Kingsi pobedili Spurse, Amare do 50!

Ponedeljak, 03.01.2005.

09:39

Noćas je u NBA ligi odigrano 8 utakmica. U derbiju večeri Sakramento Kingsi su pobedili San Antonio u Arko Areni 86:‚81. Predrag Stojaković je bio igrač utakmice sa 28 poena, od toga 6 trojki i tako pomogao svom timu da "eskivira" treći uzastopni poraz u svojoj dvorani.

U neizvesnoj utakmici Stoajković je pogodio tri trojke tokom treće deonice i tako uveo svoj tim u poslednju četvrtinu sa plusom od 6 poena (62:56). Iako su jedan od najboljih napadačkih timova zadržali na samo 86 poena, košarkaši tima iz Teksasa šutirali su katastrofalno u svim fazama. Sa linije penala 18-9 i 88-34 iz polja:

"Pokušavao sam da budem agresivan i da koristim sve prilike koje su mi se ukazale. Čim bi se otvorio prostor, ja sam šutirao" rekao je posle meča Stojaković.

Dan je ipak obeležio igrač Finiks Sanasa Amare Stodemajer koji je u pobedi svog tima nad Portlandom 117:98 učestvovao sa čak 50 poena.
Predrag Drobnjak je bio solidan u porazu Atlante u Vašingtonu 104:101 sa 15 poena, dok je Detroit bio bolji od Bostona 100:88. Darko Miličić je igrao samo 3 minuta bez poena. Los Andjeles Lejkersi su još jednom simultankom Kobe Brajanta ( 42 poena) došli do pobede nad nagetsima, dok su sličan scenario gledali i navijači Meveriksa pošto je Dirk Novicki Milvokiju isporučio 39 poena, a dobru podršku imao je u Hauardu koji je postigao 25 poena.