Janis ne može sâm, Amerikanci ubedljivi protiv Grka!

Košarkaška reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država pobedila je Grčku 69:53, u prvom meču druge faze Mundobasketa.

Dobrodošli!
KRAJ na meču SAD – Grčka
Amerikanci su pobedili i ostali neporaženi na Mundobasketu.

Uprkos porazu, Grčka nije izgubila šansu za plasman u četvrtfinale.
Amerikanci pred pobedom protiv Grčke
Na četiri minuta do kraja Sjedinjene Američke Države imaju +13 protiv Grčke, 66:53.
KRAJ na meču Litvanija – Francuska
Litvanija je eliminisana sa Mundobasketa posle poraza od Francuske 78:75.
Litvanija eliminisana sa Mundobasketa!
Francuska je pobedila 78:75! To znači da Litvance očekuje borba za plasman od 9. do 16. mesta.
Poslednji minut!
Evan Furnije pogodio je težak šut za vođstvo "trikolora", 74:76. Do kraja je ostalo manje od minut.

Kalnietis je promašio trojku, ali je Valančunas obezbedio novi napad Litvaniji. Potom Valančunas dobija faul za dva slobodna bacanja.

Centar Memfisa pogodio je jedno bacanje, 75:76.

Do kraja je 15 sekundi, a De Kolo je poentirao za +3, 75:78.

KRAJ! Mačiulis je promašio trojku za produžetak!
Nerešeno na minut do kraja meča Litvanije i Francuske!
Rudi Gober promašio je oba slobodna bacanja, ali Francuska i dalje ima +2, 74:72. Na drugoj strani Valančunas donosi izjednačenje, 74:74.
Veliki preokret Litvanije!
Litvanci na tri minuta do kraja utakmice vode 72:70! Francuska je u trećoj četvrtini imala 16 poena prednosti.
Još šest minuta do kraja, Litvanija se vratila
Litvanci su u meču! Francuskoj je "ušla voda u uši".

Rezultat na semaforu je 67:63 za Francusku, a pre nekoliko minuta "trikolori" su imali i +16.
Kraj treće četvrtine na meču Francuska – Litvanija
Na kraju treće četvrtine Litvanija je uspela da napravi seriju i dođe do pristojnog zaostatka. Ipak, Francuska i dalje ima dvocifrenu prednost.

Posle trideset minuta rezultat je 65:54.
Očajna četvrtina Grčke, Amerika vodi na poluvremenu
Selekcija Sjedinjenih Američkih Država vodi 38:25 protiv "helena". Ekipa predvođena Janisom Adetokumbom odigrala je veoma lošu drugu četvrtinu u kojoj su postigli svega osam poena.

Posle dvadeset minuta igre rezultat je 38:25.
Francuska održava prednost!
Litvanci nemaju rešenje za igru Francuske. Posle pet minuta igre u trećoj četvrtini rezultat je 59:44.
Kraj prvog poluvremena
Francuska je pokazala da je bolji rival tokom prvih 20 minuta košarke i sasvim zasluženo imaju 10 poena prednosti pri odlasku na "veliki odmor".
Kraj prve četvrtine
Sjedinjene Američke Države uspevaju da prvu četvrtinu prelome u svoju korist. Ruku na srce njihova prednost je dva poena, Grčka i dalje nije rekla sve što ima i očekuje nas uzbudljiv nastavak ovoga susreta.
Haos na parketu
Posle faula Nanda de Koloa došlo je do incidenta između njega i Jankunasa, pa je zaradio faul i tehničku, a zbog odgurivanja je nesportski faul zaradio i Kalnietis.
Budi se Litvanija
Litvanci prave seriju 5:0 i posle trojke Edgarasa Ulanovasa, Vensan Kole tražio je tajm aut.
9 poena Evana Furnijea
Izneo je na svojim leđima Evan FUrnije ovu prvu četvrtinu, pogodio je neke važne šuteve na samom otvaranju i pogurao Francusku ka velikom vođstvu na startu
9' Francuzi "gaze" Litvaniju
Sjajna igra reprezentacije Francuske. Pre svega u defanzivnom smislu, uspeli su u potpunosi da anuliraju sve prednosti Litvanaca, zaključali su reket, a u napadu su pogodili neke važne trojke i stekli veoma lepu prednost pred kraja prvog kvartala.