule" – 1:1 (0:1).

Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti još dva duela osmine finala Lige šampiona, kao i debi Dušana Vlahovića u elitnom takmičenju.
Grafika: SofaScore

Kraj utakmica u Španiji i Engleskoj
Čelsi je mnogo bliži četvrtfinalu, dok će Viljareal i Juventus voditi veliku bitku u Torinu 16. marta.
Igra se još četiri minuta nadoknade u Viljarealu.
84' Vlahović u šansi!
Gađao je bliži ugao, ali je Heronimo Rulji ovog puta bio uspešniji i odbranio mu udarac.
80' Čelsi rutinski odrađuje posao
Tim Tomasa Tuhela igra vrlo zrelo u takmičenju u kom je branilac titule.
75' Dosta je opao ritam meča
Puno tehničkih grešaka oba tima, deluju kao da ih umor sustiže.
66' GOOOOOL!
Viljareal je izjednačio i "poništio" gol Vlahovića.

Veliki propust odbrane Juventusa, Dani Pareho je ostao potpuno sam i elegantno zatresao mrežu za 1:1.
65' Viljareal ima veći posed, više trče njegovi igrači
Ali i dalje ne pronalaze rupu u odbrani Juventusa.
63' GOOOOOL!
Čelsi duplira prednost u maestralnoj kontri koju je izvukao Ngolo Kante.

Omaleni Francuz je vukao loptu u situaciji 3 na 4, fenomenalnom proigrao Kristijana Pulišića, a Amerikanac je rutinski završio akciju za 2:0.
60' Prinudna izmena u Čelsiju
Asistent kod, za sada jedinog gola na meču, Hakim Ziješ moraće da napusti teren zbog problema sa povredom.

Umesto Marokanca u igri je Saul Nigez.
57' Alberto Moreno je tukao, Ščešnji i to odbranio
Juventus dobro čuva početno vođstvo koje je doneo Dušan Vlahović.
Nastavljene su utakmice
Juventus pojačava odbranu uvođenjem kapitena Leonarda Bonućija.
47' Juve prvi preti u nastavku
Morata je bio u polušansi, ali je loše zahvatio loptu i poslao je pored gola iz poluvoleja.
Idemo na odmor i u Viljarealu
Prvih 45 minuta apsolutno je obeležio Dušan Vlahović i to golom posle samo 32 sekunde na svom debiju u Ligi šampiona.
Kraj prvog poluvremena u Londonu
Čelsi je bio mnogo bolji u prvih 15 minuta i zahvaljujući tome vodi protiv Lila rezultatom 1:0.
35' Nakon uraganskog početka, dosta slabiji fudbal
I na "Keramici" i u Londonu.

Juventus je umirio meč u Španiji i sve se, za sada, odvija kako žele izabranici Masimilijana Alegrija.

Ni Čelsi ne pritiska previše posle uvodnog vođstva nad Lilom.
17' Danjuma pokušava, Ščešnji brani
Još jedan opasan nalet Viljareala.
Vlahović zadivio planetu brzim golom, što je novi rekord LŠ
Jeven Konopljanka je na debiju 2015. godine to učinio brže u dresu Sevilje protiv Menhengladbaha.

Ali, sa razlikom da je to učinio ulaskom sa klupe posle samo 17 sekundi.

Kada je reč o debitantima starterima, Vlahović jeste novi rekorder sa najbržim golom, nadmašivši Andreasa Milera iz 1995. godine.

EPA-EFE/Domenech Castello
13' Stativa Viljareala!
Velika šansa za Đovanija Lo Selsa posle prodora Pedrase.

Ščešnji je već bio savladan, ali je lopta odsela na stativi.