1/8 finala: Atletiko - Liverpul 1:0 (1:0)

Fudbaleri Atletika pobedili su Liverpul 1:0 u Madridu u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

Dobrodošli
Kraj utakmice!
Veliki trijumf Atletika, potpisanim golom Saula.
Sudija Marčinjak je produžio četiri minuta
Nemoć Liverpula pokazuje i reakcija Jirgena Klopa. Nemac je mnogo ljut! Ima i zbog čega...
Pet minuta do kraja
Liverpul je u ovim trenucima bezopasan, čak štaviše, Atletiko je napao preko raspoloženog Renana.

Mogu li goste da unesu neizvesnost?
80' Nema više izmena
Simeone je uveo Dijega Kostu umesto Koree, a ubrzo je na drugoj strani Milner zamenio kapitena Hendersona.

Ostalo je još nešto više od 10 minuta...

Liverpul ništa konkretno da napravi, to mu i ne da odlični "blok" Atletika
73' Velika prilika za Liverpul
Šta je promašio Henderson! Bio je usamljen u kaznenom prostoru domaćina posle idealnog centaršuta, ali je loše gađao. Najbolja prilika za Liverpul!

Prvak Evrope gol će morati da juri i bez Salaha nakon Manea, ušao je Okslejd-Čemberlen umesto Egipćanina
71' Renan zamalo!
Kakav udarac levog beka Atletika! Probao je iz daljine snažno, ali pored gola.

Ostaje 1:0 za Atletiko, koji je ponovo preuzeo primat na terenu.
68' Morata ponovo promašuje
Morata je drugi put na utakmici bio u dobroj šansi, ali je oklevao.

Samo minut kasnije zamenjen Vitolom.
Retka slika da van Dajk vadi loptu iz sopstvene mreže.

EPA-EFE/RODRIGO JIMENEZ
Pola sata pre kraja
Velika borba vodi se na madridskoj travi, sve "puca" od duela na obe strane.

Simeone tera publiku da pravi još veću buku i dobija je...

Za sada, Atletiko kontroliše dešavanja na terenu posle šanse Salaha.
52' Salah!
Odlična šansa za "crvene". Salah se dobro ubacio, dobio je pravovremenu loptu od Gomeza, udario je snažno loptu glavom, ali je prošla tik pored stative.

Budi li se Liverpul?
Jedan od razloga zašto je Mane ostao u svlačionici

(Photo by Angel Martinez/Getty Images
50' Atletiko nastavlja u istom ritmu
I u drugom poluvremenu Atletiko pritiska rivala. Bile su dve situacije pred Alisonom, prvo se spetljao Vrsaljko, a onda je Korea centrirao nedovoljno dobro.
Izmene
Oba tima napravile su po jednu izmenu u pauzi.

Kod Atletika Ljorente je zamenio Lemara, a kod Liverpula Origi nervoznog Manea.
Počelo je drugo poluvreme
Atletiko je krenuo sa centra...
Trivija
Atletiko nikada nije izgubio utakmicu u Ligi šampiona a da je postigao gol u prvih 20 minuta utakmice.

Skor je impozantan - 16 pobeda i dva remija
Utisak prvog dela utakmice
Atletiko je potpuno nadigrao aktuelnog šampiona posle prvih 45 minuta.

Gosti su pripretili samo jednom preko Salaha, kada je njegov šut izblokiran iz dobre sitacije, dok je Atletiko pored gola imao sjajnu priliku Morate, ali i još nekoliko situacija pred Alisonom.

Madriđani zasluženo vode. Hoćemo li videti reakciju Liverpula?
Završeno je prvo poluvreme
Atletiko vodi golom Saula!
43' Finiš prvog dela
Drugi žuti karton na meču, zaradio ga je Korea zbog oštrog starta na Hendersonu.

Prethodno je "požuteo" Mane.

Igra se oštro na obe strane, a Atletikovi igrači žale se na Manea, nekoliko puta je Senegalac koristio laktove
Najbolji opis otvaranja utakmice Liverpula
35' Prva šansa za "crvene"
Tek prva prilika za Liverpul u 35. minutu. Salah je šutirao iz dobre situacije, ali je izblokiran i prvak Evrope dobio je samo korner.
29' Liverpulu poništen gol
Savladao je Oblaka Salah, ali je prethodno Firmino bio u nedozvoljenoj poziciji.

Kontru je baš povukao Salah, odigrao dupli pas sa Brazilcem, ali je odbrana Atletika bila kompaktna
26' Nova šansa, Liverpul imao sreće
Kakva prilika za Atletiko, Morata je imao zicer!

Zalomio je sjajno Fabinja, na samo tri metra od gola imao je samo Alisona, ali je šutirao pravo u njega.

Atletiko posle nepunih pola sata gospodari terenom "Vande"
20' Atletiko napada
Još jedan opasan napad Atletika, usledio je centaršuta sa leve strane, a Robertson je u padu u poslednjem trenutku skinuo loptu ispred Morate.

Bila bi to velika šansa za Atletiko...
Ovako je Saul matirao Alisona

Photo by Michael Regan/Getty Images
15' Atletiko u "bloku"
Odmah posle voðstva Atletiko je stao u prepoznatljiv gard u odbrani, sa jakim "blokom" na sredini terena. Liverpul, za sada, ne uspeva da ga probije
Zanimljivo....
Gol Saula možete da pogledajte OVDE.
4' Atletiko vodi!
Strelac je Saul Nigez! Odlično se snašao posle jednog kornera, konfuzna je bila odbrana Liverpula - potpuno netipično za njih...

Stefan Savić je probao glavom, a lopta se odbila tačno na nogu Saulu, koji ne greši iz neposredne blizine - 1:0 za Atletiko
3' Pritisak Atletika
Atletiko je jako agresivan na startu meča, pritisnuo je goste i "sabio" ih u kazneni prostor.
Utakmica je počela
Prvi su sa centra krenuli fudbaleri Liverpula
Atmosfera
Prepun stadion čeka goste iz Liverpula. Sjajan ambijent pravi 68.000 navijača.
Liverpulovo mesto uspeha
Stadion Vanda Metropolitano ostao je u sjajnom sećanju za Liverpul. Na istom mestu je prošle sezone slavio protiv Totenhema u finalu Lige šampiona 2:0

EPA-EFE/JUANJO MARTIN
Zagrevanje
Trivija
U poslednje dve sezone Liverpulov trozubac Mane - Salah - Firmino dao je najviše golova u nokaut fazi Lige šampiona - ukupno 23 (Mane 10, Salah sedam, Firmino šest)

Pojedinačno najviše je dao Kristijano Ronaldo (11), a Lionel Mesi na svom saldu ima devet.
Dva remija ostvarili su u grupnoj fazi Lige šampiona 2008. godine, po 1:1, a onda su se sudarili dve godine kasnije u polufinalu Lige Evrope.

Uspešniji je bio Atletiko zbog pravila gola u gostima i to posle produžetaka na Enfildu.

U Madridu je Atletiko slavio 1:0, isti rezultat je bio posle 90 minuta za Liverpul, a onda su oba tima dala po gol u dodatnih pola sata i "jorganžije" su otišle u finale i kasnije po trofej.

Tada je Dijego Forlan bio junak Atletika.