1/4 finala: Ajntraht – Barselona 1:1 (0:0)

Pored remija Ajntrahta i Barselone, identičnih 1:1 bilo je i u duelu Vest Hema i Liona, a jedinu prednost u Ligi Evrope stekla je Braga protiv Rendžersa.

Dobrodošli!
Zajedno ćemo pratiti dešavanja iz tri utakmice četvrtfinala Lige Evrope u Nemačkoj, Portugaliji i Engleskoj.

Budite uz B92.net!
Kraj i u Londonu
Ni Vest Hem ni Lion nisu stekli prednost i biće veoma zanimljivo u Francuskoj za sedam dana.
Kraj i u Bragi
Portugalci će na revanš ići sa prednošću od 1:0.
Kraj u Frankfurtu
Ravnopravnih 1:1 posle prve utakmice četvrtfinala Lige Evrope.
85' Još pet minuta u Nemačkoj i nešto više u druga dva meča
Prvo će se završiti meč Ajntrahta i Barselone.
78' Ajntraht ostaje sa igračem manje!
Tuta je dobio drugi žuti karton i Nemci će biti oslabljeni u završnici.
66' Izjednačio je i Lion
Konačno su Francuzi iskorstili brojčanu nadmoć i poravnali rezultat u Londonu.

Strelac je Ndombele u 66. minutu.
66' Barselona izjednačuje – 1:1!
Prelepa akcija Frenkija de Jonga i Ferana Toresa koji je bio egzekutor za izjednačenje.
52' Vest Hem vodi protiv Liona!
Strelac je, a ko drugi, nego Boven!

Podsećamo, sa igračem manje igraju "čekićari" u drugom poluvremenu.
55' Ajntraht ne staje
Nižu se napadi nemačkog tima na gol Barselone, koja ne liči na sebe, makar ne na onaj tim koji u poslednjih 13 minuta nema poraz.
49' Ogromna šansa za Nemce!
Lindstrom u velikoj prilici posle novog prodora Kostića po levoj strani, ali malo je nedostajalo da Ajntraht postigne drugi gol u dva minuta.
48' GOOOOOOL!
Evrogol u Frankfurtu, Ajntraht vodi!

Knauf je prelepo šutirao posle odbitka sa nekih 20-ak metara i pogodio same rašlje gola Ter Štegena.
Poluvreme je na sva tri meča
Videli smo samo jedan gol, i to Brage protiv Rendžersa, kojoj je još jedan gol poništen asistencijom VAR-a.

Ajntraht je imao više šansi protiv Barselone, čak i dosuđen penal, ali je ponovo VAR umešao prste i Srđan Jovanović je poništio svoju odluku.

U Londonu takođe nema golova, ali ima isključenja, i to za Vest Hem u meču protiv Olimpika iz Liona.
45+3' Vest Hem ostaje sa igračem manje!
Direktan crveni karton za Kresvela!
45' Kostiću žuti karton od Jovanovića
Sasvim zasluženo, jer je ušao u verbalni i umalo fizički duel sa Arauhom.
40' GOOOOOL!
Vodi Braga, ovog puta definitivno!

Ruiz je doveo Portugalce u prednost, sasvim zasluženo.
38' Penal za Ajntraht, VAR kaže ne!
Srđan Jovanović je opkoljen igračima Barselone.

Buskets je ipak prvi startovao na loptu i srpski sudija je posle gledanja snimka poništio sopstvenu odluku.
Navijači Ajntrahta u čast preminulom Jirgenu Grabovskom:
35' I dalje bez golova na sva tri meča Lige Evrope
Nešto što nikako nismo očekivali ove večeri.
26' Poništen gol Brage
Andre Orta je postigao gol za Bragu protiv Rendžersa, ali je VAR pokazao da je Fabijano faulirao prethodno Džeka i gol je poništen.
25' Kakvu priliku propušta Braga!
Rikardo Orta je šutirao sa nekih 10 metara, ali je pogodio samo unutrašnji deo stative.
23' Pike ne može da nastavi
Tražio je izmenu zbog povrede i umesto njega je na teren ušao Lengle.
16' Vest Hem umalo poveo
Lopes je spasao Lion posle dobre prilike i šuta Bovena.
16' Barselona spušta tempo u Frankfurtu
Posle nekoliko prilika za Ajntraht, to je trenutno jedina opcija za Katalonce.
11' I Lion ne koristi dobru priliku
Musa Dembele se nije snašao ispred gola Vest Hema.

I dalje nema gola na tri meča Lige Evrope.
9' Rendžers je u Bragi imao odličnu šansu
Ali, nema promene rezultata, ima samo povrede golmana domaćih Mateusa.
9' Fijuče lopta kroz kazneni prostor Barselone
Kostić je sjajno centrirao sa leve strane, a Gavi u poslednjem momentu izbio loptu ispred Knaufa koji bi je sigurno zakucao u mrežu.
6' Stopostotna šansa za Ajntraht!
Fantastičnu kontru u gol iz zicer pozicije nije uspeo da pretvori Đibril Sou.

Kakav promašaj!
4' Odličan početak u Frankfurtu
Najpre je šansu imao Feran Toren, a Kevin Trap sjajno odbranio.

Na drugoj strani je Knauf bio izblokiran u izglednoj poziciji.
Počele su utakmice
Pratimo dešavavanja iz Frankfurta, Brage i Londona, sa fokusom na utakmicu između Ajntrahta i Barselone kao najvećem derbiju.