Fudbal 182

17.4.2024.

23:47

Hrvati promašivali, Real sa penala do polufinala – Ridiger srušio Gvardioline snove

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u polufinale Lige šampiona.

Srđan Novaković
Profimedia

Oni su posle bolje izvođenja penala (4:3) eliminisali Mančester siti u četvrtfinalu i u polufinalu će se sastati sa ekipom Bajerna iz Minhena.

Poveo je Real golom Rodriga u 13. minutu, izjednačio je Kevin De Brujne u 76.

Onda smo došli do penala, gde je Lunin odbranio dva penala, a Real je u polufinale poslao Antonio Ridiger.

Siti je kao što je bilo očekivano krenuo agresivno od starta meča. Gotovo da u uvodnim trenucima meča igrači Reala nisu mogli da pređu na polovinu rivala.

Srećom po goste, pa Siti te uvodne minute nije iskoristio da ozbiljnije ugrozi gol Lunina.

Uprkos naletima domaćih i većem posedu lopte, do gola je posle 13 minuta igre stigao Real Madrid.

Kontra Reala je bilo najbolje oružje gostiju na ovom meču. Sjajno je Belingem povukao loptu po desnoj strani, uposlio je Rodriga na drugoj strani terena koji je iz drugog udarca savladao Edersona za prednost svog tima.

Posle gola su usledili još žešći napadi Sitija.

U šansi su bili De Brujne i Haland, koji su pogađali okvir gola i lopta je išla svugde, samo u gol nije htela da uđe.

Neverovatan promašaj je imao Bernardo Silva koji je na odbitak posle pogođene prečke Halanda nije uspeo da loptu pošalje u mrežu.

Nastavio je Siti da napada, pa su svoje udarce oprobali ponovo De Brujne pa onda i Griliš, ali je na semaforu stajalo i dalje 0:1.

Mogao je i Real do drugog gola, međutim šut Danija Karvahala nije bio previše snažan pa su se domaći lako odbranili.

Real je igrom u prvom delu igre pokazao da nije samo dobra napadačka, već i odbranbrena ekipa.

Krenuo je Siti u istom ritmu od starta drugog dela meča.

Nastavili su se ataci domaćih fudbalera, pretili su Haland, pa onda Foden, ali mreža Reala je ostala mirna.

Povijala se odbrana Reala, koja je po navijače i igrače Sitija napokon pukla u 76. minutu i to posle nespretne reakcije Antonia Ridigera koji je loptu izbio samo do Kevina De Brujnea, a onda je Belgijanac zakucao loptu u mrežu Lunina.

Posle gola Sitija, De Brujne je imao dve šanse da dotuče rivala, ali je Real u tim momentima imao sreće, pa je posle 90 i kusur minuta igre na semaforu Etihad stadiona stajalo 1:1.

U dodatnih pola sata igre je bila jasna slika na terenu da Real je ta ekipa koja želi penale, dok Siti je nastavio da napada.

Gvardiola je na startu produžetka preselio Halanda na klupu, koji i nije puno pružio na ovoj utakmici, a njega je zamenio Hulijan Alvares.

I Real je u toku prvog produžetka menjao, i to prinudno.

Posle jednog duela sa Kajlom Vokerom, Vinisijus je rekao svom stručnom štabu da ne može više da izdrži na terenu, pa je tako u igru morao da uđe Lukas Vaskes.

Jedina šansa koju smo videli u dodatnih pola sata igre je bila za Real Madrid. Antonio Ridiger je mogao da sve reši, ali je nespretno reagovao pred golom Sitija.

U penalima je Real bio za nijansu bolji.

Golman Reala je Andrej Lunin je odbranio dva penala, dok je Real promašio jedan.

Na kraju je junak bio Antonio Ridiger čijim je golom sa bele tačke u petoj seriji poslao svoj tim u polufinale.

Kada se sve sabere, Real je istrpeo sve atake Sitija i na kraju se plasirao među četiri najbolje ekipe u Evropi.

23:34

121' Idemo u penale

Nema pobednika posle 120 minuta fudbala, pa ćemo pobednika dobiti posle penala.

23:25

119' Real pokušava

U poslednjih nekoliko minuta Real je pokušao da ugrozi gol Edersona, ali ništa od toga na kraju nije bilo.

Šansa je zato bila na drugoj strani, kada je Alvares šutirao pravo u Lunina.

