Plej-of, 2. meč: Crvena zvezda - Jang Bojs 1:1 (0:0)

Fudbaleri Crvene zvezde su uspeli da se plasiraju u Ligu šampiona! Srpski prvak je u revanš meču plej-ofa kvalifikacija za elitno takmičenje odigrao nerešeno, 1:1 protiv švajcarskog Jang Bojsa.

Vukanović 59, Ben 82ag
  CZV   JBS
  1 : 1
90+7' - Crveni karton za Tomanea!
Napadač Zvezde je zbog nesmotrenog starta dobio drugi žuti karton.
90+8' - Kraj! Zvezda je u Ligi šampiona!
Drugi put zaredom Crvena zvezda će igrati u Ligi šampiona!
90+6' - Prekršaj i žuti karton za Jovančića
Faul u opasnoj zoni, slobodan udarac za Jang Bojs.
90+4' - Žuti karton za Oaroa
Napadač Jang Bojsa je udario rukom Milunovića i dobio žuti karton.
90+2' - Odbrana Borjana!
Nsame je fantastično šutirao, ali je Borjan vrhovima prstiju uspeo da izbaci loptu u korner.
Pet minuta nadoknade vremena!
87' - Igra se "Viktorije"
Kompletno težište igre se preselilo na polovinu Crvene zvezde, igrači Jang Bojsa na sve načine pokušavaju da ugroze Borjana, ali u tome ne uspevaju.
82' - Aplauzi za Vukanovića, na terenu je Ivanić
Treneru Milojeviću je neophodna sigurnost na sredini terena, zbog toga je iz igre izveo krilnog napadača i strelca gola i uveo veznog fudbalera.
82' - Gol za Jang Bojs! Ben savladao Borjana!
Centaršut sa desne strane je izbačen iz šesnaesterca, lopta je naletela na nogu Janku koji je loše šutirao, ali je njegov pokušaj glavom u mrežu Borjana sproveo napadač Zvezde - Ben.
79' - Žuti karton za Tomanea
Napadač Zvezde je faulirao Janka i zasluženo dobio žuti karton.
Košarkaši Zvezde prate kolege iz "crveno-bele" porodice

69' - Garsija ustupa mesto Benu
Mnogo toga je uradio omaleni Argentinac, stigao ga je i umor, pa je na teren ušao Ben.
69' - Pokušaj i Nsamea
Opet loš pokušaj fudbalera Jang Bojsa...

Starsport
65' - Jang Bojs svim silama u napad
Dve promene u timu gostiju, Miralem Sulejmani je zamenio Vensana Sijera, dok je Gijom Oaro ušao na teren umesto Rožera Asalea.
Gol Zvezde - kruna aktivnog početka poluvremena
Za razliku od prvih 45 minuta, drugi deo meča nam je od starta doneo mnogo uzbuđenja.

Napadale su obe ekipe, otvorilo se mnogo prostora na sredini terena, a kao rezultat toga je stigao kontranapad iz kog je Zvezda postigla gol.

Iz prvog šuta u okvir.
64' - Šut Fasnahta, bez opasnosti za Borjana
Nastavili su igrači Jang Bojsa sa napadima, Fasnaht je pokušao sa dvadesetak metara, ali je bio neprecizan.
62' - Povreda Boaćija, Tomane je na terenu
Zvezdin napadač se povredio u akciji koja je rezultirala golom, pa je svoje mesto ustupio Tomaneu.
59' - Vukanović! Zvezda vodi!
Prvi šut u okvir gola je završio u mreži!

Marin je divno uposlio Rodića, on je u padu centrirao na peterac, a Vukanović se našao na pravom mestu, lepo skočio i glavom poslao loptu u mrežu protivnika!
59' - Lotomba pokušao sa više od 20 metara
Jang Bojs je ubacio u brzinu više, Lotomba je pokušao šutem, ali je bio veoma neprecizan.
58' - Odbrana Borjana i kontranapad Zvezde!
Borjan je upisao još jednu odbranu, a potom je usledio kontranapad, međutim završnica Kanjasa nije bila najbolja.
57' - Umalo da Borjan prevari sebe!
Pokušao je golman Zvezda da spreči korner, lopta mu je ispala iz ruku, jedan od igrača Jang Bojsa je uspeo da je zahvati tik pored leve stative, ali je srećom lopta otišla pored gola.
52' - Izmena u ekipi Jang Bojsa
Sedrik Cesiger je napustio teren, a u igri je Kristijan Fasnaht.

