Košarka 179

27.5.2024.

22:05

Mega održala Partizanu čas košarke – igraće se majstorica

Košarkaši Mege izborili su majstoricu polufinala Košarkaške Superlige Srbije pošto su u drugom meču savladali Partizan rezultatom 92:88.

Starsport

Izabranici Marka Baraća su potpuno nadigrali tim Željka Obradovića, posebno u drugom poluvremenu gde su im držali čas košarke, kako u odbrani, tako i u napadu.

Na taj način je Mega izjednačila rezultat u seriji na 1-1.

Odlučujući susret za plasman u finale, gde već čeka Crvena zvezda, igraće se u četvrtak uveče u Beogradskoj areni.

Dušan Milenković/Starsport

Partizan je bolje otvorio meč i već u prvoj četvrtini stigao do dvocifrene prednost. Tačnije +12 i sa 28 postignutih poena za 10 minuta delovalo je da sve funkcioniše sjajno.

Slično je bilo i u drugoj deonici, jer je Mega do jednog trenutka šutirala slobodna bacanja 4/11.

Ali, uspeo je domaći tim polako da se konsoliduje, uspostavi svoj ritam i da u finišu drugog kvartala smanji zaostatak na 41:47.

Starsport

Koliko je Partizan bio dobar u prvom, toliko se potpuno raspao u drugom poluvremenu, a Mega je, obratno, zaigrala u jakom ritmu i "samlela" rivala.

Nizale su se izgubljene lopte gostujućeg sastava, dok je u odbrani duvala ozbiljna promaja u odbrani od pikenrola. Megini klinci su to umeli da maksimalno eksploatišu.

Već na startu drugog poluvremena je Mega uspela da preokrene, uđe u egal, a onda u finišu treće četvrtine se odlepi na +5 (67:62).

Partizan je tonuo sve više, nizao greške na obe strane terena, dok je Megina prednost rasla. Sve do maksimalnih +13 (81:68).

Starsport

Željko Obradović je bio prilično ljut, imao je i burno obraćanje na tajm-autu, ali nije uspevao da trgne svoje izabranike.

Tek u samom finišu je trojkama Mateuša Ponjitke i Džejlina Smita Partizan uspeo da "zakuva" završnicu. Do te mere da je Aleksa Avramović imao šut za izjednačenje na 88:88, ali je bacio "ciglu" i Mega je uspela da izbori treći meč.

Filip Jović postigao je 14 poena, Nelson Filips 13, a Ilija Milijašević i Andrija Jelavić po 12 poena.

Kod Partizana Bruno Kaboklo postigao je 18, Džejlen Smit 17, a Mateuš Ponitka 12 poena.

Sva dešavanja pratili smo iz minuta u minut putem Live blog B92.sport.

92:88 – kraj!

Partizan je početnički reagovao u odbrani, Mega je izvela specijal iz auta i Filip Jović je zakucao za konačnih 92:88.

Igraće se majstorica u četvrtak za plasman u finale Košarkaške Superlige Srbije.

22:03

40' Smit ubacuje trojku za -2

Mega traži tajm-aut na 3,4 sekunde pre kraja.

Neočekivana drama u završnici.

22:02

40' Partizan promašio šut za izjednačenje!

Anđušić je ubacio dva penala, a onda je Avramović imao trojku za izjednačenje, ali je promašio.

Loptu je uhvatio Filips i pogodio dva bacanja za 90:85.

21:59

39' Ide trojka Mateuša Ponitke

To su poslednji trzaji Partizana.

Mega vodi 88:83 na 1:06 pre kraja utakmice.

Marko Barać je zatražio tajm-aut.

21:54

39' Mega pred pobedom

Đurišić je završio meč zbog pet ličnih grešaka.

Do kraja je ostalo još oko 100 sekundi, a razlika je velikih +7 (87:80).

21:49

36' Partizan tone ka porazu

Očajna odbrana crno-belih doprinosi Megi da lako održava visoku razliku.

Partizan sa ovoliko izgubljenih lopti neće moći da je stigle u poslednja četiri minuta.

Trenutno je 85:75.

21:42

34' Milijašević razbija Partizan trojkama

Njegove dve vezane donose Megi najvećih +11!

21:36

32' Mega traži tajm-aut

Lako je poentirao Kevin Panter za 73:67.

Trener Mege to "seče", a do kraja je još osam minuta.

21:35

21:34

67:62 – kraj 3/4

Mega je treću četvrtinu dobila sa 26:15.

To dovoljno govori o padu u igri Partizana u tom periodu.

21:30

30' Mega i dalje u prednosti

Partizan u "minus fazi" tokom cele treće četvrtine.

21:25

27' Potpuni egal u TC "Dejan Milojević"

Alen Smailagić je sa dva penala doneo rezultat 60:60 na semaforu.

Do kraja utakmice je ostalo još tačno 13 minuta.

21:21

Starsport

21:20

26' Rezultatska klackalica

Nekoliko promena u vođstvu u poslednjih par napada.

Mega trenutno ima 57:56.

21:16

24' Odličan potez Kabokla

Koš uz faul za novo vođstvo Partizana – 52:54.

21:14

23' Potpuni preokret Mege

Prvo vođstvo domaćih na utakmici. Posle Jovića, trojku je ubacio i Filips.

21:11

21' Anđušić je svojim poenima otvorio drugo poluvreme

Ali, na drugoj strani Jović trojkom najavljuje bolje minute Mege.

20:55

20:52

41:47 – kraj 2/4

Odličan finiš poluvremena domaćeg tima kojim je prepolovljena razlika Partizana.

U jednom momentu je bilo +11, a na velikom odmoru crno-beli imaju šest poena prednosti.

20:45

18' Partizan čuva +10

Za razliku od Mege, Partizan dobro šutira slobodna bacanja.

Zek Ledej je ubacio dva za 34:44.

20:40

16' Ide još jedna trojka Džejlina Smita

I Partizan ponovo beži na "bezbednih" +8 (32:40).

20:39

20:38

14' Mega šutira bacanja jako loše

Samo četiri pogotka iz 11 pokušaja za domaće.

Zbog toga trenutno gube 28:37.

20:32

12' Mega se vraća na -7

Loš faul pravi Avramović i Jović će imati priliku za 2+1.

20:30

20:26

18:28 – kraj 1/4

Partizan u dvocifrenoj prednosti posle prve deonice.

20:25

20:20

8' Panter za 2+1

Dobar potez kapitena Partizana.

Pogađa i dodatno bacanje za 13:22.

20:15

6' Mega se oslobodila početnih stega

Ali, Partizan je i dalje bolji, a Kaboklo autoritativno zakucava.

20:09

4' Partizan siguran na startu

Crno-beli imaju +7 u uvodnim minutima ovog susreta.

20:07

Utakmicu gledaju NBA zvezde, Boban Marjanović i Nikola Jović

20:05

2' Partizan raspucan na startu

Tri trojke na startu, a prednjači Džejlen Smit za 2:9.

20:02

Utakmica je počela!

Mega u rozim, Partizan u crnim dresovima.

Za loptu se na podbacivanju izborio gostujući tim.

19:48

Prvi finalista je Crvena zvezda

Ona je nadigrala FMP i u revanšu (41. put uzastopno u svim takmičenjima) i sada čeka pobednika susreta Mege i Partizana.