23:23

112' Menja i Siti

De Brujne i Akandži idu na klupu, dok su sada u igri Mateo Kovačić i Džon Stouns.

23:19

110' Nova promena

Kraj za Danija Karvahala, grčevi su bili jači od beka Reala, koji je napustio igru, a umesto njega na terenu je bio Eder Militao.

23:16

Kraj prvog produžetka

Nema golova, Real ima ozbiljnu šansu.

23:13

107' Prvi korner za Real

Tek sad Real izvodi svoj prvi korner.

Posle koje je u šansi bio Antonio Ridiger, velika šansa za Nemca, ali on nije bio precizan.

23:09

102' Ne može više Vinisijus

Posle jednog duela sa Vokerom, Vinisijus je dao do znanja svom stručnom štabu da više ne može da igra na ovoj utakmici.

Umesto njega na terenu će biti Lukas Vaskes.

23:06

99' Nespretan Foden

Lepo je Doku poslao loptu do Fila Fodena koji nije najbolje zahvatio loptu, pa je ona lagano došla do Lunina.

23:01

96' Novi korner

Siti je izveo svoj 16. korner dok Real nije još nijedan. Siti nastavlja da napada, nije se promenila slika na terenu ni u produžetku.

22:56

91' Izašao Haland

Nova izmena kod Mančester sitija.

Izveo je Gvardiola Erlinga Halanda,  a produžetke će igrati Hulijan Alvarez.

22:52

90+4' Idemo u produžetke, pobeda Bajerna

Posle 90 i kusur minuta ukupan rezultat posle dve utakmice Mančester sitija i Real Madrida je 4:4, tako da idemo u produžetke.

Na Alijanc areni je Bajern slavio protiv Arsenala sa 1:0 i tako se plasirao u polufinale Lige šampiona.

22:50

Nadoknada

Nadoknada vremana na obe utakmice će biti po četiri minuta.

22:48

90' Novi karton

Morao je Rodri da ruši Dijaza na sredini terena, svestan je Španac bio da će mu Orsato pokazati karton, što je i uradio.

22:47

Arsenal je mogao do gola

Martin Odegard je bio u šansi, pogodio je spoljni deo mreže, ali i da je pogodio, gol ne bi bio priznat, jer je Norvežanin bio u ofsajdu.

22:44

Gol De Brujnea

22:42

81' Kakva šanse Belgijanca

Mogao je Kevin da dokrajči Real, imao je dve velike šanse, međutim Real je preživeo, tako da na semaforu i dalje stoji 1:1.

22:39

79' Ušao je Modrić

Toni Kros je izašao iz igre, a Karlo Ančeloti na teren šalje Luku Modrića.

22:31

72' Prva izmena Gvardiole

Žeremi Doku  je sada na terenu, dok se Džek Griliš preselio na klupu.

22:31

76' Gol Sitija

Kevin De Brujne 1:1

Mnogo je trebalo igračima Sitija da postignu pogodak. Kevin De Brujne je strealc.

Doku je ubacio loptu u kazneni prostor, loše odreagovao Ridiger koji je kratko odbio loptu, ne pravom mestu je bio De Brujne koji je sa nekih pet metara loptu poslao u mrežu Lunina.

22:29

70' Griliš u Lunina

Šansa za Siti, Griliš se izvukao na levom boku i šutirao, ali je Lunin bio na mestu i uspešno ukrotio ovaj pokušaj Engleza.

22:28

Gol Kimiha

22:22

Bajern je poveo

Vode domaći!

Sjajno je Rafael Gereiro centrirao, pogodio je Kimiha u trepavicu, neoprezna je bila odbrana Arsenala i Kimih je glavom poslao loptu u mrežu golmana Raje.

22:21

62' Posed lopte

Posle sat vremena igre posed lopte je 61:39 za Siti.

22:15

59' Novi karton

Prvi žuti karton za fudbelere Sitija je dobio Džek Griliš zbog starta nad Vinisijusom.

A nekoliko minuta kasnije je i Joško Gvardiol dobio javnu opomenu.

22:12

53' Foden u šansi

Posle gužve u kaznenom prostoru lopta je došla do Fila Fodena, koji nije uputio snažan udarac ka golu, na mestu je opet bio Andrej Lunin.

22:06

52' Siti na nekoliko metara do gola

Malo je nedostajalo Sitiju da dođe do izjednačenja.

Sada je gotovo ispred gol linije loptu izbacio Naćo.

21:51

Stativa

Kakva šansa za Bajern.