To znači da će se Jang Bojs vratiti u formaciju sa četiri defanzivca u liniji, bar u teoriji.
50' - Komične scene na "Rajku"
U dva uzastopna napada fudbaleri Jang Bojsa su iz izglednih situacija skoro pa promašivali celu loptu na ivici šesnaesterca protivnika, na sreću fudbalera Zvezde.
47' - Prvi korner za Zvezdu
Marin je lepo stigao do šanse za centaršut, defanzivci Jang Bojsa su loptu izbacili u korner, ali nije bilo veće opasnosti po njihov gol.
46' - Šut Ebišera!
Već u prvom minutu drugog poluvremena Ebišer je šutirao sa dvadesetak metara posle povratne lopte, Borjan je samo pogledom ispratio šut, ali je on srećom bio neprecizan.

FOTO TANJUG / FILIP KRAINCANIC / bb
Za 45 minuta - 19 prekršaja i samo 1 šut u okvir gola
Previše prekida, previše seckanja igre, žutih kartona, rasprava sudija sa igračima...

Premalo fudbala, akcija, šuteva...

Na račun igračima švajcarskog tima ide 13 faulova, uz tri šuta na gol i jedan u okvir, dok igrači Zvezde nijednom nisu uposlili golmana Jang Bojsa.

Više nego skromno prvo poluvreme na stadionu "Rajko Mitić".
42' - Čeka se poluvreme?
Poptuno je ritam igre opao u finišu prvog dela meča, kao da obe ekipe jedva čekaju da odu na veliki odmor.
36' - Žuti karton i za Cesigera
Defanzivac Jang Bojsa se našao u beležnici sudije, posle oštrog starta nad Jovančićem.
33' - Bomba Ebišera, odbrana Borjana!
Skraćeni korner je Ebišer poželeo da plasira u gol, ali je čuvar mreže Zvezde bio veoma oprezan.
32' - Žuti karton i za Gobeljića!
Ngamale je ponovo pobegao, Gobeljić je krenuo da ga zaustavi, nije ga "pogodio" u nogu, ali je sudija Tejlor odlučio da mu pokaže žuti karton pre svega zbog intenziteta starta.
Malo fudbala u prvih pola sata utakmice
Nisu se navijači nagledali fudbala u prvoj fazi meča, švajcarski tim je pokušao da nametne inicijativu, u tome je delom i uspeo, ali je u drugom delu Zvezda uspela da dođe do mogućnosti da više vremena provede sa loptom na polovini terena koja pripada protivniku.

Photo by Srdjan Stevanovic/Getty Images

StarSport
23' - "Odbrana" Vukanovića
Sijero je pokušao direktnim udarcem, ali je lopta pogodila Vukanovića u glavu.
21' - Žuti karton i za Degeneka!
Katastrofalan start defanzivca Zvezde, na ivici šesnaesterca je sapleo Nsamea i dobio žuti karton.
20' - Zvezda se oslobodila, šut Rodića
Posle početnog pritiska protivnika fudbaleri Zvezde su se oslobodili, a u 20. minutu je Rodić pokušao šutem sa više od 20 metara, međutim bio je veoma neprecizan.
18' - Žuti karton za Milunovića
Jurio je defanzivac Zvezde Ngamalea dobrih tridesetak metara i tek je na svojoj polovini uspeo da ga obori, posle nekoliko neuspelih pokušaja.

Sudija Tejlor mu je opravdano pokazao javnu opomenu.
17' - Minijatura Vukanovića!
Krilni napadač Zvezde se našao u nezavidnoj situaciji, ali je uspeo da proturi loptu kroz noge protivniku i iznudi prekršaj za "skraćeni korner".
15' - Centaršut Marina, Zvezda ostala bez kornera
Posle prekršaja blizu desne aut-linije Marin je centrirao, neko od defanzivaca Jang Bojsa je reagovao, ali arbitri nisu dodelili korner Zvezdi.
12' - Trk Marina!
Kapiten Zvezde je uspeo da se otrgne pritisku protivnika i da pokuša da prodre po desnoj strani posle dodavanja Garsije, ali nije uspeo da reaguje na najbolji način na ivici kaznenog prostora.
11' - Ofanziva Jang Bojsa
Fudbaleri Zvezde praktično da ne mogu da pređu polovinu terena. Švajcarski tim je visoko postavljen i želi da napadne.
8' - Mnogo posla za Zvezdina krila
Ekipa Jang Bojsa je u meč ušla u formaciji 3-5-2, bekovi Janko i Lotomba su postavljeni veoma visoko, pa Zvezdinim bekovima Gobeljiću i Rodiću moraju da pomažu krilni napadači Garsija i Vukanović.
5' - Faul nad Marinom, prvi atak Zvezde
Kapiten Zvezde je fauliran na četrdesetak metara od gola Jang Bojsa, usledio je Marinov centaršut i pokušaj akcije, ali je Jovančić na kraju faulirao nekog od protivničkih igrača.
2' - Greška Degeneka!
Centralni defanzivac Zvezde je promašio loptu na ivici šesnaesterca, ali napadači švajcarskog tima nisu uspeli da iskoriste poklon.
Koreografija na "severu"
Koreografija je posvećena nedavno preminulom navijaču Crvene zvezde Mirku Talijanu.