Fudbal 1

15.5.2024.

23:05

Čelsi korak bliži Evropi, Junajted bolji od Njukasla

Fudbaleri Čelsija napravili su značajan korak ka plasmanu u Evropu pobedom u Brajtonu od 2:1 (1:0), dok je Mančester junajted kod kuće bio bolji od Njukasla, 3:2 (1:0).

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia/Imago/Jane Stokes PSI-

Bili su to zaostali mečevi Premijer lige koji su imali značaja kada je reč o borbi za plasman u Evropu, a najbolje su prošli londonski "plavci".

Sa nova tri boda, izabranici Maurisija Poćetina su zadržali tri boda prednosti upravo u odnosu na Njukasl i Mančester junajted. Tako će im i bod u poslednjoj rundi biti dovoljan da obezbede evropsko klupsko takmičenje naredne jeseni. Sada su na poziciji za Ligu konferencija, a uz trijumf, potreban im je poraz Totenhema u poslednjem kolu da bi igrali Ligu Evrope.

Na jugu Engleske, Čelsi je poveo golom Kola Palmera u 34. minutu, da bi Kristijan Nkunku u 64. povisio na 0:2.

Ris Džejms je u 88. minutu zaradio crveni karton i Čelsi je do kraja igrao sa desetoricom, da bi u osmom minutu nadoknade Deni Velbek uspeo samo da ublaži poraz Brajtona.

Profimedia

Na Old Trafordu mnogo uzbuđenja, na kraju, slavio je domaćin.

Tako se Junajted od navijača oprostio pobedom, a igrač meča bio je asistent i strelac Amad Dijalo.

On je u 31. minutu asistirao Kobiju Mainuu za prednost Mančester junajteda, da bi Aron Goron posle brze kontre u 48. uspeo da izjednači na 1:1.

Amad Dijalo je u 57. minutu sjajnim udarcem sa distance pogodio za 2:1, a onda je Erik ten Hag izvršio tri izmene pred kraj meča.

Ubacio je u 83. minutu Rasmusa Hojlunda, Markusa Rašforda i Lisandra Martineza i samo minut kasnije je pao treći gol domaćina.

Bruno Fernandeš je proigrao Hojlunda, a Danac konačno prekinuo golgeterski post za 15. gol u sezoni.

Njukasl je u nadoknadi preko Luisa Hola u 92. mnutu smanjio na 3:2, ali nije uspeo da do kraja izbegne poraz.

U poslednjem kolu Njukasl gostuje Brentfordu, a Mančester junajted Brajtonu, dok Čelsi dočekuje ekipu Bornmuta.