Četvrtfinale: Partizan – Studentski centar 83:84

Košarkaši Partizana poraženi su u prvom meču četvrtfinalne serije plej-ofa ABA lige od Studentskog centra rezultatom 83:84 17:22, 29:25, 21:21, 16:16).

Dobro došli!
Košarkaši Partizana u prvoj utakmici četvrtfinalne serije plej-ofa ABA lige od 19.00 dočekuju Studentski centar.

Budite uz B92.net!
Junak SC Derbija, Zvonimir Ivišić:
Nerealno, sigurno najveæa senzacija. Velika je stvar pobediti Partizan u Beogradu, tim koji igra Evroligu, koji je pre nekoliko dana pobeðivao Real Madrid, nestvarno! Znamo da æe nam u drugom meèu biti teško, potrudiæemo se, ako nas pobede, ništam vidimo se ponovo u Beogradu. Bez reèi sam. Ništa specijalno nije stigao trener da nam kaže jer smo ga polili vodom pa je odmah izašao.
Partizanovi igrači zanemeli
Košarkaši Partizana doživeli su još jedan veliki šok u kratkom vremenskom razdoblju.

U kakvom se stanju nalazi ekipa najbolje oslikava podatak da nijedan igrač Partizana nije želeo da izađe pred medije posle ovog poraza.

"Drugi put".
Da, 0:1 je za njih, èestitam SC Derbiju, u najavi sam rekao da uvek pripremaju dobru utakmicu protiv nas, bar ovo što smo igrali. Ušli smo ležerno i zahvaljuæi tome smo izgubili, neverovatan je podatak da u zadnjih pet minuta je bilo 11:4 za njih, kad se lomila utakmica i sa iskustvom koje imamo, to je nemoguæe. Primali smo sve, ali eto, dogodilo se. Vode 1:0, èeka nas tamo utakmica, na nama je da vratimo seriju u Beograd. Imali su 15 skokova više. Nema drugog objašnjenja osim ogromne želje, ja treba da odem i pitam da li oni individualno znaju neke igraèe, to je suština. Da li smo mi pripremili utakmicu, da smo vodili raèuna, da smo dali podatke, da u situaciji kad nemaš bonus, da gledaš igraèa koji šutira trojku ili da gledaš igraèa koji ide na skok. Tako da, to je evidentno... Napraviæemo analizu, pa æemo videti. Alen Smailagiæ je došao pred utakmicu i rekao da ga boli koleno, jutros je na treningu rekao da ima bolove, ali da ga je popodne zabolelo i bilo je nemoguæe da igra. Tristan Vukèeviæ je u Americi. Ja nemam pojma, nemam pojma gde je. Dobio je dozvolu da ode, i to je to, sve što znam. Ja sam rekao kad smo imali najavu za utakmicu da sam prvi i jedini razgovor obavio sa igraèima kad smo poèeli da pripremamo ovu seriju, zamolio sam da se ne prièa o Evroligi, naš primarni i jedini cilj je da se osvoji ABA liga i da nam treba motivacija veæa nego protiv Reala, videli ste kako je izgledalo... Sigurno nije bilo na nivou na kom je potrebno da se igra plejof ABA lige.
Trener SC Derbija Andrej Žakelj:
Još je sve jako sveže. Ja moram da èestitam momcima. Mi smo poslednju utakmicu igrali pre mesec dana što se tièe ABA lige. Tako da nije bilo lako da održimo fokus i trening. Kao što spominjem skoro svaku utakmicu, ovi momci imaju karakter i to ih spašava. Nedostatak kvaliteta, stave u borbu. Radimo puno i mnogo. Vidi se napredak ove dve godine. Veæ je bio plasman u plej-of velika nagrada za naš klub i pogotovo igraèe, a ovo još veæe. Protiv povakve ekipe kakav je Partizan. Ovom prilikom im èestitam za sezonu u Evroligi, neverovatno. Mojim momcima èestitam. To se vidi u skoku. Mislim d je to glavna stvar na ovoj utkamici koja je išla nama u korist. Danas malo slavimo, a sutra opet u dvoranu. Èeka nas druga utakmica, nema opuštanja. Ova utakmica je odlièna za navijaèe, za ljude koji su bili u publici. Ovo je bila prva utakmica, idemo po drugu.
Kevin Panter je promašio šut za pobedu
Panter nije uspeo da opet bude heroj
83:84 – kraj!
Šokantan poraz Partizana!
40 SC Derbi vodi!
Ivišić je ubacio dodatno bacanje za 83:84.
40' Partizan ne realizuje svoje napade
Drežnjak sa linije penala donosi 83:81, a potom posle dobre odbrane Ivišić zakucava uz faul za izjednačenje.