Leon Gorecka je pogodio stativu, Arsenal je preživeo ovu šansu Bajerna.

21:48

Poluvreme

Real vodu na Etihadu posle prvog poluvremena. Jedini gol je postigao Rodrigo.

Na Alijanc areni nema golova.

21:44

45+1' Foden preko gola

Posle smušene reakcije odbrane Reala, lopta je stigla do Fodena, koji je šutirao, ali nije bio precizan.

21:40

38' Žuti za Karvahala

Prva javna opomena na utakmici, sada je zbog faula nad Grilišem, Dani Karvahal dobio žuti karton.

21:40

42' Kako se brani Real

Svim silama se brani Real Madrid, gotovo da u ovim trenucima ne mogu da loptu prenesu na polovinu Sitija. Srećom po njih sada su dobili faul,  pa mogu da malo odahnu.

Ima još malo do kraja prvog dela igre.

21:37

37' Griliš samo spoljni deo mreže

Sada je Griliš bio u šansi, veliki uticaj je u loš udarac Engleza imao Ridiger koji je omeo napadača Sitija u odsudnom trenutku, tako da Griliš nije mogao bolje da šutira ka golu Lunina.

21:34

34' Odličan Kros

Sjajno je Nemac anticipirao kod napada Sitija i pročitao je gde će ići lopta, pa je sprečio opasniju akciju Sitija, međutim iz te šanse je Siti dobio korner. Posle kojeg su se gosti uspešno odbranili.

21:33

Gol Rodriga

21:33

Prva prava šansa za Arsenal

Martineli je bio u šansi, ali je njegov udarac otišao pored gola.

Pre šanse Brazilca, Bajern je bio u inicijativi, ali golova i dalje na Alijanc areni nema.

21:27

27' Sjajna odbrana Lunjina

Nova prilika za De Brujnea.

Perfektan udarac Belgijanca, ali se istakao Lunin koji je paradom loptu izbacio u korner.

21:26

24' Real uzvraća

Ponovo je Real krenuo u kontru.

Sada je u šansi bio Karvahal, koji je šutirao iz kaznenog prostora, ali je dobro intervenisala odbrana Sitija za razliku od 12. minuta.

21:22

20' Nova šansa za Siti

Sada je ponovo u prilici bio Haland. Norvežanin je šutirao glavom i pogodio okvir gola, a na odbijenu loptu je naleteo Bernardo Silva, ali ni on nije mogao da loptu pošalje u gol.

Nestvarno kako se Real odbranio.

21:19

17' Siti umalo do izjednačenja

Probali su fudbaleri Sitija da što pre dođu do izjednačenja. Prvi je Kevin De Brujne bio u šansi, potom je Erling Haland pogodio prečku.

21:14

12' Gol za Real

0:1, opet Rodrigo!

Pukla je kontra Real Madrida, sjajno je loptu povukao Džud Belingem po desnoj strani, potom je poslao loptu ka Rodrigu, kome je Ederson prvo odbrani udarac, ali drugi nije mogao i Real je došao do prednosti.

21:12

11' Kamavinga u Edersona

Uzvratio je Real.

Mnogo prosotra je ispred sebe imao Kamavinga koji je šutirao ka golu Sitija, ali je Ederson bio dobro postavljen i lako ukrotio ovaj udarac Francuza.

21:11

9' De Brujne je požurio

Prošao je Kevin po desnoj strani, ali je deluje malo požurio kada je poslao loptu ka Erlingu Halandu, odbrana Reala je dobro intervenisala i lako su se odbranili.

21:07

Kejn u šansi

Prva prilika za Bajern u šansi je bio Hari Kejn, ali je Englez timu kome je postigao 15 golova, sada šutirao pored gola.

21:05

Bakljada u Minhenu
EPA-EFE/ANNA SZILAGYI

21:02

1' Blaga opasnost

Prva lopta u rukama Lunina, domaći fudbaleri u visokom presingu od starta meča, što je i očekivano. Ne snalaze se gosti tako doro u uvodnim trenucima meča.  Ne mogu tako lako da loptu prenesu na polovinu Sitija.

20:57

Počele su utakmice

Zakotrljale su se lopte na Etihadu i Alijanc areni.

20:56

Uskoro krećemo

Stadioni su puni, igrači će uskoro izaći na teren, pa će posle himne Lige šampiona sudije Danijele Orstao u Mančesteru i Dani Makeli u Minhenu dati znak za start utakmice.