Košarka 178

27.5.2024.

22:05

Mega održala Partizanu čas košarke – igraće se majstorica

Košarkaši Mege izborili su majstoricu polufinala Košarkaške Superlige Srbije pošto su u drugom meču savladali Partizan rezultatom 92:88.

Starsport

Izabranici Marka Baraća su potpuno nadigrali tim Željka Obradovića, posebno u drugom poluvremenu gde su im držali čas košarke, kako u odbrani, tako i u napadu.

Na taj način je Mega izjednačila rezultat u seriji na 1-1.

Odlučujući susret za plasman u finale, gde već čeka Crvena zvezda, igraće se u četvrtak uveče u Beogradskoj areni.

Dušan Milenković/Starsport

Partizan je bolje otvorio meč i već u prvoj četvrtini stigao do dvocifrene prednost. Tačnije +12 i sa 28 postignutih poena za 10 minuta delovalo je da sve funkcioniše sjajno.

Slično je bilo i u drugoj deonici, jer je Mega do jednog trenutka šutirala slobodna bacanja 4/11.

Ali, uspeo je domaći tim polako da se konsoliduje, uspostavi svoj ritam i da u finišu drugog kvartala smanji zaostatak na 41:47.

Starsport

Koliko je Partizan bio dobar u prvom, toliko se potpuno raspao u drugom poluvremenu, a Mega je, obratno, zaigrala u jakom ritmu i "samlela" rivala.

Nizale su se izgubljene lopte gostujućeg sastava, dok je u odbrani duvala ozbiljna promaja u odbrani od pikenrola. Megini klinci su to umeli da maksimalno eksploatišu.

Već na startu drugog poluvremena je Mega uspela da preokrene, uđe u egal, a onda u finišu treće četvrtine se odlepi na +5 (67:62).

Partizan je tonuo sve više, nizao greške na obe strane terena, dok je Megina prednost rasla. Sve do maksimalnih +13 (81:68).

Starsport

Željko Obradović je bio prilično ljut, imao je i burno obraćanje na tajm-autu, ali nije uspevao da trgne svoje izabranike.

Tek u samom finišu je trojkama Mateuša Ponjitke i Džejlina Smita Partizan uspeo da "zakuva" završnicu. Do te mere da je Aleksa Avramović imao šut za izjednačenje na 88:88, ali je bacio "ciglu" i Mega je uspela da izbori treći meč.

Filip Jović postigao je 14 poena, Nelson Filips 13, a Ilija Milijašević i Andrija Jelavić po 12 poena.

Kod Partizana Bruno Kaboklo postigao je 18, Džejlen Smit 17, a Mateuš Ponitka 12 poena.

Sva dešavanja pratili smo iz minuta u minut putem Live blog B92.sport.

92:88 – kraj!

Partizan je početnički reagovao u odbrani, Mega je izvela specijal iz auta i Filip Jović je zakucao za konačnih 92:88.

Igraće se majstorica u četvrtak za plasman u finale Košarkaške Superlige Srbije.

22:03

40' Smit ubacuje trojku za -2

Mega traži tajm-aut na 3,4 sekunde pre kraja.

Neočekivana drama u završnici.

22:02

40' Partizan promašio šut za izjednačenje!

Anđušić je ubacio dva penala, a onda je Avramović imao trojku za izjednačenje, ali je promašio.

Loptu je uhvatio Filips i pogodio dva bacanja za 90:85.

21:59

39' Ide trojka Mateuša Ponitke

To su poslednji trzaji Partizana.

Mega vodi 88:83 na 1:06 pre kraja utakmice.

Marko Barać je zatražio tajm-aut.

21:54

39' Mega pred pobedom

Đurišić je završio meč zbog pet ličnih grešaka.

Do kraja je ostalo još oko 100 sekundi, a razlika je velikih +7 (87:80).

21:49

36' Partizan tone ka porazu

Očajna odbrana crno-belih doprinosi Megi da lako održava visoku razliku.

Partizan sa ovoliko izgubljenih lopti neće moći da je stigle u poslednja četiri minuta.

Trenutno je 85:75.

21:42

34' Milijašević razbija Partizan trojkama

Njegove dve vezane donose Megi najvećih +11!

21:36

32' Mega traži tajm-aut

Lako je poentirao Kevin Panter za 73:67.

Trener Mege to "seče", a do kraja je još osam minuta.