Posle tajm-auta na 55 sekundi će šutirati dodatno bacanje za vođstvo gostiju!
38' SC Derbi se ne predaje!
Hadžibegović pogađa težak šut za 81:79.
36' Flečer Mekgi!
Neverovatni bek "studenata" ponovo vraća utakmicu na jedan posed – 79:77.
35' Sada Partizan ima seriju 17:2
I vodi sa 77:70.

Ali, Ivišić pogađa novu trojku za svoj lični rekord od 19 poena – 77:73.
32' Partizanova serija je 12:0
Dante Egzum je veoma elegantnim poentiranjem doneo 72:68, a trener gostiju Žakelj zove tajm-aut – 72:68.
67:68 – kraj 3/4
Partizan je ponovo uhvatio priključak u finišu deonice.

Na seriju 6:0 gostiju odgovorio je serijom 7:0 koja i dalje traje.

Može li crno-beli tim konačno da povede i preokrene meč u svoju korist?
29' Naneli pogađa trojku
Koristi lošu komunikaciju u odbrani SC Derbija i pogađa za 63:68.
28' SC Derbi ponovo povećava prednost
Trojka Ivišića, pa koš uz faul Danila Tasića. Očas posla ponovo gosti imaju +8 – 60:68.
27' Partizan nikako da prelomi
Dva dobra poseda za Nanelija: prvo poeni, a onda i asistencija za koš Lesora uz faul Mekgija – 60:62.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT
25' Mekgi muči crno-bele
Vezao je osam poena u trećoj četvrtini i pogađa sa distance za prednost Podgoričana.
23' Rafalna paljba u ovim momentima
Kevin Panter za izjednačenje, a Flečer Mekgi pogađa trojku za 52:55.
22' Mateo Drežnjak ubacuje treću trojku
Studentski centar stiže do +6, ali onda treću trojku ubacuje i Zek Ledej za 49:52.
21' Nastavljen je meč
Gosti iz Podgorice povećavaju prednost na 46:49.
46:47 – kraj 2/4
Zakucavanjem Ivišića sa zvukom sirene Studentski centar ipak ima prednost na poluvremenu.

Partizan se vratio iz minusa od 13 poena, ali može i mora bolje u nastavku.
19' Partizan je preokrenuo
Poenima Matijasa Lesora, četiri u nizu, crno-beli sada vode 44:42.
18' Partizan u seriji
Kevin Panter je najpre poentirao u kontri, a onda trojkom približio crno-bele na 38:41.

Potom je Panter u kontri podelio alej-up pas za Zeka Ledeja koji je podigao "Pionir" na noge zakucavanje – 40:41.
17' Tasić za novih +10
Prišao je Partizan na 31:38 poenima Lesora sa linije penala, ali Danilo Tasić pogađa trojku za +10.
16' Veoma lep pogodak Pavlićevića na isteku napada
Studentski centar održava visoku razliku – 27:38.
15' Gosti ponovo stižu do +13, ali Ledej odgovara
Koš uz faul krilnog centra Partizana za 26:36.
13' Panter vraća Partizan na jednocifreni minus
Odmah klupa gostiju traži tajm-aut – 23:32.
12' Gosti imaju +13
Drežnjak pogađa trojku za 17:30.

Traje serija Podgoričana od čak 19:2.
12' SC Derbi dolazi do dvocifrene razlike
Željko Obradović mora da zove tajm-aut – 17:27.
17:22 – kraj 1/4
Partizan je primio poene u poslednjoj sekundi i posle prve deonice gubi pet poena razlike.
10' Serija "studenata" je 9:0
Mekgi je pogodio trojku uz faul, a onda i dodatan poen za vođstvo gostiju 15:20.
9' Papapetru pogađa sa visokim lukom
Studentski centar drži korak i trojkom Ivišića dolazi do serije 5:0 i ponovo vodi 15:16.
7' Lesor u prodoru zakucava
U bekovskom stilu, ali ni najmanje ni prvi put ove sezone da je ovako probio kroz srce reketa – 13:11.
6' Prva dvojka za Partizan
I prvo vođstvo, donosi ga Jam Madar poenima u polukontri posle dodavanja Kevina Pantera – 11:10.

5' Partizan pogađa samo trojke
Još jednu je ubacio Ledej, a onda i promašio šut za vođstvo crno-belih – 9:10.
Uroš Trifunović na ovom meču igra sa maskom na licu.

4' Ide još jedna trojka crno-belih
Ovog puta ubacuje je Zek Ledej.

Na drugoj strani Hadžibegović ubacuje dva bacanja za 6:10.
3' Prvi poeni za Partizan
Trojka Jama Madara, ali potom novi laki poeni za SC Derbi koji vodi 3:8.
2' "Studenti" vode na startu
Serijom šest vezanih poena koriste loš početak Partizana – 0:6